buty wspinaczkowe

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
emk@
Posty: 27
Rejestracja: 2012-01-13, 01:05

buty wspinaczkowe

Post autor: emk@ »

Hej! Mam pytanie, czy używał/używa ktoś z Was butów do wspinaczki Boreal (np. Joker) i mógłby podzielić się swoimi uwagami na ich temat? Jak z wytrzymałością tych butów? Na różnych forach spotkałam się z opinią, że pierwsze buty powinny być wygodne i tanie. Tylko nie zawsze wygoda idzie w parze z ceną, dlatego będę wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie. Piszcie na PW.
Dzięki
Emila
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: buty wspinaczkowe

Post autor: Wolu »

@ all: Piszcie na forum! Takie informacje przydadzą się nie tylko Emilce.
Należy tylko pamiętać o tym, że wszystkie odczucia są subiektywne, a test na jednej parze butów nie jest miarodajny.

@ Emilka: Interesują Cię tylko Boreale?
emk@
Posty: 27
Rejestracja: 2012-01-13, 01:05

Re: buty wspinaczkowe

Post autor: emk@ »

Ze wszystkich butów, które w ostatnich dniach przymierzyłam tylko Boreal (3 modele) były wygodne, toteż póki co rozważam jedynie ich zakup (no chyba, że jutro trafię na coś ciekawszego;). Problem stanowi tylko ich cena, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji wolę poznać jeszcze opinie użytkowników butów tej marki (chodzi mi o wytrzymałość, ścieranie, rozciąganie butów itp.).
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: buty wspinaczkowe

Post autor: Maćko Wećko »

Osobiście nie używałem Boreali, ale mam paru znajomych, którzy bardzo sobie je chwalą. Z tego co mówili, to nie rozciągają się prawie wcale, mają dobrą gumę, która fajnie pracuje na krawądkach, trochę gorzej na tarcie. Często podklejają je później kilkakrotnie, więc na wytrzymałość też raczej nie narzekają :).

Jeśli chodzi o pierwsze buty, to nie wydałbym na nie więcej niż 250zł. Ze znalezieniem wygodnych butów (nawet jak cena nie gra roli) zawsze jest problem -- na Twoim miejscu przyjrzałbym się bliżej ofercie Rock Pillarsa, Saltica, Evolva albo Red Chilli. Dużą ofertę tanich butów ma Sherpa (ul. Łucka 18/8), członkowie SKG mają tam dodatkowo 10% zniżki. Z kolei jak byś decydowała się na coś ze stajni Evolva to wyślij mi maila -- możliwe, że uda mi się załatwić jakąś zniżkę.

Moje pierwsze buty to były Moab Velcro Rock Pillarsa i po podklejeniu służą mi do dzisiaj na łatwych i długich drogach, gdzie liczy się przede wszystkim wygoda :).
emk@
Posty: 27
Rejestracja: 2012-01-13, 01:05

Re: buty wspinaczkowe

Post autor: emk@ »

Maciek, dzięki za cenne uwagi:) Też wolałabym zamknąć się w cenie do 250 zł, ale chyba będę zmuszona podnieść poprzeczkę... W Sherpa byłam w sobotę - owszem można tam znaleźć buty od 209 zł, ale niestety mieli przerzedzony asortyment i z moich rozmiarów nic nie było.

A może ktoś z Was należy do Klubu Wysokogórskiego i zechciałby mnie wesprzeć swoją kartą?:) Członkowie KW Warszawa mają w Sklepie Podróżnika 15% rabatu na sprzęt wspinaczkowy... Chętnych do pomocy proszę o kontakt:)
Emila
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: buty wspinaczkowe

Post autor: Wolu »

Chyba wiem o jakich butach za 209 zł piszesz... ClimbX Nomad? Polecam :D
Uważam, że biją na głowę Saltic w podobnej cenie.
Trzeba było się dowiedzieć kiedy będą mieli nową dostawę.
Ten sam model można dostać w Multan Extreme w al. Jana Pawła II
http://www.multanex.pl/pl/c/wspinaczkowe/9
i w Alpin Sklepie na ul. Batorego
http://www.alpinsklep.pl/pol_m_Obuwie_W ... e-114.html
Co do zniżek, to odezwę się przez PW.
cezar_1

Re: buty wspinaczkowe

Post autor: cezar_1 »

ClimbX Nomad wymiatają. Idealne buty dla początkujących. Tanie, wygodne i całkiem przyzwoicie wytrzymują trudy treningów.

Co do zniżek dla KW mógłbym pomóc, ale z tego co widzę Tomek mnie już ubiegł ;)
emk@
Posty: 27
Rejestracja: 2012-01-13, 01:05

Re: buty wspinaczkowe

Post autor: emk@ »

Dzięki chłopcy, to jak będę potrzebowała rabatu, to wiem do kogo się zgłosić :)
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: buty wspinaczkowe

Post autor: Wolu »

Heja!
Będzie okazja do testowania butów i uprzęży wspinaczkowych.
Już po raz kolejny Rock Pillars organizuje "Testing Tour".
Testy będą miały miejsce w kilku miejscach w Polsce. W Warszawie impreza odbędzie się 14.12.2012 na ściance na ul. Obozowej (hala OSiR). Start o 15:00.

źródło: http://snapoutdoor.pl/rp?article=polska
ODPOWIEDZ