Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: Grzesiek »

Zapraszam wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową w niedzielę 15 IV w rejon ujścia Wkry do Narwi. Poniżej zamieszczam szczególe info:

1. Instrukcja organizacyjna:
Wariant A:
Jako punkt zborny proponuję ostatni przystanek autobusu nr. 735 (Zegrze południowe)
By tam dotrzeć należy wsiąść na pętli przy skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Mostu Grota – Roweckiego (Przystanek Żerań FSO). Interesujący nas kurs ww. autobusu to godzina 8:48.
Po około 50 min. jazdy trzeba ewakuować się na ostatnim przystanku (Zegrze południowe).
Chciałbym wyruszyć z miejsca zbiórki najdalej o godzinie 10:00.

Wariant B:
Alternatywą (zwłaszcza przy zebraniu się większej ekipy) jest dojazd Kolejami Mazowieckimi z tym, że spotkali byśmy się wtedy na stacji Warszawa Gdańska o 9:30. Wsiedli byśmy w pociąg do Działdowa i wysiedli na stacji Pomiechówek. W takim wypadku trasa zamieszczona poniżej uległa by pewnej korekcie zniknął by dojazd odcinkiem Zegrze - Dębe - Goławice. Jeśli była by wola z waszej strony to można by podjechać nieco bardziej na północ, ku Nasielskowi.

2. Oszacowanie trasy:
Całkowity dystans zamieszczonej w punkcie trzecim drogi wynosi 68 km. Jadąc na luzie na spokojnie zmieścimy się w sześciu godzinach.

3. Przebieg trasy:
• Z Zegrza Południowego niebieskim szlakiem przejedziemy 8 km wzdłuż Narwi w kierunku zachodnim i po zaporze przekroczymy rzekę w miejscowości Dębe.
• Następnie po około 5 km jazdy drogą 621 na północ skręcimy na zachód. (Jeśli będzie mały ruch to możemy zaraz za zaporą skręcić na zachód i 4 km pojechać drogą nr 62 by następnie odbić w Starym Orzechowie ku lokalnej drodze na Wólkę)
• Po zjechaniu z drogi 621 / 62 będziemy mieli do pokonania 20 km po lokalnych drogach różnej jakości - czasem asfalt czasem gruntówka. Naszym celem będą Goławice nad Wkrą gdzie zrobimy sobie popas.
• Z Zegrza Płd. pojedziemy 4 km na południe i miejscowości Kosewko przekroczymy Wkrę.
• Potem skierujemy się na zachód, do Szczypiorna; a następnie na północ.
• Przejechawszy 3 km przekroczymy Wkrę by znowu wylądować w Goławicach.
• Dalej skierujemy się na wschód do drogi nr. 621 – dystans do pokonania 20 km
• Dojedziemy nią do tamy w Dębe i niebieskim szlakiem wrócimy na przystanek w Zegrzu Południowym – 8 km
Jeśli będzie czas i wola z waszej strony możemy wpaść do rezerwatu Pomiechówek i okolicznego lasu koło Kosewa ( W tym wariancie zrobili byśmy jakieś 6 km więcej niż podałem w szacunkach). Jest też opcja numer dwa dla spragnionych zwidzania - kościół w Cięksynie z XV w. ( W tym wypadku nasza trasa powiększy się o 12 km; Cieksyn leży na północ od Dębe - na mapie należy go szukać zaraz na zachód od Nasielska).
• Powrót - autobus nr. 735 z Zegrza o 16:43 (autobusy odjeżdżają co godzinę) na pętle.
Z pętli każdy zdąża autobusem lub rowerem w swoim kierunku

4. Prognoza Pogody
Dzisiejsza zapowiada na niedzielę temperaturę 10 st. oraz deszcz jednakże może ona ulec zmianie. Nie należy się więc zniechęcać i poczekać z werdyktem do sobotniego przedpołudnia.
Jeżeli będzie ona nadal niekorzystna to automatycznie termin wyprawy zostanie przesunięty na 22 lub 23 IV


Zachęcam do lektury trasy na mapie elektronicznej lub tradycyjnej, wnoszenia uwag, krytyki oraz zadawania pytań.
PiotrHist
Posty: 47
Rejestracja: 2011-11-01, 21:02

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: PiotrHist »

Nie wiem, czy mi sie uda jechac, bo zmagam sie z przeziębieniem, ale nie byłbym sobą gdybym nie dodał. że w miejscowości Dębe jest do zwiedzenia rosyjski fort Dębe z przełomu XIX i XXw. Do zwiedzenia po kontakcie z administracją. O reszcie atrakcji nie bede wspominal bo co za duzo to nie zdrowo. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: Grzesiek »

Dzięki za informacje.
Pogoda w niedzielę ma być mówiąc łagodnie nieszczególna. Będzie lać i dosyć silnie wiać.
W związku z tym moja propozycja dotyczy kolejnego weekendu tj. 22 lub 23 IV,
emk@
Posty: 27
Rejestracja: 2012-01-13, 01:05

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: emk@ »

Gratuluję wyboru trasy na rowerowanie:) Podobają mi się te tereny, więc o ile za tydzień wycieczka się odbędzie, to ja się na nią piszę:)
I jeszcze mała uwaga, autobusem 705 i 734 (to zawsze dodatkowe źródła transportu) można dojechać do PKP Nieporęt, a stamtąd to już kawałek do Zegrza i nad Narew.
A co do fortów, to można by zahaczyć o fort Goławice.

Pozdrawiam!
Emila
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: Grzesiek »

Taka tam skromna kompilacja.
Rok temu miałem przyjemność pojeździć na rowerze w tym rejonie i wielce mi on przypadł do gustu. Rozeznałem się także co nieco w komunikacji.
Jestem świadom istnienia wymienionych przez Ciebie linii ale wydaje mi się, że jazda numerem 735 jest wierszą wygodą. W kwestii fortu - jeśli ekipa będzie chętna to jak najbardziej włączę go do listy obiektów nas interesujących.
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-02-19, 01:02

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: Użytkownik »

Przewożenie rowerów autobusami ZTM jest teoretycznie bezpłatne, ale może być problem, jeśli będzie dużo chętnych... Z kolei przewożenie rowerów w KM jest jeszcze dodatkowo płatne, podobno ma być darmowe od 28 kwietnia.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: Grzesiek »

Wielokrotnie pakowałem się sam z rowerem do autobusu bądź widziałem innych w akcji.
Nigdy nie spotkałem się z sytuacją by ktokolwiek płacił za przewóz roweru autobusem ZTM.
Jeżeli zbierze się więcej niż trzy osoby to bezdyskusyjnie pojedziemy KM. Wiem, że w takim wypadku należy doliczyć 3 zł od sztuki ale przecież to nie jakiś majątek.
W sprawie zawieszenia opłat za rowery przewożone KM:
Od 28 kwietnia Koleje Mazowieckie wprowadzają ofertę nieodpłatnego przewozu roweru. Będzie ona ważna do 30 września także liczę, iż się na nią załapie przy kolejnych wyprawach. Zakładam, że nikt z potencjalnych uczestników nie zrezygnuje z powodu dopłaty kilku złotych za przewóz roweru ;-)
emk@
Posty: 27
Rejestracja: 2012-01-13, 01:05

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: emk@ »

Jest jeszcze inna opcja: z Warszawy możecie przyjechać do Nieporętu ścieżką rowerową nad Kanałem Zegrzyńskim (licząc od ronda Starzyńskiego do Nieporętu wyjdzie trochę ponad 20 km), a wracać pociągiem z Pomiechówka.
I co się tyczy wariant pierwszego i potencjalnych uczestników, to ja nie jechałabym autobusem, tylko dołączyła do pozostałych w Zegrzu.
Oby tylko pogoda dopisała;)
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: Grzesiek »

Tak to też jest jakaś opcja ale ja wolał bym te dwadzieścia kilka kilometrów "zaoszczędzić".
Inna sprawa, że wolałbym uniknąć jazdy rowerami przez Warszawę gdyż sądzę, że nie jaj jeden mam większą frajdę z jazdy w plenerze.
W sprawie dojazdu to jeśli ktokolwiek będzie chciał dołączyć do wyprawy w Zegrzu to nie jest to żaden kłopot.
A co do pogody to na razie prognoza jest korzystne i mam nadzieję, że się sprawdzić.
Asiuk
Posty: 77
Rejestracja: 2011-11-13, 22:28

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: Asiuk »

Hej,
Jeśli pogoda się zmieni i będzie ładnie w niedzielę, to chętnie się wybiorę. W sobotę raczej odpadam.
Pozdrawiam,
Asia
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: Grzesiek »

Niestety w niedzielę będę po za zasięgiem (chyba że będą jakieś przesunięcia).
W związku z tym w grę wchodzi tylko sobota.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: Grzesiek »

Rowerówka nad Wkrą i Narwią
Zapraszam wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową w sobotę 21 IV w rejon ujścia Wkry do Narwi. Poniżej zamieszczam szczegółowe info:

Każdy bierze ze sobą:
:arrow: jedną dętkę
:arrow: jedzenie i picie
:arrow: legitymację studencką lub w wypadku jej braku bądź wciągnięcia przez czarną dziurę dowód osobisty
:arrow: pieniądze na bilety PKP/PKS i inne rzeczy
:arrow: bilety na druga strefę (w wypadku jazdy autobusem)



1. Instrukcja organizacyjna

• Wariant A
Zbiórka o 08:35 na pętli przy skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Mostu Grota – Roweckiego (Przystanek Żerań FSO). Interesujący nas kurs autobusu 735 to godzina 8:48.
Po około 50 min. jazdy trzeba ewakuować się na ostatnim przystanku (Zegrze południowe).
Tutaj do 10:00 czekamy na osoby, które chciałby dotrzeć na własną rękę.
W tym wariancie każdy ma mieć bilet na drugą strefę !

Wariant B (dla grupy powyżej 4 osób)
Dojazd Kolejami Mazowieckimi (KM 9 Warszawa – Działdowo - KM 904 1527)
Spotykamy się na stacji Warszawa Gdańska o 9:20. Wsiadamy w pociąg do Działdowa o 9:46. Wysiadamy na stacji Pomiechówek o 10:34. W takim wypadku trasa zamieszczona poniżej uległa by pewnej korekcie - zniknął by dojazd odcinkiem Zegrze - Dębe - Goławice. Jeśli była by wola z waszej strony to można by podjechać nieco bardziej na północ, ku Nasielskowi.
Koszt przejazdu dla studentów 9 zł 25gr, pozostali płacą 15 zł 50 gr

2. Oszacowanie trasy
Całkowity dystans zamieszczonej w punkcie trzecim drogi wynosi 68 km. Jadąc na luzie na spokojnie zmieścimy się w sześciu godzinach.

3. Przebieg trasy
• Z Zegrza Południowego niebieskim szlakiem przejedziemy 8 km wzdłuż Narwi w kierunku zachodnim i po zaporze przekroczymy rzekę w miejscowości Dębe.
• Następnie po około 5 km jazdy drogą 621 na północ skręcimy na zachód. (Jeśli będzie mały ruch to możemy zaraz za zaporą skręcić na zachód i 4 km pojechać drogą nr 62 by następnie odbić w Starym Orzechowie ku lokalnej drodze na Wólkę)
• Po zjechaniu z drogi 621 / 62 będziemy mieli do pokonania 20 km po lokalnych drogach różnej jakości - czasem asfalt czasem gruntówka. Naszym celem będą Goławice nad Wkrą gdzie zrobimy sobie popas.
• Z Zegrza Płd. pojedziemy 4 km na południe i miejscowości Kosewko przekroczymy Wkrę.
• Potem skierujemy się na zachód, do Szczypiorna; a następnie na północ.
• Przejechawszy 3 km przekroczymy Wkrę by znowu wylądować w Goławicach.
• Dalej skierujemy się na wschód do drogi nr. 621 – dystans do pokonania 20 km
• Dojedziemy nią do tamy w Dębe i niebieskim szlakiem wrócimy na przystanek w Zegrzu Południowym – 8 km
Jeśli będzie czas i wola z waszej strony możemy wpaść do rezerwatu Pomiechówek i okolicznego lasu koło Kosewa ( W tym wariancie zrobili byśmy jakieś 6 km więcej niż podałem w szacunkach). Jest też opcja numer dwa dla spragnionych zwiedzania - kościół w Cięksynie z XV w. ( W tym wypadku nasza trasa powiększy się o 12 km; Cieksyn leży na północ od Dębe - na mapie należy go szukać zaraz na zachód od Nasielska).

4. Powrót
• Wariant A (dla grupy powyżej 4 osób)
Kolejami Mazowieckimi (KM 9 Działdowo – Warszawa - KM 904 5136)
Wsiadamy w pociąg na st. Pomiechówek o 17:31 – Wysiadamy na st. W - wa Gdańska o 18:20
lub
(KM 9 Działdowo – Warszawa - KM 906 608)
Wsiadamy w pociąg na st. Pomiechówek o 16:20 – Wysiadamy na st. W - wa Gdańska o 17:09
Koszt przejazdu dla studentów 9 zł 25gr, pozostali płacą 15 zł 50 gr


• Wariant B:
Autobusem nr. 735 z Zegrza o 16:43 (autobusy odjeżdżają co godzinę) na pętle wymienioną w punkcie pierwszym. Z pętli każdy zdąża autobusem lub rowerem w swoim kierunku
W tym wariancie każdy ma mieć bilet na drugą strefę !

5. Prognoza Pogody
Dzisiejsza zapowiada na sobotę temperaturę 17 st., słońce i lekki wiaterek.

Zachęcam do lektury trasy na mapie elektronicznej lub tradycyjnej, wnoszenia uwag, krytyki oraz zadawania pytań.
emk@
Posty: 27
Rejestracja: 2012-01-13, 01:05

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: emk@ »

Hej! To na czym stanęło? Który wariant przechodzi? Bo nie wiem, czy mam od razu pedałować do Zegrza czy też obrać kierunek w stronę dworca...
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: Grzesiek »

Przepraszam za brak odpowiedzi ale o porze w której pisałaś ostatniego posta już spałem.
Miejsca zbiórki nie podałem gdyż bardzo długo nie otrzymywałem odpowiedzi osób, które deklarowały chęć wyjazdu poza forum, tak więc niemal do ostatniej chwili byłem gotów na obie opcje.
By w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji podaje swoją komórkę 516 405 25. Powtórzę tą czynność przy następnym "ogłoszeniu".
Obiecuję, że nie była to ostatnia rowerówka. Jeśli nic się nie zmieni to kolejna odbędzie się 12 lub 13 V.
Dziś rano na pętli pojawił się tylko mój kolega z roku więc zrobiliśmy nieco ambitniejszą trasę. W ciągu 6,5 h zrobiliśmy 77 km. Następnym razem znów będę operował w rejonie zlewiska Wkry i Narwi; może z większym przesunięciem na północ, północny - zachód niż dzisiejsza trasa - przejechaliśmy wzdłuż Wkry od Goławic do jej ujścia do Narwi.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Rowerówka nad Wkrą i Narwią

Post autor: Grzesiek »

A tu zamieszczam kilka ujęć z dzisiejszej eskapady:
https://picasaweb.google.com/grzkac/Nad ... estJeszcze
ODPOWIEDZ