Kurs Wysokogórski

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
MateuszCz
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-23, 08:56

Kurs Wysokogórski

Post autor: MateuszCz »

Cześć!
Nazywam się Mateusz, mój problem z górami zaczął się tego lata, co prawda podwaliny uzależnienia wyrabiali we mnie sukcesywnie za młodu rodzice, natomiast co tu dużo mówić sam jestem sobie winien... Na moje szczęście/nieszczęście ciąg spowodował szybkie zapisanie się na kurs wysokogórski, dlatego tutaj piszę. Mam nadzieję, że znajdą się osoby z podobnym problemem.
A tak na poważnie ;-) jedziemy na ten kurs i trzeba się zorganizować:

a) poznać, bo istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w przyszłości będziemy się wspólnie wspinać na stokach Czomolungmy,
b) może ktoś ma doświadczenie na ściance, więc można wspólnie się doskonalić,
c) kwestia dojazdu na kurs,
d) sprzęt, bo nie wiem jak wy, ale ja niestety jestem niemalże bez, a kupując 10 par butów, uda nam się wywalczyć pokaźny upust.

Z tego co pamiętam Michał (jeśli pomyliłem imię, wybacz), który prowadził wykład o Sekcji Wysokogórskiej 16.10, zaproponował nam spotkanie, żeby pokazać podstawowe sprawy związane z kursem, jak np. węzły. I mam zamiar doprowadzić do tego spotkania.

Przedstawcie się może pokrótce i odnieście do tego co napisałem. Ja studiuję na Politechnice elektrotechnikę po ang, rocznik 92, zajmowałem się koszykówką, ale kiedy doszedłem do wniosku, że nic tam nie wskóram, postanowiłem zostać alpinistą 8-)

Myślę, że na początku grudnia wyjaśni się, kto jedzie, a kto nie, dlatego mniej więcej w tym czasie proponuję pierwsze spotkanie, chyba że znajdą się jacyś amatorzy ścianki, to prawdopodobnie spotkamy się wcześniej.
KlKa

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: KlKa »

hej,
Mateusz masz moje poparcie !. Wydaje mi się, że faktycznie warto byłoby się spotkać (NAJLEPIEJ NA ŚCIANCE), poznać, wymienić ewentualnymi doświadczeniami. Kwestia sprzętu też jest dość istotna, nawet jeśli nie planujecie się w niego zaopatrywać bo np. już go macie to może moglibyście coś polecić. Poza tym może macie jakieś ciekawe materiały dotyczące wspinaczki wysokogórskiej, albo coś związanego z topografią tatr. Jeśli tak, to zachęcam do wrzucania tego tu i oczywiście gorąco namawiam do udzielania się w tym wątku. Wierze, że sporo nas łączy i dużo możemy się od siebie nauczyć :)
AgaK

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: AgaK »

hej, też jestem za jakimś wcześniejszym spotkaniem i ścianka jak najbardziej, a może w ten piatek?

info z wcześniejszego postu poniżej
Michal Pluta pisze:Wszystkich, którzy chcą zacząć się wspinać zapraszam w piątek w godz. 17:00 - 21:00 na ściankę. Znajduje się w podziemiach kościoła na Bemowie, ul. Ks. Br. Markiewicza 1.

- Koszt 5 zł,
- weźcie obuwie na zmianę, najlepiej trampki lub coś na cienkiej podeszwie,
- uprzęże, lina itp. będą na miejscu, ale można się tam wspinać bez asekuracji.


Do zobaczenia.
MateuszCz
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-23, 08:56

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: MateuszCz »

Świetnie! Widzę, że mamy już 3 osoby.

@Aga Widziałem ten post i bardzo żałuję, bo niestety mam już plany na ten piątek, ale mam nadzieję, że jak najwięcej osób weźmie udział. Tylko dajcie znać jak było. ;-)
Kinia
Posty: 1
Rejestracja: 2013-10-29, 19:23

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: Kinia »

Hej! Ja również chętnie dołączę (mam nadzieję, że już następnym razem jak będziecie się wybierali) i skorzystam z Waszej wiedzy i doświadczenia, gdyż jestem całkiem początkująca.. Dajcie znać, kiedy się wybieracie:)
Awatar użytkownika
iznowuczarnecka
Posty: 52
Rejestracja: 2011-10-23, 15:20

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: iznowuczarnecka »

Super, dzięki Mateusz za wątek. Dostaniecie ode mnie materiały teoretycznie mailem. Ciśnijcie :) dołączę do Was w styczniu. Magda
w razie pytań piszcie na wysokogorski@skg.uw.edu.pl
Rafał Wu
Posty: 4
Rejestracja: 2013-11-01, 14:48

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: Rafał Wu »

Hej, nie wiem czy Was to zaitneresuje, ale znalazłem coś takiego. Ja osobiscie mam dobrze, bo to u mnie w miescinie, ale jak by był ktoś zainteresowany to jak najbardziej zapraszam :)

http://www.portalgorski.pl/baza/scianka ... w-otwocku/
KlKa
Posty: 1
Rejestracja: 2013-10-24, 18:16

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: KlKa »

Wybieramy się w poniedziałek na ściankę klubową, może mielibyście ochotę dołączyć ?
PS Ktoś się orientuje czy można tam wypożyczyć uprzęże ?
Rafał Wu
Posty: 4
Rejestracja: 2013-11-01, 14:48

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: Rafał Wu »

Gdzie znajduje się ścianka i ile kosztuje? Chetnie dołacze :)
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: Michal Pluta »

Uprzęże nie są potrzebne, ale w razie czego są na miejscu. Szczegóły w wątku obok.
"Tak to się robi w Szczecinie"
Rafał Wu
Posty: 4
Rejestracja: 2013-11-01, 14:48

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: Rafał Wu »

Gdzie i o której się zbieracie ?
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: Michal Pluta »

"Tak to się robi w Szczecinie"
Wokulski

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: Wokulski »

Hej,

Melduje się kolejny chętny zielony do nauczenia się podstaw na ściance przed kursem zimowym : )
Pozdrawiam kolegę z Otwocka, możemy się spotkać na ściance w Słowackim, jestem z Karczewa
Rafał Wu
Posty: 4
Rejestracja: 2013-11-01, 14:48

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: Rafał Wu »

Ooo, rewelka :) będę się odzywał, jak tylko będę się wybierał, ale myślę, że w następny wtorek już bede tam szedł. Ewentualnie masz mój nr, tak na wszelki 515191764
Szymon

Re: Kurs Wysokogórski

Post autor: Szymon »

Hej!! A jak niestety nie załapało się na miejsce na kurs wysokogórski ani do tej pory nie miało się nic wspólnego z klubem to można z wami na ścianę uderzyć ?
ODPOWIEDZ