Rajdówka

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: Rajdówka

Post autor: Paulina »

Nie mogłam być na wczorajszym spotkaniu, miałam lekki wypadek rowerowy i musiałam wrócić do domu.
Możecie przesłać co zostało ustalone?
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka

Post autor: Michał »

To może ja przypomnę, że na następnym spotkaniu chcę usłyszeć:
co udało wam się sprawdzić jeśli chodzi o dojazd (ceny wynajęcia autokaru na 3 dni, ceny dojazdu komunikacją publiczną i wynajęcia autobusy na dojazdy na miejscu). Ceny możliwych opcji noclegowych (do kiedy rezerwacje), ceny ewentualnych kupowanych posiłków i opcje gdzie zjeść.
Ustaliliście pierwotną wersję trasy - obecni niech to zreferują. Swoją drogą wyjaśnijcie Venkiemu, że zdecydowaliście już o trasie i o jakiej.

Jak po twierdzimy możliwości nocowania i jedzenia to kolejnym etapem będzie rozpisanie trasy w czasie, przeliczenie czasów przejść, zwiedzania itp. musi powstać szczegółowy plan.

Musi powstać rozpiska wszystkich miejsc i obiektów, które zobaczymy.

Przypominam, że musicie współpracować, może warto stworzyć dokument i rozdzielić między wszystkich zadania!!!

I jeszcze zdecydowaliście o umieszczeniu zapowiedzi rajdu z cyklu Korona Beskidów (odsłona 1.) na stronie Klubu, proszę zatem, żebyście zredagowali tekst i przysłali do mnie.

Pozdrawiam
M.
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: Rajdówka

Post autor: Paulina »

Link do dokumentu. Wpisujcie się drodzy uczestnicy i organizatorzy :)
Tak jak Michał pisze, niech każdy wybierze zadanie dla siebie.

Czekam też na napisanie przebiegu naszej trasy, bez tego nie ruszę z obmyślaniem jej przebiegu.

Michał prośba do Ciebie, o dopisanie brakujących rzeczy z punktu widzenia organizacji całej imprezy.

https://docs.google.com/document/d/1SDT ... sp=sharing
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka

Post autor: Michał »

Dopisałem WIELKIMI...

Jak zdążycie przygotować jakieś materiały to możecie zacząć zbierać zapisy w trakcie dnia promocyjnego - oczywiście jak się znajdą jacyś chętni to zrobienia tego (możecie zrobić wstępne zapisy mejlowe). Więc się postarajcie pośpieszyć.

;-)
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: Rajdówka

Post autor: Paulina »

Halo? Jesteście tam?
Ludzie jak nie zaczniemy działać wspólnie nad Rajdówką to nic z tego nie wyjdzie... Albo się bierzemy do pracy, albo dajmy sobie spokój już teraz.
Odezwijcie się na forum i na fejsie w sprawie tego wyjazdu, powyżej macie linka do dokumentu, wpisujcie się do zadań i wymieniajmy pomysły ONLINE do środy.
Rozumiem, że jak nikt się nie odezwie, to wyjazdu nie ma. Prosty komunikat.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ol55
Posty: 29
Rejestracja: 2013-10-24, 18:28

Re: Rajdówka

Post autor: ol55 »

Dopisałam się, ubezpieczenie będzie załatwiane dopiero ok. tydzień przed wyjazdem, więc żeby nie siedzieć bezczynnie na obecną chwilę mogę przeliczyć też trasy i podać czasy - jutro albo we wtorek wrzucę to do dokumentu, żeby było gotowe na spotkanie w środę ;)
Awatar użytkownika
ol55
Posty: 29
Rejestracja: 2013-10-24, 18:28

Re: Rajdówka

Post autor: ol55 »

Trasy są wrzucone po parę wariantów, żeby można było coś wspólnie wybrać. Niestety ze względu na to, że wyjeżdżam na parę dni, to nie dam rady jutro zjawić się na spotkaniu, więc napiszę tutaj co bym chciała dodać:
Jestem za tym, żeby pierwszego dnia iść przez Błatną, a drugiego dnia wybrać taką trasę, żeby zdążyć do browaru w Żywcu na 15.30, trzeciego dnia można modyfikować trasę w zależności od tego, co będziemy robić na Żarze.
Co do zwiedzania, to poza tym, co się już pojawiło proponuję zwiedzić elektrownię Żar (cena: 10zł ulgowy, 16zł normalny), wjechać na nią kolejką, która jest bardzo spoko (11zł), poza tym cena zwiedzania muzeum w browarze w Żywcu to 22zł/osobę (w ramach biletu grupowego).
Ola K.
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: Rajdówka

Post autor: Paulina »

Ustalmy ile max osób zabieramy na rajdówkę, czy 20 czy 30, czy może więcej?
Będzie mi łatwiej szukać noclegów jeśli będę mieć konkretną ilość osób.
Ja jestem za 20 osobami łącznie z organizatorami.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka

Post autor: Michał »

Najpierw sprawdźcie te wynajęte autokary (z W-wy lub na miejscu), one mocno determinują ilość osób!
Marek podawał jakieś namiary.
M.
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: Rajdówka

Post autor: Paulina »

Proponuję noclegi w PTSM: Szczyrk i Żywiec. Opcje za:
-brak zaliczki
-niska cena
-możliwość korygowania ilości osób

Szczyrk:
20,70zł studenci i 23,98zł nie studenci

Żywiec:
20zł studenci i 25zł nie studenci.

W obydwu miejscach jest możliwość spania w śpiworach własnych albo wypożyczenia pościeli odpowiednio 4,36zł w Szczyrku i 5zł w Żywcu.

Pisałam też do kilku przewoźników o wynajęcie autokaru, czekam na odpowiedź.
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: Rajdówka

Post autor: Paulina »

Odpisało mi kilka osób w sprawie wynajmu autokaru i zamieszczam opcje różne:

a) 2850+vat 8% + wyżywienie i nocleg dla kierowcy - ALT Bus
b) 2650 + vat + wyżywienie i nocleg dla kierowcy - Omega
c) 2500 + vat + wyżywienie i nocleg dla kierowcy - Dyniewicz
d) 2430 + wyżywienie i nocleg dla kierowcy - ATH Fides przy limicie 900km, 2,50zł za 1km powyżej 900km

Są to autokary/busy na 20+kierowca. Jak dla mnie taka liczna grupa jest wystarczająca. Będzie nam ją łatwo w miarę ogarniać.
Co wy na to??

Co do polskiego busa to bilety są już po 25zł do Katowic i z Katowic.
Busik na miejscu to 250zł przy 20 osobach za wynajem.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka

Post autor: Michał »

Dzisiaj spotykamy się po wykładzie.

Proszę o przybycie wszystkich zainteresowanych uczestników, zaczynamy podejmować ostateczne decyzje prowadzące do zamknięcia procesu przygotowań.

Chciałbym uzyskać informacje na temat:
1. granicy cenowej opłacalności wynajęcia autokaru z W-wy.
2. czasów krytycznych koniecznych do realizacji planu (czyli np. o której najpóźniej musimy być na dworcu, w muzeum, na noclegu itp., ale też do kiedy musimy potwierdzić nocleg, kupić bilety itp.).
3. czasów przejścia poszczególnych odcinków.

Należy zastanowić się też nad propozycjami tematów teoretycznych, które będziecie prezentować i sposobu spędzania wolnego czasu na miejscach noclegu lub dłuższych postojów.

Pozdrawiam
M.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka

Post autor: Michał »

To widzimy się dzisiaj o 18.00. W okolicach siedziby.
Ustalamy szczegóły i zaczynamy działać.
M.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka

Post autor: Michał »

Witam,
Jutro nie widzę konieczności spotykania się, jednak mam prośbę o informacje na temat przygotowań.
1. Proszę o info ilu mamy zadeklarowanych uczestników.
2. Proszę o informację na temat potwierdzonych rezerwacji (noclegi, autobus, zabytki i zwiedzane obiekty, posiłki).
Czy już wiadomo gdzie śpi kierowca, czy ma oddzielny pokój i czy wiadomo w jakiej formie ma zapewnione posiłki i jakie.
3. Gdzie parkujemy autobus w poszczególnych miejscowościach, czy są z tym związane jakieś dodatkowe koszty?
4. Czy zostały już przeliczone trasy, czy zostały rozdzielone prowadzenia i tematy?
5. Kiedy odbędą się spotkania informacyjne dla uczestników? Czy gotowa jest pełna informacja dla nich? Czy uczestnicy wiedzą, że wyjazd jest bezalkoholowy (z wyjątkiem degustacji w browarze)?
Czy poza ogniskiem zostały jakoś zagospodarowane wieczory (kto na czymś gra itp., czy jakieś wspólne zabawy będą może jakiś konkurs z drobiazgami)?

Pozdrawiam
M.
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: Rajdówka

Post autor: Paulina »

Michał pisze:Witam,
Jutro nie widzę konieczności spotykania się, jednak mam prośbę o informacje na temat przygotowań.
1. Proszę o info ilu mamy zadeklarowanych uczestników.
2. Proszę o informację na temat potwierdzonych rezerwacji (noclegi, autobus, zabytki i zwiedzane obiekty, posiłki).
Czy już wiadomo gdzie śpi kierowca, czy ma oddzielny pokój i czy wiadomo w jakiej formie ma zapewnione posiłki i jakie.
3. Gdzie parkujemy autobus w poszczególnych miejscowościach, czy są z tym związane jakieś dodatkowe koszty?
4. Czy zostały już przeliczone trasy, czy zostały rozdzielone prowadzenia i tematy?
5. Kiedy odbędą się spotkania informacyjne dla uczestników? Czy gotowa jest pełna informacja dla nich? Czy uczestnicy wiedzą, że wyjazd jest bezalkoholowy (z wyjątkiem degustacji w browarze)?
Czy poza ogniskiem zostały jakoś zagospodarowane wieczory (kto na czymś gra itp., czy jakieś wspólne zabawy będą może jakiś konkurs z drobiazgami)?

Pozdrawiam
M.
Ad.1
Na ten czas 6 zapisanych osób.

Ad.2
Noclegi --> śpimy w PTSM w Szczyrku, drugi nocleg w Międzybrodziu Bialskim. Obydwa zarezerwowane i potwierdzone.
Kierowca śpi z nami, ale w osobnym pokoju coby sobie odpoczął. Posiłki je razem z nami, z wyjątkiem 2 obiadów 1-wszego i 3-go dnia, ponieważ my jemy wtedy w schronisku. Trzeba będzie mu dać te 20-30zł na obiad.

Ad.5
Spotkanie info zaplanowane jest na 27.05 na 19:00 w budynku ZSS (należy jeszcze potwierdzić salę). Wysyłamy każdemu zapisanemu uczestnikowi maila z danymi o wyjeździe. Tak, są poinformowani o tym, że wyjazd jest bezalkoholowy.

Ad.6
Będzie frisbee, set, film, można pomyśleć o konkursie z np. wiedzy o regionie, z drobym upominkiem.
ODPOWIEDZ