2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Paveł »

Witajcie, cześć i czołem.

Podróż:
Bilet abonamentowy super. Proszę zatem ustalić ile kosztuje nas bilet normalny i ulgowy w każdą stronę i ile pieniążków mamy w związku z tym przynieść w środę na spotkanie. Jeżeli wolicie wpłaty na konto - podajcie nam namiary i kwotę do wpłaty. Działamhy tak, by w czwartek można było kupić bilety.

Jadło:
Dzięki za rozpiskę szczegółową. Wszystko jest fajne, mam tylko takie uwagi:
sobota śniadanie : wzbogaciłbym o keczup, musztardę (w pojemnikach plastikowych)
sobota obiad: ryż lepiej się gotuje w małych woreczkach (100-125g każdy) - jak jeden woreczek jest przeznaczony na jedną osobę, to znakomicie usprawnia nakładanie posiłku.
papryka - jaki ma ją spotkać los ? Czy będzie dodawana surowa i zimna do posiłku (bleee) czy też podsmażona ? (mniam).
Z przypraw zabrałbym jeszcze czosnek - zawsze jest duży popyt na niego.

Dodatkowo: 3 razy w ciągu dwóch dni jemy krakowską. Osobiście bardzo lubię i znakomicie nadaje się na takie wyjazdy, ale proszę przynajmniej raz zastąpić ją czymś innym.
herbata - 3 torebki na osobę to stanowczo za mało. Będziemy pić herbatę do każdego posiłku (często więcej niż jedną) a także napełniać termosy na drogę. Herbata ciężka nie jest, delikatne przeszacowanie ilości herbaty jest wybaczalne. Proszę także by obok herbaty czarnej znalazły się także (w mniejszości) inne gatunki (np. owocowe). Warto pomyśleć też o podniesieniu walorów smakowych naparu (np. imbir w korzeniu, cynamon w kostkach, cytryna...)


Proszę o zaktualizowanie jadłospisu wg moich wskazówek.

Na sam koniec, po uwzględnieniu moich sugestii proszę o wyliczenie ile waży zaproponowane menu w przeliczeniu na jedną osobę.


Dziękuję wszystkim i do zobaczenia w środę.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Paveł »

Wielokrotnie mówione między wierszami, ale dotychczas jeszcze nie zaanonsowane oficjalnie, więc czas najwyższy:
drugie spotkanie przedkursówkowe w najbliższą środę po wykładzie (ok. 19h30).
Dozobaczenia !
Mateusz Cz
Posty: 7
Rejestracja: 2015-11-02, 20:57

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Mateusz Cz »

Po korespondencji z Intercity dowiedziałem się wszystkiego o Bilecie abonamentowym.

Przede wszystkim, niestety, "bilet abonamentowy nie jest dostępny ze zniżką studencką" :(
Kosztuje on, dla relacji Warszawa-Kraków, 300 zł (nie daje on premii za kupowanie biletu wcześniej, z związku z czym jest to 5 x bazowa cena 60 zł) i daje prawo przejazdu siedmiu osobom, więc dla jednej osoby (nie-studenta) koszt wynosi 42,80 zł (jest to niewielka, ale zawsze, oszczędność w porównaniu z obecnym kosztem w taryfie "wcześniej 20%", czyli 48 zł). Opłaca się to pod warunkiem, że uzbieramy liczbę nie-studentów równą akurat 7 lub jej wielokrotności...
Według mnie jednak, wobec powyższego, lepszą ofertą jest bilet weekendowy - 79 zł < 2*42,80 zł

Dla studentów nie widzę niestety lepszej alternatywy, niż ich tradycyjna zniżka 51%, co obecnie daje koszt 23,50 zł.

Kasę mogę zbierać zarówno w gotówce, jak i przelewem - jak kto woli.
Na wypadek, gdyby ktoś na pewno jechał, ale kasa z jakichś powodów nie dotarła do czwartkowego poranka, wklejam link do dokumentu, w którym proszę o zadeklarowanie odnośnie bycia lub niebycia studentem - umożliwi mi to kupno wszystkich biletów już w czwartek, na wypadek gdyby kasa dotarła do mnie później:
https://docs.google.com/document/d/1zxK ... sp=sharing

Dane konta:
35 1090 1841 0000 0001 1707 7760
Mateusz Czajka

Proponuję, abym kupował bilety zarówno piątkowe, jak i niedzielne - koleżanki i tak mają już zajęcie z załatwianiem busa, a w ten sposób łatwiej będzie się ogarnąć, zwłaszcza z biletami weekendowymi. ;)

Podsumowując, wg mnie:
student 23,50 * 2 = 47 zł
normalny 79 zł
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Paveł »

Dzięki za prześwietlenie biletu abonamentowego. Podstęp i zdrada, ale tak właśnie robi PKP, więc trzeba z nimi twardo i konkretnie :)
Zatwierdźcie między sobą kto ostatecznie zajmie się biletem kolejowym a kto busem, żeby nikt nie był zaskoczony oraz sformułujcie zwięzły i czytelny komunikat odnośnie transportu: w jednym poście kiedy ruszamy, gdzie i o której się przesiadamy, czym jedziemy, ile i komu i do kiedy płacimy.

Czy mamy jakiś postęp w zakresie jadłospisu ?

Nie widzę też ruchów zwiastujących ustalenie do najbliższej środy kto bierze jaki namiot a tym samym jak i czy wogóle śpimy :(
agnpin

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: agnpin »

Cześć wszystkim,
Jutro na spotkaniu prosiłabym o deklaracje kto by chciał dołączyć do zamówienia na mapy Beskidu Wyspowego,a jeśli komuś wygodniej lub wie ze już chce prosiłabym o kontakt poprzez fb lub e-mailowo agnieszkapindara89@gmail.com - bo cos temat ucichł.

Pozdrawiam i do zobaczenia jutro na wykładzie. :->
Aga
agnpin

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: agnpin »

tu podsyłam ewentualnie link do wpisania się na listę do map - podchwyciłam patent kolegi u góry :)

https://docs.google.com/document/d/1UWO ... sp=sharing


Bus będzie załatwiony ale musimy wiedzieć jaka jest ostateczna ilość osób które jada na 100 %

Pozdrawiam,
Aga
Ania_Zeth

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Ania_Zeth »

Zmiany w jadłospisie dodam dzisiaj późnym wieczorem.
Sopek
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-03, 18:38

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Sopek »

Kochani, w sprawie namiotów - ustaliłem po ostatnim wykładzie rzecz następującą:
Aga 2-os.
Marta 3-os.
Andrzej 2-os.
Bartek 2-os.
Paweł Nowakowski 4-os.
Co daje nam łączną liczbę 13 miejsc w namiotach. ZA MAŁO!
Co do garnków to możliwe że uzyskamy je z wypożyczalni klubu po ówcześniejszej rejestracji - dowiemy się w środę.
Pozdrawiam i do jutra, Daniel.
Sopek
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-03, 18:38

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Sopek »

I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia - czy będzie nam coś potrzebne oprócz namiotów i garnków ze sprzętu z wypożyczalni?
Czy Pawle życzysz sobie ostre przedmioty typu piła i/lub siekiera?
Ania_Zeth

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Ania_Zeth »

Mam awarię internetu w domu, więc to co mogę wysyłam przez telefon.
Zakładałam ryż w woreczka, bo dużo łatwiej się go gotuje. Jest pakowany po 125g. Papryka podsmażana z cebulką lub gdy nie będzie naczynia to oddzielnie. Co do wędliny na kanapki to możemy zrobić miks. Ważne żeby była pakowana, krojona i raczej z typu suchych salami itp. Na osobę wychodzi mi ok. 1500-1600g plus napoje. Poprawę plik online rano przed pracą do 9.
Ania_Zeth

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Ania_Zeth »

Ufff...internet wrócił. Pod linkiem jadłospis po poprawkach: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Zaokrągliłam wagę przy produktach na wagę w górę raczej i wychodzi 1670g na osobę bez napojów.
Zakładam, ze kanapki na podróż każdy robi sobie sam.
kgkarolina
Posty: 20
Rejestracja: 2015-11-01, 21:12

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: kgkarolina »

Drodzy Kursowicze!

Może ktoś z Was posiada i może pożyczyć namiot na wyjazd pierwszej kursówki?
Ręczę, że zadbam, aby przetrwał do drugiej kursówki :-)

Potrzebujemy jeszcze pięciu miejsc noclegowych.
Każda pomoc mile widziana!

Jeśli ktoś posiada, prośba o informację na pw lub na forum - jak Wam wygodniej.

Pozdrawiam,
Karolina
Michal Bekey
Posty: 93
Rejestracja: 2008-11-17, 14:30

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Michal Bekey »

Z racji wysokiej liczby uczestników tworzymy drugą trasę kursówkową, niniejszym dublując też większość zadań.
Grupę pierwszą poprowadzi Paweł Marciniak, obowiązują ustalenia bez zmian, grupą drugą zajmie się Michał Békey.

Sprawy związane z nowo utworzoną trasą ustalamy w osobnym wątku. Proszę o skrupulatne śledzenie wątku ponieważ jest to nasz jedyny kanał przepływu informacji na tą chwilę. Mamy mało czasu do wykorzystania promocji na bilety kolejowe, jutro najpóźniej powinny się pojawić ustalenia w tej sprawie.

Lista uczestników trasy Michała:

BOGUSKA Dominika
KRZYŻANOWSKA Joanna
MAJCHRZYK Aleksander
MASNY Michał
MAŚKA Marta
SCOVIL Jolanta
SIDOROWICZ Jędrzej
STASIŃSKI Roman
TOMASZCZYK Gaweł
TOMASZEWSKI Błażej
WITKOWSKI David
WYROBA Michał
Romek Stasiński
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-04, 22:28

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Romek Stasiński »

Mateusz, na jakich pociągach w końcu stanęło? Wyjazd do Krakowa o 19:16 a powrót z Krakowa o 20:06?

EDIT: Odnośnie zniżek na bilet: osoby, które mają Kartę Dużej Rodziny mają dodatkowe 30% zniżki (tak, sumuje się ze studencką) o ile podróżują razem przynajmniej 2 takie osoby.
Mateusz Cz
Posty: 7
Rejestracja: 2015-11-02, 20:57

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Mateusz Cz »

Romek - tak, dokładnie te pociągi.

Opiszę wkrótce ostatecznie w jednym poście plan podróży z godzinami, zbiórkami itp., ale najpierw musimy jak najszybciej zebrać kasiorkę na pociągi - będziemy wtedy wiedzieć, czy na pewno jedzie cała nasza 14-stka, co pozwoli na dalsze działania w kwestii busa, ubezpieczenia itp. ;)

Przypominam zatem:
student 47 zł
normalny 79 zł

na konto:
35 1090 1841 0000 0001 1707 7760
Mateusz Czajka


Dotychczas zapłaconych jest 6 osób, czekam jeszcze na kasę od ósemki:
Małgorzata Nowak, Agnieszka Pindara, Paulina Ploch, Bartosz Potoczny, Andrzej Puchalski, Marta Rutkowska, Ola Dewiszek, Paulina Kocot.

Proszę o wpłaty jak najszybciej - najchętniej kupiłbym bilety już w czwartek (najpóźniej w piątek), potrzebujemy też ostatecznej liczby osób do wspomnianych dalszych działań. Byśmy zyskali trochę na czasie, możecie dawać mi od razu znać, że dokonaliście przelewu - tu na forum, w pw, mailem (matczajka@wp.pl), czy nawet przez mordoksięgę (https://www.facebook.com/mateusz.czajka.7), dowolnie jak kto woli. Nie czekając wtedy na ostatnie zaksięgowania będę mógł kupić. :)

Jeszcze odnośnie tego, co napisał Romek - jeśli ktoś ma Kartę Dużej Rodziny, to dawać znać.
ODPOWIEDZ