Przejście zimowe 2016

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Grazyna »

Drodzy kursanci,
brak waszej obecności na spotkaniach znacznie utrudnia przygotowania do zimówki i jest też po prostu nie w porzadku w stosunku do tych, którzy sie pojawiają. Przypominam, że zaangażowanie w przygotowania jest warunkiem koniecznym do zaliczenia przejścia i radzę poprawić ten aspekt przed wiosennym i letnim.

1. Transport i jedzenie mają się na wykończeniu. Zosia, dogadaj się z osobami odpowiedzialnymi za te kwestie i zbierz odpowiednią ilość pieniędzy od uczestników i instruktorów.
2. Bartoszu, czekamy do dziś na informację, jaka jest sytuacja ze sprzętem wspólnym. Jeżeli niczego się nie dowiemy, to zadanie zostanie Ci odebrane.

Za tydzień wszystko powinno być już gotowe i liczymy, że spotkanie nie będzie potrzbne. Ew. spotkanie zależy tylko od was.
BartoszP

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: BartoszP »

SPRZĘT WSPÓLNY

Wybaczcie ale ze względu na obrony, pracę studia itp. mam ostatnio strasznie mało czasu.
W kwestii sprzętu wspólnego. Potrzebujemy 2 garów, siekiery, piłki (opcjonalnie), 2 par rękawic do wyciągania garów z ogniska.

Jedyny problem jaki póki co napotkałem to kwestia garnków. Jako, ze nie byłem w stanie ostatnio zajechać do magazynu skg to nie wiem czy one tam są czy nie (wiem, że pokrywka jedna jest u Ani). Siekerka jest u mnie.
Mikhael
Posty: 47
Rejestracja: 2015-11-05, 01:47

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Mikhael »

Anna Karczyńska pisze:Na spotkaniu wspominałam o laminowanej mapie. Jest to mapa wydawnictwa Compass, Beskid Niski, skala 1:50 000, cięcie poziomicowe co 10, koszt 14.90 zł. Kupiona w Podróżniku :)
Dzięki za informacje Aniu.

Dzwoniłem na Grochowską i tam w ogóle nie mają map Compassu (może będą mieli w przyszłym tygodniu a może nie) więc ewentualną zniżkę grupową mogliby ewentualnie udzielić na samo laminowanie. Wyszłoby łącznie i tak drożej niż kupienie mapy laminowanej samemu np. w Podróżniku za 14,90 zł (dzisiaj lub jutro dostawa). Poza tym wiele osob już ma mapy - Beskid Niski nie jest dla nas nowością.

Reasumując: nie widzę sensu laminować grupowo map - mała oszczędność jeśli w ogóle i dużo zamieszania.
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: ZosiaS »

Cześć,
Jeden gar bez pokrywy jest u mnie

Jędrzej S, Daniel S. , Paulina P. proszę prześlijcie mi informację ile pieniędzy potrzebujecie na transport
Paulina S. Dawid W. Jakub D. proszę prześlijcie mi informację ile potrzebujecie pieniędzy i jak będą realizowane zakupy.
z.szejman@wp.pl

pozdrawiam

Zosia
Daniel S.

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Daniel S. »

Słuszna uwaga Pawle!

Finalna wersja transportu PKP:

POCIĄG TAM: Warszawa Centralna 12/02 21:10 - Grybów 13/02 5:44

POCIĄG POWRÓT: Gorlice Zagórzany 20/02 21:48 - Warszawa Centralna 21/02 7:20


Dopóki nie dostanę informacji o rodzaju biletu nie jestem w stanie złożyć wniosku, a zatem poznać ostatecznej ceny biletów.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Proszę Macieja Trocia, Andrzeja Puchalskiego i ewentualnych instruktorów o pilne uzupełnienie rubryki "i" w formularzu!
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Jedras »

bus zarezerwowany, na trasie Grybów - Brunary i Gładyszów - Gorlice Zagórzany. Zosia, za busa będziemy potrzebowali 180 zł x2=360 zł.
Awatar użytkownika
Pau
Posty: 17
Rejestracja: 2015-11-05, 16:36

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Pau »

Drodzy Szanowni,

W kwestii posiłków:

Uradziliśmy, że zakupy zostaną podzielone na dwie części.
Część pierwszą stanowić będą zakupy centralne, które zrobią osoby odpowiedzialne za jadłospis i które obejmą produkty potrzebne do środy włącznie. Następnie podzielimy je na paczki. Wolimy uniknąć tachania na dworzec dodatkowych 50 kg, ponadto łatwiej Wam będzie spakować jedzenie wcześniej (wykorzystując wolne miejsce w plecaku), dlatego będziemy Was prosić, byście w przyszłym tygodniu (podamy dokładną datę, od kiedy), zgłaszali się do nas po paczki. Każda osoba dostanie informację, czy jej paczka będzie do odebrania w Śródmieściu, na Ochocie czy w innej dzielnicy.

(ALTERNATYWNIE, moglibyśmy umówić się na odbiór paczek w ŚRODĘ WIECZOREM na terenie UW lub okolicy - to prawdopodobnie dla wielu osób byłoby wygodniejsze niż dostosowanie się do grafików prywatnych osób - ale tylko przy potwierdzeniu, że pojawi się przynajmniej 90% uczestników [analogicznie, nie chcemy dźwigać ciężarów na darmo])

Część drugą stanowić będą zakupy zrobione w mieście w środę.
Ponieważ zakupy pochłoną konkretne fundusze, prosimy o przelanie Zosi 100 zł najpóźniej do poniedziałku. Zosia wkrótce podzieli się z Wami numerem konta. Brak przelewu i brak wyjaśnienia będzie dla nas sygnałem, że uczestnik jednak się na Zimówkę nie wybiera, zatem ilość żywności zostanie odpowiednio zmodyfikowana.
Ostatnio zmieniony 2016-02-04, 22:56 przez Pau, łącznie zmieniany 2 razy.
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: ZosiaS »

Aby nie ujawniać numeru konta zamieściłam go w formularzu
Ostatnio zmieniony 2016-02-04, 23:49 przez ZosiaS, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Marcin »

ZosiaS pisze:Cześć,

Mój numer konta to [...]
A Marek Paleski 23.01.2016 w tym wątku napisał:
"Przestrzegamy przed publikowaniem na forum tzw. danych wrażliwych (jak np. PESEL, adres, numer konta, hasło do banku, ...), co w trakcie przygotowań do kursówek zdarzało się nagminnie."
Podkreślenie moje.
Ostatnio zmieniony 2016-02-05, 00:14 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: ZosiaS »

Jedras pisze:bus zarezerwowany, na trasie Grybów - Brunary i Gładyszów - Gorlice Zagórzany. Zosia, za busa będziemy potrzebowali 180 zł x2=360 zł.
Jest 18 osób chętnych na wyjazd z czego dwie ( Grażyna i Damian ) poprosiły by nie uwzględniać ich w transporcie patrz 16 osób do transportu busem z czego Paweł M. prosił o nie uwzględnianie go w transporcie powrotnym.
Składka za transport busem w obie strony wynosi
180/16+180/15=11,25+ 12=23,25
Paweł M. 11,25
Grażyna, Damian 0

Na razie nie wpłacajcie mi pieniędzy za transport busem wolę przelew gdy będziemy znali już całość kosztów post ma charakter informacyjny.

pozdrawiam
Zosia
kubs
Posty: 33
Rejestracja: 2015-11-23, 14:12

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: kubs »

PORA KARMIENIA!


Drodzy, oto link do edytowalnego formularza na google sheets. Uwagi i pytania uwzględnione lub odpowiedziane na dole.
Was interesuje tylko komórka C3 z ilością uczestników.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Paulina ASAP rozpisze listę zakupów z uwzględnieniem zakupów w sklepie w beskidzie i zamienników wege.
następnie David przygotuje podział paczek żywnościowych, o których pisano wcześniej.

Planujemy zrobić zakupy w poniedziałek.


Howgh.
damiano
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-30, 02:08

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: damiano »

Cześć, bardzo mi głupio, ale dorwały mnie terminy poprawkowe, które są w trakcie zimówki także nie mogę jechać. Sory za kłopot. Dobrej wędrówki.
Pozdrawiam, Damian O.
Daniel S.

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Daniel S. »

Co do transportu, to mamy już zarezerwowane miejsca (wniosek został zaakceptowany). Teraz czekam tylko na informację od PKP o cenach biletów w przeliczeniu na studenta i niestudenta - niestety Pani w kasie nie była w stanie udzielić mi takiej informacji.
Mam nadzieję, że skład uczestników się już nie zmieni.
Awatar użytkownika
Pau
Posty: 17
Rejestracja: 2015-11-05, 16:36

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Pau »

Poniżej wklejam listę produktów, które będziemy kupować w ramach pierwszej części zakupów (zakupy centralne).
Na dole znajdują się zakładki: ciężar zakupów z podziałem na posiłki i ogólna lista zakupów do zrobienia.
Gdzieniegdzie masa jest nieco niższa niż założona, gdzieniegdzie nieco wyższa - jeżeli była taka możliwość, to np. wypisałam opakowanie 250 g na nasiona słonecznika (zamiast 380g), ale już 500 g na orzechy włoskie (zamiast również 380g). Wartość kaloryczna powinna być porównywalna, a łatwiej będzie zrobić zakupy.

Według wstępnych szacunków: na jedną osobę przypadnie ok. 3-4 kg jedzenia do noszenia.
David postara się podzielić je tak, by ciężar w grupie "schodził" równomiernie.

https://drive.google.com/file/d/0BxXSP6 ... sp=sharing

MAŁY EDIT, nieuwzględniony w powyższej tabeli: zamiast 600g mięsa (sucha krakowska, mielone, tortellini z mięsem) będzie ok. 600g tortellini serowego, grzybowego, kotletów sojowych lub innego wegetariańskiego zamiennika (porcja dla jednej osoby).
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: ZosiaS »

Cześć,

Na zakupy centralne w Warszawie przewidziany jest budżet 50 zł.
Jeżeli ktoś planuje pojechać tylko na część zimówki to proszony jest o informacje w jakie dni będzie obecny aby grupa planująca jadłospis i zakupy mogła to uwzględnić.
Zakupy planowane są w poniedziałek więc pozostaje nie wiele czasu.

pozdrawiam

Zosia
ODPOWIEDZ