Przejście wiosenne 2016

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Przejście wiosenne 2016

Post autor: Marek Paleski »

PRZEJŚCIE WIOSENNE 2016

Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne wszystkich kursantów chętnych do udziału w tegorocznym przejściu wiosennym. Termin przejścia to 30 kwietnia - 7 maja (wyjazd pod wieczór 29.04, powrót w nocy z 7/8 maja).

Każda osoba mająca zamiar uczestniczyć w przejściu proszona jest o wypełnienie poniższej ankiety:
http://goo.gl/forms/xDHjHR57r4

Spotkanie odbędzie się w dniu 13.04.2016 r. (środa) po sesji egzaminacyjnej (około 19:30), w tej samej sali co egzaminy (później ewentualnie przeniesiemy się do dawnego budynku biblioteki uniwersyteckiej). Będzie to pierwsze spotkanie, co nie oznacza, że można się na nim nie stawić - obecność potencjalnych uczestników jest obowiązkowa.

Na spotkaniu zapoznamy się z ogólną specyfiką przejścia wiosennego oraz zajmiemy się rozdzieleniem zadań.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Marek Paleski »

Przesyłam najważniejsze informacje dotyczące wczorajszego spotkania:

:arrow: Wstępnie na przejście zimowe wybiera się 6 kursantów i 2 instruktorów.

:arrow: Przejście odbywa się w Bieszczadach. Zaczynamy z Zagórza (tam też proszę przygotować dojazd), a kończymy w okolicy Komańczy (transport powrotny z szosy Cisna-Komańcza).

:arrow: Przydział zadań organizacyjnych jest następujący:
Ania Z. -> Dojazd na miejsce / busy komunikacja w regionie
Jędrzej S. -> Powrót / busy komunikacja w regionie
Zosia S. i Paweł N. -> Jadłospis
Venki -> Sprzęt wspólny (namioty, gary, piły, apteczki, ...)
Daniel S. -> Skarbnik, sprzęt indywidualny, ubezpieczenie, dokument googlowy.

:arrow: Ze względu na no, że już niewiele czasu pozostało nam do przejścia, termin realizacji zadań i przedstawienia wyników to poniedziałek 18.04, godzina 21:00. Bardzo proszę o dotrzymanie terminu (m.in. we własnym, dobrze pojętym interesie).

:arrow: Danielu, co z dokumentem googlowym?

Bardzo proszę o publikowanie wszelkich informacji w dokumencie googlowym. Ponadto wszyscy kursanci mają obowiązek bieżącego zapoznawania się z jego treścią! Proszę również o intensywny kontakt mailowy ze mną w celu jak największego usprawnienia przygotowań. Sumienne, rzetelne i terminowe wykonanie powierzonych zadań sprawi, że już w najbliższą środę będziemy mieć większość rzeczy dopiętych na ostatni guzik.
Sopek
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-03, 18:38

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Sopek »

Wrzucam link do przygotowanego dokumentu googlowego "Przejście Wiosenne 2016":
Here is the link for our Google Document:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Proszę wszystkich kursantów, a także instruktorów o uzupełnienie wszystkich rubryk i śledzenie zmian. :)
Sopek
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-03, 18:38

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Sopek »

Osoby, które nie mają dostępu do dokumentu proszę o napisanie do mnie wiadomości z podaniem swojego adresu mailowego.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Ania_Zeth »

Co do komunikacji w regionie doślę do poniedziałku.
Wstępnie zrobiłam rekonesans i odnośnie dojazdu TAM to mamy NEOBUS wyjeżdżający o 00:10 z Warszawy (ten sam, którym jechaliśmy w Góry S-T). Jedzie bezpośrednio do Zagórza i na miejscu jesteśmy 6:22.
Na chwilę obecną cena to 66,50zł.
II opcja to PKP
Warszawa 21:10- Zagórz 8:32
teraz jest jeszcze promo 20% wcześniej
normalny 62,40zł
studencki 30,58zł
Bilety z czasem będą drożały. Na grupowy jest nas jeszcze za mało, ale zeksploruję temat jakiś dodatkowych zniżek.
Ostatnio zmieniony 2016-04-15, 20:04 przez Ania_Zeth, łącznie zmieniany 1 raz.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Ania_Zeth »

Otwieram żeby uzupełnić, a dokument google już wszystko o mnie wie ;)
Sopek pisze:Wrzucam link do przygotowanego dokumentu googlowego "Przejście Wiosenne 2016":
Here is the link for our Google Document:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Proszę wszystkich kursantów, a także instruktorów o uzupełnienie wszystkich rubryk i śledzenie zmian. :)
venky
Posty: 5
Rejestracja: 2016-04-15, 19:49

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: venky »

namioty

Jak omówiono z Pawłem i Zosią .
każdy z nich dostał namiot 4 osoby .

Jesteśmy 6 osób , więc możemy wziąć dwa namioty z nami.

Paweł jeden namiot 4 osoby
Zofia - jeden 4 osób
Pawel Logica

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Pawel Logica »

Propozycje posiłkowe są pycha:)
cześć, moje propozycje obiadowe (duży posiłek)
1 Dahl z Garam masala i makaronem
2 Makaron aglio e olio (makaron, sos pesto, orzechy ziemne, oliwki, ser żółty)
3 Zupa Grishaluszkawa (zupa brokułowa z słonecznikiem serem żółtym kaszą manną)
4 Soja w sosie Chińskim (sos słodko kwaśny soja kotlety, ananas kandyzowany makaron)
5 Tortellini mięsne z sosem pomidorowym
6 Spaghetti carbonarra
Śniadania
1 Płatki owsiane na mleku z czekoladą i bakaliami
2 Glut z czekoladą i bakaliami
3 kasza manna z bakaliami i kokosem
4 kuskus z sosem mięsnym
5 kasza gryczana z sosem mięsnym i kotletami sojowymi
6 zupa grishaluszkawa
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Jedras »

Jeżeli chodzi o dojazd powrotny :

Jest nocny pociąg z Zagórza (07.05 20:15) do Warszawy Centralnej (08.05 07.30) .
Ceny biletów na tę chwilę (30 % zniżki):
-> 54,60 bilet normalny
-> 27,3 studencki

Co do wcześniejszej części drogi : Do Zagórza bezpośrednio z miejscowości leżących na szosie nr 897 pomiędzy Cisną a Komańczą nie ma żadnych sensownych połączeń transportu publicznego, więc mamy następujące opcje :

- > wynająć busiarza, który nas podwiezie z szosy nr 897 do Zagórza
-> jechać z Cisnej o 16:15, 17:25 będziemy w Zagórzu, Arriva, cena 11,9 zł
-> jechać z Komańczy o 17:25, 18:23 jesteśmy w Zagórzu już na dworcu kolejowym , Arriva, cena 8,7 zł

Ja jestem za opcją powrotu z Komańczy, wydaje się najbardziej optymalna pod względem czasowym i kosztowym (wynajęcie busu z szosy na pewno będzie droższe). Sprawdzę u Arrivy, czy da się zarezerwować 8 miejsc na ten kurs z Komańczy. Jeżeli nie, to będzie lekkie ryzyko że zebraknie miejsc, wtedy możemy mieć prywatnych busiarzy w pogotowiu, albo w ogóle zrezygnować z Arrivy i wynająć busa od razu.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Ania_Zeth »

Apteczka sprzętowa jest u mnie w pełni wyposażona po zimówce.

Zwinęłam również krople żołądkowe z apteczki. :D
venky
Posty: 5
Rejestracja: 2016-04-15, 19:49

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: venky »

@ania
Czy apteczka wprowadzą w środę?
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Marek Paleski »

Jeśli chodzi o dojazd powrotny, to bardziej preferowalibyśmy wracać z Sanoka, nie z Zagórza. Chciałbym, żebyśmy byli w Sanoku najpóźniej o 17:00 (sobota 7.05). Jędrek, najlepiej byłoby, żebyśmy wracali bezpośrednio z Komańczy. Niestety nie możesz założyć, że na 100% uda nam się akurat tam dojść. Musimy być przygotowani na inne ewentualności. Skontaktuj się z Anią i spróbujcie razem ustalić plan działania.

Pawle, Zosiu, domyślam się, że jest to wstępna wersja menu. Proszę o troszkę więcej szczegółów ;)

Aniu, Jędrek, do kiedy powinniśmy kupić bilety, żeby mieć 20%/30% zniżki?
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: ZosiaS »

Cześć,

Chciałabym oddać jadłospis w poniedziałek ale to jest dla mnie niewykonalne.

Postaram się oddac jadłospis w środę.

Pozdrawiam

Zosia
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Jedras »

W takim razie mamy ten sam pociąg powrotny, z Sanoka startuje on o 20:27. Z Komańczy do Sanoka mamy busa Arrivy o 15:38, 16:42 jest on w Sanoku. Jutro będę próbował rezerwować u Arrivy. Jeżeli ewnetualnie mielibyśmy nie zdążyć do tej Komańczy, spróbuję załatwić jakiegoś busiarza tak, żeby mógł nas opcjonalnie zgarnąć 7.08 ok. 15:00 z innego punktu (jednak będzie trzeba go o tym z odpowiednim wyprzedzeniem poinformować, że się decydujemy - myślę że co najmniej na dzień lub dwa dni wcześniej). Co do zniżek, to na pociąg powrotny obowiązuje znizka 30 % przy zakupie do 22.04 (co najmniej 15 dni przed odjazdem). Zniżka 20 % - 14-7 dni przed odjazdem, 10 % - 6-2 dni
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Ania_Zeth »

Aby móc skorzystać ze zniżki 20% na pociąg musimy kupić bilety do 22.04.
ODPOWIEDZ