Przejście wiosenne 2016

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Ania_Zeth »

Daniel, może już ogłosimy jakąś zrzutkę na poczet wydatków? Wyjściowa kwota może bazować na przejściu zimowym. Pewnie niedługo będę kupowała bilety a zawsze z przelewami się chwilkę schodzi. Co myślisz?
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: ZosiaS »

cześć,
Rezygnuje z przejścia wiosennego, zadanie dokończę.

Życzę udanej zabawy.

pozdrawiam

Zosia
Daniel S.

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Daniel S. »

Kochani!

Ogłaszam wszem i wobec SKŁADKĘ na poczet wszystkich wydatków wynoszącą 250 PLN (kwota bazowa z przejścia zimowego). Pozwoli nam to na przyspieszenie i ułatwienie operacji finansowych związanych z przejściem wiosennym. W arkuszu znajdziecie nr rachunku bankowego i dane do przelewu, a także nową rubrykę "ubezpieczenie", w której proszę o informację, jeśli ktoś posiada już ubezpieczenie jak ja np. :)

Link do arkusza:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

PS. Jeśli ktoś nie ma jeszcze dostępu do arkusza to proszę o przesyłanie prośby o udostępnienie.
Aniaaaa_zeth

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Aniaaaa_zeth »

Przepraszam, nie dam rady podesłać do 21 komunikacji w regionie. Będzie na pewno dzisiaj, ale nie wyrobię się do 21.
venky
Posty: 5
Rejestracja: 2016-04-15, 19:49

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: venky »

oto wyniki Equipment
-namioty
pawel 1 * 4 os.
Zosia 1 * 4 os
Instruktorzy prowadzą własne namioty.
-garnek
ze względu na kursowka dniu 23 pula jest z "Stefy" -Ona była dbanie o wyposażenie w kursowa. I weźmie garnek z nią po kursowka.
-apteczka
Teraz jest z Anią i potrzebuje go dla kursowka. I weźmie go z nią raz kursowka jest skończona.
-Piła
Muszę sprawdzić to z Stefi
@michal
Czy jest jeszcze coś dodać inne niż to.
Będę również wysłać listę indvidual listy urządzeń do evryone email.
W następnym spotkaniu będę dyskutować, którzy będą przewozi sprzęt etc.
do zobaczenia w środę
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Marek Paleski »

Dojazd i powrót: prawdopodobnie zatem zdecydujemy się na pociąg. W środę na spotkaniu jeszcze wszystko potwierdzimy, a w czwartek/piątek będziecie mogli kupować bilety, żeby móc jeszcze skorzystać ze zniżki.

Komunikacja w regionie: Szczególnie istotny będzie dla nas aspekt powrotny. Aniu, Jędrku, postarajcie się razem współpracować w tym zakresie.

Jadłospis: Niestety brakuje mi szczegółów, w szczególności listy zakupów (dla danej osoby i dla danego posiłku) i rozpiski na poszczególne dni. Nie mówiąc już o wszystkich posiłkach. Proszę o jak najszybsze uzupełnienie brakujących informacji. Jest to bardzo ważne!

Sprzęt wspólny / common equipment: Venky, are you sure, that Zosia takes her tent? She said, she doesn't come with us.

Individual equipment: Venky, you don't have to prepare list of individual equipment. It's not your job. Daniel will do it.

Ubezpieczenie: Jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniem? Nie widzę żadnych informacji.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Ania_Zeth »

Uzupełniłam transport w regionie na liniach:
Lesko-Cisna
Cisna-Komańcza
Komańcza-Sanok
Sanok-Komańcza
dla dni zwykłych i sobót/niedziel/świąt (w google doc).

Bilety będę chciała kupić w czwartek, ponieważ wybieram się na kursówkę w piątek.

Venki pamiętam o apteczce sprzętowej.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Marek Paleski »

Tak na wszelki wypadek przypominam o środowym spotkaniu po wykładzie. Dokonamy ostatecznych ustaleń i podzielimy się referatami.
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: ZosiaS »

Cześć,
Mam pytanie o ilość instruktorów na przejściu wiosennym. Marku czy będziesz jedynym instruktorem na wyjeździe ?
Drugie pytanie czy będzie możliwość zrobienia zakupów na wsi ?
FYI
Z racji braku zastrzeżeń jadłospis jest przygotowywany dla mięsożerców.
Pozdrawiam

Zosia
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Jedras »

Co do transportu powrotnego :

7.05 z Komańczy o 15:12 odjeżdża pociąg i w Sanoku jest on o 16:13. Odpada nam jeden problem z głowy - do pociągu na pewno się zmieścimy, do busa publicznego niekoniecznie. Jest możliwość dosiąść się do niego na linii Komańcza - Sanok, m. in. W Rzepedziu, Szczawnych, Wysoczanach.
Gdybyśmy jednak nie zdążyli na czas do Komańczy ani do żadnych z ww. miejscowości :
jestem w trakcie dowiadywania się u lokalnych busiarzy (których jest mało w tym regionie, zwłaszcza oferujących małe, dziewięcioosobowe busy) o cenę przejazdu z okolic Komańczy do Sanoka. Dla dziewięcioosobowego busa cena wynosi 150 zł za przejazd, czyli biorąc pod uwagę dzisiejszy stan osobowy - ponad 20 zł za osobę.
Daniel S.

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Daniel S. »

UBEZPIECZENIE:

Proponuję nasze standardowe kursówkowo-przejściowe ubezpieczenie Allianz Pakiet Basic

NNW- 20000zł
OC-50000zł
Transport medyczny- 1000zł

8 dni (sobota-sobota)

Koszt 61,44zł za 6 osób

Proszę o uzupełnienie w arkuszu dat urodzenia oraz numerów telefonów, gdyż będą one potrzebne przy wystawieniu polisy.
Lista sprzętu indywidualnego już wkrótce.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Marek Paleski »

Referaty:

1. UPA w Bieszczadach, OUN, historia, konflikt i działania militarne, ze szczególnym uwzględnieniem okolic Chryszczatej.
2. Wysiedlenia i akcja Wisła.
3. Konflikt polsko-ukraiński z XIX i XX wieku (do II wojny światowej).
4. Gospodarka i przemysł Bieszczadów (z sięgnięciem do historii), zagospodarowanie turystyczne, infrastruktura w tym transport (linia kolejowa i pętle bieszczadzkie), Zalew Soliński
5. Bieszczady after operation Wisła till now. Tell about PGR, prisoners, artists, "zakapiory", huntings, etc.)

a do referatu w pakiecie jeszcze gratis:

1. Komańcza klasztor
2. Klasztor w Zagórzu
3. Łopienka - wieś i cerkiew
4. Mików, kolejka wąskotorowa
5. Komańcza cerkiew

Osoby:
1. Jędrek
2. Ania
3. Daniel
4. Paweł
5. Venky
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Marek Paleski »

Odnośnie jadłospisu:
Nie wiem, czy wszyscy się z jadłospisem zapoznali, dlatego pragnę wszystkich poinformować, że naszym największym zmartwieniem na przejściu wiosennym nie będzie brak snu, ani zmęczenie, tylko... głód.

Racje żywnościowe rzędu 1100 kcal / dzień? Ja wiem, że niektórzy muszą się odchudzać, ale czemu aż tak dramatycznie? (i czemu inni też muszą cierpieć?) Jadłospis wymaga sporej przebudowy. Szczegółowe uwagi już w nim zamieściłem. Poniżej uwagi ogólne:

- głodowe racje (np. co to jest 700g makaronu na całą grupę, gdy poza tym makaronem prawie nic nie ma?)
- w przedstawionych posiłkach dostarczamy za mało białka (są dni, kiedy wcale nie ma białka)
- praktycznie nie ma żadnych warzyw
- każde śniadanie to płatki owsiane z bakaliami lub mleczny start z bakaliami (~350 kcal) - dlaczego nie ma np. mleka w proszku?
- niektóre posiłki są tak opisane, że nie wiem o co w nich chodzi

Proszę o uwzględnienie wszystkich moich uwag i publikację poprawionego jadłospisu najpóźniej do jutra, do 12:00.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Ania_Zeth »

Zosiu,Paweł spisuję kilka pomysłów odnośnie jadłospisu, które możecie wykorzystać wprowadzając ewentualne zmiany po uwagach Marka.

Odnośnie spaghetti carbonara to można do niego dodać szynkę szwarcwaldzką np. taką z biedronki, podsmażyć ją na odrobinie oliwy z czosnkiem, dodać sos śmietanowy i makaron.

Odnośnie śniadań:
To może ta mieszanka+mleko w proszku http://sklep-sys.pl/pl/p/Ryz-z-Jablkami-i-Rodzynkami/6
Lub ta:http://sklep-sys.pl/pl/p/Kasza-jaglana- ... gdalami/49
Jest info, że opakowanie na 4 osoby, więc na 7 możemy kupić 2 i dodać trochę bakalii.

Odnośnie dań, gdzie nie ma warzyw może dać po prostu jako bazę:
http://sklep-sys.pl/pl/p/Kasza-Gryczana-z-Warzywami/26 dodać suszone pomidory na wagę (są bardzo lekkie a od razu dają miły posmak) i jakieś mięsko

Jeszcze może taka zupa: http://sklep-sys.pl/pl/p/Pomidorowa-z-Ryzem/14 plus sos pomidorowy plus nasiona dyni i słonecznika (można dodać też suszoną pietruszkę)

Nie lobbuje za marką Sys, ale akurat znam ich produkty i było mi łatwo wybrać. Też są takie mieszanki z Haliną w nazwie zdaje się. ;)
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Przejście wiosenne 2016

Post autor: Ania_Zeth »

Ważna rzecz. Próbowałam kupić bilety i niestety nie ma już gwarancji miejsca na ten pociąg- pewnie nasilenie ruchu przed długim weekendem. Czy mimo to mam kupić bilety? Niestety w Neobusie już nie ma miejsc.

Edit: Jednak kupię jak się skończy przerwa techniczna, bo zostaniemy na lodzie. :(
ODPOWIEDZ