1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Gocha

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Gocha »

Temat 18 poproszę
Pina
Posty: 25
Rejestracja: 2016-10-27, 19:04

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Pina »

Dorota dziś dzwoniła do przewoźnika, który jeździ na trasie Krosno-Dukle. Mają oni minibusy i w soboty raczej nie ma dużego obłożenia. Bilet kosztuje 3,50zł za osobę.
Postaramy się dziś ustalić sprawy związane z wynajmem busa :)
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: ZosiaS »

Prośba do instruktorów o zatwierdzenie jadłospisu
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
stynak
Posty: 9
Rejestracja: 2016-10-27, 10:25

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: stynak »

Konfiguracja namiotów odrobinę się zmieniła. Ale miejsc mamy wystarczającą ilość.
Przydzieliłam każdą osobę do poszczególnego namiotu. w ten sposób, jak rozdzielimy części na kilka plecaków, przy rozstawianiu wiadomo będzie kto z kim ma się spotkać, żeby dany namiot skompletować. I żeby oszczędzić sobie zamieszania możemy przyjąć, że w takich też konfiguracjach śpimy.
Pierwsza osoba w danym wierszu to ta, która zadeklarowała wzięcie namiotu.

dwójki
1. Konrad P., Gosia L.
2. Dorota S., Paulina B.
3. Martyna P., Julia D.
4. Michał W., Mateusz I.
5. Grzegorz Ś., Peter S.

1. trójka Justyna A., Kasia Korn., Kasia Rom.

czwórki
1. Hubert T., Patryk S., Adam Z.
2. Zofia Sz., Ola Sz., Joanna W.
3. Zuza L., Justyna K., Kamila Z., Piotr N. (Nie wiem czy da się podzielić namiot między cztery osoby... Ktoś z tej czwórki może pomóc przy najcięższej dwójce)

Podziału pewnie będziemy musieli dokonać na zbiórce przed wyjazdem. Ja będę miała listę.

Czy taki system może zdać egzamin?
Grzesiek Ś
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-29, 22:12

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Grzesiek Ś »

Ja wezmę temat 3:)

Grzesiek
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Grzesiek Ś pisze:Ja wezmę temat 3:)

Grzesiek
Hej Grzesiek, niestety temat nr 3 został już zarezerwowany. Pozostałe wolne tematy to:

8. Słowackie Powstanie Narodowe – uwarunkowania, przebieg i konsekwencje (Uwaga! Warto nawiązać kontakt z osobą opowiadającą o operacji dukielsko-preszowskiej!)
9. Działania konfederacji barskiej w Beskidzie Niskim – przyczyny, przebieg, dowódcy, miejsca walk, pozostałości
16. Wielka Wojna w Beskidzie - przebieg I wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem Operacji Gorlickiej - przyczyny i uwarunkowania, dowódcy, przebieg akcji, znaczenie militarne i polityczne (szczególne zwrócenie uwagi na okolice Cergowej)
19. Prawa osadnicze - polskie, ruskie, niemieckie i wołoskie - omówienie na czym polegają + zarys kontekstu historycznego
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

stynak pisze:Konfiguracja namiotów odrobinę się zmieniła. Ale miejsc mamy wystarczającą ilość.
Przydzieliłam każdą osobę do poszczególnego namiotu. w ten sposób, jak rozdzielimy części na kilka plecaków, przy rozstawianiu wiadomo będzie kto z kim ma się spotkać, żeby dany namiot skompletować. I żeby oszczędzić sobie zamieszania możemy przyjąć, że w takich też konfiguracjach śpimy.
Pierwsza osoba w danym wierszu to ta, która zadeklarowała wzięcie namiotu.

...

Podziału pewnie będziemy musieli dokonać na zbiórce przed wyjazdem. Ja będę miała listę.

Czy taki system może zdać egzamin?
Ok, fajnie, że wszystko jest jasne, system także ok. Nam jest wszystko jedno kto w którym namiocie śpi, byleby nikt nie pozostał bez namiotu, a liczba miejsc była odpowiednia. ;-)
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Olasz pisze:Ubezpieczenie

Allianz Globtroter
22 osoby, w Polsce, 2 dni:
assistance RP - 2.000,-zł
NW (uszczerbki + śmierć) - 20.000,-zł
Sport Assistance
Sport Wysokiego Ryzyka
Koszt dla całej grupy = 156,-zł

1. Czy ubezpieczenie ma obejmować też piątek?

2. Do ubezpieczenia potrzebuje imię i nazwisko oraz datę urodzenia.
Poproszę osoby które jeszcze nie wysłały tych danych o dosłanie na maila: olasz276@gmail.com.
Dane z formularza publicznego usunęłam. Przepraszam za wtopę.

3. Polisa ma być wystawiona na poniższe dane? Potrzebna jest faktura?
Studencki Klub Górski
ul. Krakowskie Przedmieście 24 lok. 210, 00-927 Warszawa
NIP: 52 52 244 313
ad.1
Nie, w piątek nie jesteśmy jeszcze w górach, więc nie chcemy na piątek się ubezpieczać.

ad. 3
Faktura jak najbardziej jest potrzebna. Dane do są poprawne.

Na wyjazd jedzie 23 KURSANTÓW! Zatem należy wykupić ubezpieczenie dla przynajmniej 23 osób ;-)

Olu, czy jesteś pewna co do warunków polisy? Czy mogłabyś przesłać mi je na maila?
Cena za ubezpieczenie jest ok. Napisz proszę jeszcze do KK w celu potwierdzenia, ale moim zdaniem nie powinno być problemów.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Jadłospis
ZosiaS pisze:Prośba do instruktorów o zatwierdzenie jadłospisu
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Teraz wygląda bardzo fajnie. Mam jeszcze parę uwag:

:arrow: Coś w tym jadłospisie się nie zgadza. U góry widnieje informacja, że został przygotowany dla 23 osób, lista zakupów została zrobiona dla 24 osób, a tak naprawdę jedzie 25 osób. Przeliczycie to raz jeszcze, żeby wszystko się zgadzało? Jak wszystko zostanie przeliczone, dajcie znać.

:arrow: Jeszcze jedna uwaga (pojawiła się już wcześniej): Proszę NIE BRAĆ na kursówki indywidualnych przegryzek/kisieli/batoników/czekolad itp. Na krótkie wyjazdy bierzemy tylko wspólne jedzenie grupowe (długie to co innego) i jako przewodnicy uczymy się tak gospodarować wspólnymi czekoladami/kabanosami/..., żeby każdy był zadowolony. Także NIE dla prywatnego kisielu, TAK dla wspólnego dla wszystkich!

:arrow: Zosiu, jak to się stało, że Ty prosisz o zatwierdzenie jadłospisu? O ile mi wiadomo, jadłospisem zajmują się Piotrek, Kasia i Martyna. Wiemy, że masz już spore doświadczenie w wyjazdach kursowych i pewnie przygotowanie jadłospisu nie jest już żadnym problemem dla Ciebie, jednakże dajmy tę szansę innym, żeby również mogli się nauczyć ;-)
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

HubertT pisze:Tutaj znajduje się spis zawartości apteczki grupowej: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Według mojej prywatnej opinii wystarczy zutylizować wyraźnie przeterminowane środki (Octenisept). Pozostałe środki wydają się wciąż wystarczające na krótszy wyjazd.
Ok Hubert, wyrzuć zatem otwarte kompresy z gazy (bo skoro są otwarte, to na pewno nie są już jałowe), dokup nowe, a wraz z nimi Octenisept. Na wszystko weź oczywiście fakturę na SKG. I oczywiście nie zapomnij zabrać apteczki na wyjazd! ;-)
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

- Mapa w skali 1:50 000 Beskidu Niskiego ( przynajmniej części zachodniej)
Dlaczego części zachodniej? Jedziemy w okolice Dukli i Rymanowa, ja bym to raczej nazwał części centralno-wschodniej. Tak czy inaczej należy mieć ze sobą mapę całej polskiej części Beskidu Niskiego. Mapnik lub jakaś osłona na mapę bardzo się przyda.
- długopis, (gwizdek)
Chodzi o gwiżdżący długopis? Obawiam się, że ja takiego nie posiadam. Długopis można wziąć. Gwizdek opcjonalnie, nie jest niezbędny.
- termos z ciepłą herbatą
Owszem, bardzo się przydaje, ale podejrzewam, że nie każdy posiada...
- dodatkowy prowiant - dobrze zabrać kanapki, batony, suszone owoce, kabanosy (wedle własnych potrzeb)- przynajmniej na podróż
Tym zajmują się ludzie układający jadłospis. Mój komentarz do jadłospisu został opublikowany powyżej.

Mam jeszcze parę drobnych uwag:
- każdy kursant powinien mieć zegarek lub jakieś inne urządzenie do mierzenia czasu i sprawdzania godziny. Więcej szczegółów na kursówce.
- nie wiem czy słowo "kosmetyki" jest na tyle pojętne, że zawiera w sobie pastę do zębów i szczoteczkę - dla niektórych pewnie tak, dla innych pewnie nie. Mimo wszystko przewodnik MUSI mieć czyste ząbki i świeży oddech jak wygłasza referat! :-D
- rozwiń proszę sformułowanie "wygodna odzież chroniącą przed zimnem, wiatrem i deszczem, w tym ciepła bielizna, zmiana odzieży na następny dzień i ewentualnie powrót". Dla niektórych uczestników Twojego rajdu będzie oczywiste co mają wziąć, a niektórzy sprawią Ci sporo kłopotów!
- warto też zabrać osobne skarpetki na powrót, żeby w autokarze/pociągu/busie/samochodzie móc w spokoju w towarzystwie innych ludzi dać odpocząć stopom ;-)

Jak wprowadzisz poprawki opublikuj proszę listę raz jeszcze.
Kamila Zochniak
Posty: 2
Rejestracja: 2016-10-27, 20:36

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Kamila Zochniak »

Biorę temat 9 :)
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Grazyna »

Jako że transport mamy już ustalony czekamy na informacje o płatnościach.
Gocha

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Gocha »

Marek Paleski pisze:
- Mapa w skali 1:50 000 Beskidu Niskiego ( przynajmniej części zachodniej)
Dlaczego części zachodniej? Jedziemy w okolice Dukli i Rymanowa, ja bym to raczej nazwał części centralno-wschodniej. Tak czy inaczej należy mieć ze sobą mapę całej polskiej części Beskidu Niskiego. Mapnik lub jakaś osłona na mapę bardzo się przyda.
- długopis, (gwizdek)
Chodzi o gwiżdżący długopis? Obawiam się, że ja takiego nie posiadam. Długopis można wziąć. Gwizdek opcjonalnie, nie jest niezbędny.
- termos z ciepłą herbatą
Owszem, bardzo się przydaje, ale podejrzewam, że nie każdy posiada...
- dodatkowy prowiant - dobrze zabrać kanapki, batony, suszone owoce, kabanosy (wedle własnych potrzeb)- przynajmniej na podróż
Tym zajmują się ludzie układający jadłospis. Mój komentarz do jadłospisu został opublikowany powyżej.

Mam jeszcze parę drobnych uwag:
- każdy kursant powinien mieć zegarek lub jakieś inne urządzenie do mierzenia czasu i sprawdzania godziny. Więcej szczegółów na kursówce.
- nie wiem czy słowo "kosmetyki" jest na tyle pojętne, że zawiera w sobie pastę do zębów i szczoteczkę - dla niektórych pewnie tak, dla innych pewnie nie. Mimo wszystko przewodnik MUSI mieć czyste ząbki i świeży oddech jak wygłasza referat! :-D
- rozwiń proszę sformułowanie "wygodna odzież chroniącą przed zimnem, wiatrem i deszczem, w tym ciepła bielizna, zmiana odzieży na następny dzień i ewentualnie powrót". Dla niektórych uczestników Twojego rajdu będzie oczywiste co mają wziąć, a niektórzy sprawią Ci sporo kłopotów!
- warto też zabrać osobne skarpetki na powrót, żeby w autokarze/pociągu/busie/samochodzie móc w spokoju w towarzystwie innych ludzi dać odpocząć stopom ;-)

Jak wprowadzisz poprawki opublikuj proszę listę raz jeszcze.

Zachodnia część jest wynikiem albo z tego, że źle zapisałam, albo Grażyna się przejęzyczyła, fakt powinnam była sprawdzić. Gwizdek jest po przecinku więc nie chodziło o gwiżdżący długopis, a w nawias oznacza: "opcjonalnie jak ktoś ma".
Termos i tak pewnie w końcu każdy sobie będzie musiał sprawić, jeśli chce wędrować po górach o takiej porze roku, a lepiej późno niż wcale.

Nowa lista

Sprzęt indywidualny:
PLECAK, A W NIM:
NIEZBĘDNE:
- Dokument tożsamości (Dowód osobisty)
- Pieniądze (mogą być potrzebne przy wyjeździe i przyjeździe)
-Telefon
- Mapa w skali 1:50 000 Beskidu Niskiego ( przynajmniej części zachodniej)
- kompas, (mapnik jak macie)
- latarka (najlepiej czołówka) + zapas baterii na całą noc !!!
- zegarek lub jakieś inne urządzenie do mierzenia czasu i sprawdzania godziny
- długopis, (gwizdek jak ktoś posiada)
- termos z ciepłą herbatą
- woda (+elektrolity)
- niezbędnik ( łyżka, widelec, nóż, kubek)
- zapałki/ zapalniczka i świeczka
UBRANIA:
- wygodne buty – najlepiej buty górskie, za kostkę
- wygodna odzież chroniącą przed zimnem, wiatrem i deszczem, w tym:
- kurtkę przeciwdeszczową,
-polar,
-ciepłą, najlepiej termoaktywną bieliznę,
-spodnie niechłonące wody.
- ciepłe skarpety.
Unikamy bawełny i jeans'u chyba że jest to ubranie na sam powrót.
- zmiana odzieży na następny dzień i ewentualnie powrót ( czyste skarpety obowiązkowe )
- rękawiczki (najlepiej 2 pary) czapka, szalik/chusta/buff
- stuptuty (ochraniacze na buty i spodnie)
- okulary przeciwsłoneczne ( w zależności od prognozy)
LEKI i KOSMETYKI:
- potrzebne wam leki
- kosmetyki (w tym krem tłusty, pasta i szczoteczka do zębów)

BIWAKOWE:
- karimata/ szybkopompujący materac
- śpiwór
PODRĘCZNE:
- kijki trekkingowe
- „poddupnik” ( jak ktoś nie chce siadać na plecaku)
- worki na śmieci
- papier toaletowy
-chustki higieniczne/ wilgotne chusteczki
Gocha

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Gocha »

Gocha pisze:
Marek Paleski pisze:
- Mapa w skali 1:50 000 Beskidu Niskiego ( przynajmniej części zachodniej)
Dlaczego części zachodniej? Jedziemy w okolice Dukli i Rymanowa, ja bym to raczej nazwał części centralno-wschodniej. Tak czy inaczej należy mieć ze sobą mapę całej polskiej części Beskidu Niskiego. Mapnik lub jakaś osłona na mapę bardzo się przyda.

Przepraszam,mam nadzieję że to ostateczna wersja :
Sprzęt indywidualny:
PLECAK, A W NIM:
NIEZBĘDNE:
- Dokument tożsamości (Dowód osobisty)
- Pieniądze (mogą być potrzebne przy wyjeździe i przyjeździe)
-Telefon
- Mapa w skali 1:50 000 Beskidu Niskiego ( przynajmniej okolice Dukli i Rymanowa- części centralno-wschodniej.)
- kompas, (mapnik jak macie)
- latarka (najlepiej czołówka) + zapas baterii na całą noc !!!
- zegarek lub jakieś inne urządzenie do mierzenia czasu i sprawdzania godziny
- długopis, (gwizdek jak ktoś posiada)
- termos z ciepłą herbatą
- woda (+elektrolity)
- niezbędnik ( łyżka, widelec, nóż, kubek)
- zapałki/ zapalniczka i świeczka
UBRANIA:
- wygodne buty – najlepiej buty górskie, za kostkę
- wygodna odzież chroniącą przed zimnem, wiatrem i deszczem, w tym:
- kurtkę przeciwdeszczową,
-polar,
-ciepłą, najlepiej termoaktywną bieliznę,
-spodnie niechłonące wody.
- ciepłe skarpety.
Unikamy bawełny i jeans'u chyba że jest to ubranie na sam powrót.
- zmiana odzieży na następny dzień i ewentualnie powrót ( czyste skarpety obowiązkowe )
- rękawiczki (najlepiej 2 pary) czapka, szalik/chusta/buff
- stuptuty (ochraniacze na buty i spodnie)
- okulary przeciwsłoneczne ( w zależności od prognozy)
LEKI i KOSMETYKI:
- potrzebne wam leki
- kosmetyki (w tym krem tłusty, pasta i szczoteczka do zębów)

BIWAKOWE:
- karimata/ szybkopompujący materac
- śpiwór
PODRĘCZNE:
- kijki trekkingowe
- „poddupnik” ( jak ktoś nie chce siadać na plecaku)
- worki na śmieci
- papier toaletowy
-chustki higieniczne/ wilgotne chusteczki
ODPOWIEDZ