3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Cześć,

jako że czas płynie bardzo szybko, ani się obejrzycie, a już będziecie po pierwszych dwóch kursówkach i nadejdzie czas na pakowanie plecaków na trzecią! ;-) To już za dwa i pół tygodnia licząc od dnia dzisiejszego! Warto zatem pomyśleć o przygotowaniach...

W związku z tym serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące trzeciej kursówki. Odbędzie się ono bezpośrednio po spotkaniu dotyczącym pierwszego wyjazdu - 2.11 około 18:30-18:45, w sali wykładowej.

Pozdrawiam serdecznie
Marek Paleski.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Hej, ponieważ kilka osób napisało do mnie z prośbą o wskazanie rejonu naszych działań, śpieszę donieść, że wybieramy się w Góry Słonne. Wszystkich kursantów zapraszam bardzo serdecznie!

PS. waletów również ;)
Joanna_W

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Joanna_W »

To skoro przygotowania do 3 kursówki powoli ruszają, to pozwolę sobie rozpocząć wątek organizacyjny, jako, że wraz z Grzegorzem ogarniam jadłospis.

Otóż pytanie!

Czy ktoś z jadących na 3 kursówkę ma jakieś przeciwwskazania jedzeniowe ze względu na wege, wegan, bezgluten, alergie, itp.?? Jeśli tak, prosimy o informację takową jak najszybciej :) (można zgłaszać na mój adres e-mail)
JusAnd
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-28, 23:16

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: JusAnd »

A ja mam taki apel/luźną propozycję w odpowiedzi na niesamowity bałagan w listach i spreadach na forum 1. kursówki. Może zróbmy tym razem ładnego Excela z listą ludzi i po prostu dopisujmy kolejne kolumny (kontakt, zadanie, data urodzenia, zniżka, namiot, termos, co ma zabrać do żarcia, temat referatu etc etc)? Wszystkim nam by było łatwiej mieć to wszystko razem zamiast scrollowania 5 stron forum w poszukiwaniu jakiejś listy, żeby na koniec przekonać się, że potrzebna lista została wysłana mejlem i tu jej nie uświadczysz :P W razie zastrzeżeń co do prywatności, można udostępnić plik tylko wybranym (naszym) adresom email - dodatkowa korzyść: nie trzeba szukać pliku, wchodzisz na mejla i jest link.
Dajcie znać, co sądzicie, chętnie poświęcę na ten cel trochę miejsca na dysku google :P i przygotuję dokumencik, ale nie chcę się szarogęsić nadmiernie
JusAnd
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-28, 23:16

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: JusAnd »

Propozycje powrotu z Sanoka (20.11):

1) 13:10 - 21:50 SuperPKS
2) 15:00 - 21:30 San Bus i PKP Intercity (EIC)
3) 16:30 - 23:30 Neobus
4) 17:20 - 02:10 San Bus i PKP Intercity (TLK)
5) 21:00 - 03:40 Neobus
6) 22:50 - 05:50 Airbus
7) 23:50 - 06:25 Neobus
8) wynajęty transport

Moim zdaniem najkorzystniejszy dla nas byłby któryś z Neobusów docierających o względnie normalnej porze, czyli opcje 3 bądź 5. W tej chwili cena biletów to ok. 60 zł na osobę przy każdej z tych opcji.
Kasia_R
Posty: 14
Rejestracja: 2016-10-27, 22:50

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Kasia_R »

Co do wspólnego dokumentu, myślę, że excell ze wszystkim to bardzo dobry pomysł!
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Marcin »

JusAnd pisze: Propozycje powrotu z Sanoka (20.11):


4) 17:20 - 02:10 San Bus i PKP Intercity (TLK)
Uwaga: ten pociąg TLK ("Mars" z Krakowa) w Warszawie zatrzymuje się tylko na Dworcu Wschodnim, potem jedzie dalej do Kołobrzegu.
Dolores
Posty: 27
Rejestracja: 2016-10-28, 15:56

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Dolores »

Joanna_W pisze:To skoro przygotowania do 3 kursówki powoli ruszają, to pozwolę sobie rozpocząć wątek organizacyjny, jako, że wraz z Grzegorzem ogarniam jadłospis.

Otóż pytanie!

Czy ktoś z jadących na 3 kursówkę ma jakieś przeciwwskazania jedzeniowe ze względu na wege, wegan, bezgluten, alergie, itp.?? Jeśli tak, prosimy o informację takową jak najszybciej :) (można zgłaszać na mój adres e-mail)
Nie jem miesa, ale ryby, sery tak:)
Dolores
Posty: 27
Rejestracja: 2016-10-28, 15:56

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Dolores »

JusAnd pisze:A ja mam taki apel/luźną propozycję w odpowiedzi na niesamowity bałagan w listach i spreadach na forum 1. kursówki. Może zróbmy tym razem ładnego Excela z listą ludzi i po prostu dopisujmy kolejne kolumny (kontakt, zadanie, data urodzenia, zniżka, namiot, termos, co ma zabrać do żarcia, temat referatu etc etc)? Wszystkim nam by było łatwiej mieć to wszystko razem zamiast scrollowania 5 stron forum w poszukiwaniu jakiejś listy, żeby na koniec przekonać się, że potrzebna lista została wysłana mejlem i tu jej nie uświadczysz :P W razie zastrzeżeń co do prywatności, można udostępnić plik tylko wybranym (naszym) adresom email - dodatkowa korzyść: nie trzeba szukać pliku, wchodzisz na mejla i jest link.
Dajcie znać, co sądzicie, chętnie poświęcę na ten cel trochę miejsca na dysku google :P i przygotuję dokumencik, ale nie chcę się szarogęsić nadmiernie
uwazam, ze to dobry pomysl, moge pomoc:)
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Marcin »

JusAnd pisze:A ja mam taki apel/luźną propozycję w odpowiedzi na niesamowity bałagan w listach i spreadach na forum 1. kursówki. Może zróbmy tym razem ładnego Excela z listą ludzi i po prostu dopisujmy kolejne kolumny (kontakt, zadanie, data urodzenia, zniżka, namiot, termos, co ma zabrać do żarcia, temat referatu etc etc)? W
A to chyba jest akurat racja. Forum było dobrą metodą do komunikowania się, powiedzmy, jeszcze

10 lat temu, ale chyba te czasy minęły.
JusAnd
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-28, 23:16

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: JusAnd »

Marcin pisze:
JusAnd pisze: Propozycje powrotu z Sanoka (20.11):


4) 17:20 - 02:10 San Bus i PKP Intercity (TLK)
Uwaga: ten pociąg TLK ("Mars" z Krakowa) w Warszawie zatrzymuje się tylko na Dworcu Wschodnim, potem jedzie dalej do Kołobrzegu.
Dzięki za tę uwagę i cenny (przynajmniej z mojego punktu widzenia) argument "przeciw". :)
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Zamieszczam listę referatów. Po wybraniu tematu zaznaczcie proszę w swoim dokumencie googlowym, który numerek wybraliście, żeby inni wiedzieli, że dany temat jest już zajęty.

1. Góry Sanocko-Turczańskich informacje ogólne - przedstawienie grupie ogólnych informacji o Górach Sanocko-Turczańskich, m.in.: umiejscowienie pasma w Karpatach, opis pasma, główne grzbiety, granice, najwyższe szczyty
2. Pogórze Przemyskie informacje ogólne - przedstawienie grupie ogólnych informacji o Pogórzu Przemyskim, m.in.: umiejscowienie pasma w Karpatach, opis pasma, główne grzbiety, granice, najwyższe szczyty

3. Bojkowie
4. Kolonizacja józefińska
5. Wielka Wojna w Beskidzie - przebieg I wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem Operacji Gorlickiej - przyczyny i uwarunkowania, dowódcy, przebieg akcji, znaczenie militarne i polityczne
6. Twierdza Przemyśl
7. Konflikt polsko-ukraiński z XIX i XX wieku (do II wojny światowej).
8. Operacja dukielsko-preszowska – kiedy, uwarunkowania, przyczyny, przebieg, dowódcy, znaczenie polityczne i militarne, „pamiątki” po operacji, które przetrwały do dziś
9. UPA w Bieszczadach, OUN, historia, konflikt i działania militarne.
10. Zmierzch łemkowszczyzny - po 1945. Wysiedlenia, Akcja “Wisła” - domniemane i prawdziwe przyczyny akcji, przebieg, znaczenie
11. Bieszczady od operacji “Wisła” do dziś - PGR, więźniowie, artyści, “zakapiory”, polowania itp.
12. Łemkowie dziś - stan świadomości odrębności, główne skupiska, kultura łemkowska dziś - organizacje, czasopisma, festiwale, muzea, izby regionalne i skanseny

13. Żydzi w regionie kursówki (historia, zabytki)
14. Linia kolejowa do Ustrzyk Dolnych
15. Gospodarka i przemysł regionu, zagospodarowanie turystyczne, infrastruktura w tym transport (linia kolejowa i pętle bieszczadzkie), Zalew Soliński
16. Przyroda i ochrona przyrody w regionie
17, Budowa geologiczna i morfologiczna Bieszczadów - flisz, płaszczowiny, synkliny i antykliny, osobliwości geologiczne - jaskinie, ostańce, osuwiska, surowce mineralne. Podział geomorfologiczny Bieszczadów.

18. Wyznania łemkowszczyzny - od prawosławia do grekokatolicyzmu. Unia Brzeska - przyczyny zawarcia, przygotowania, znaczenie unii. Konwersje - schizma tylawska, struktura wyznaniowa łemkowszczyzny
19. Prawosławie - Grekokatolicyzm - cechy, podobieństwa i różnice wyznań
20. Cerkiew w Uluczu, budowa cerkwi, typy cerkwi
21. Cerkiew św. Mikołaja w Dobrej Szlacheckiej, budowa cerkwi, typy cerkwi, dzwonnica
22. Cerkiew w Trepczy, budowa, historia

23. Sanok - informacje ogólne, zabytki, historia
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Hej, przypominam, że do dzisiaj umawialiśmy się na wstępne informacje odnośnie rezultatów Waszych zadań. Ponadto podobno miał zostać założony dokument, w którym te informacje mogłyby być gromadzone. Zależy mi, żeby jak najszybciej wiedzieć na czym stoimy.
Joanna_W
Posty: 85
Rejestracja: 2016-11-02, 23:00

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Joanna_W »

Jadłospis jest w trakcie tworzenia - jeszcze kompletujemy i zbieramy informację od uczestników odnośnie ew. przeciwwskazań jedzeniowych. Do środy maksymalnie umieścimy naszą propozycję, ok?
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Jadłospis do środy do 16:00, ok ;-)
ODPOWIEDZ