Beskid Sądecki aktywnie, czyli trekking i jesienny spływ Popradem w jednym!

źródło : http://www.zapopradzie.pl/img/big_akt/18_1.jpg

Zapraszam wszystkich studentów i studentów duchem na rajd w Beskid Sądecki w dniach 11-13.10

Wydaje mi się, że nie trzeba nikgo za długo zachęcać - sam fakt wyrwania się z miasta na weekend w piękną Beskidzą jesień już jest wystarczającym powodem, aby wyrwać się do natury!

Ale jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowej zachęty, to spieszę z omawianiem atrakcji:

W sobotę zaczniemy sobie rajd od.. spływu górskiego rzeką Poprad. Trasa : Żegiestów - Łomnica , a jeżeli ekipa bedzie mocna i chętna, to doplyniemy az do Piwnicznej.  Oczywiście wszystko, jezeli pogoda dopisze, bo nie lubimy moknąć w kajaczkach.  Następnie wdrapiemy się do Schroniska na Hali Łabowskiej,gdzie zostawimy plecaki i jeżeli czas i pogoda pozwolą, pójdziemy sobie "na lekko" zwiedzić pobliskie jaskinie.

Wieczorem czeka nas już tylko... wypoczynek, chillout i integracja z innymi grupami, z którymi spotkamy się w Schronisku. A co to oznacza?  Wspólne gry, rozmowy i śpiewy, górski klimat schroniska - tak jak lubimy !

W niedzielę pójdziemy Głównym Szlakiem Beskidzkim na najwyższy szczyt tej części Beskidu Sądeckiego - Jaworzynę Krynicką. Po drodze zahaczymy o Muzeum Turystyki Górskiej i zejdziemy do Krynicy Zdrój.

W Krynicy zwiedzimy sobie urokliwe łemkowskie cerkiewki , a na koniec pojdziemy cos zjeść  oraz spełnimy swój obywatelski obowiązek i zagłosujemy w wyborach parlamentarnych.

Trasa :

• sobota:

ŻegiestówŁomnica Zdroj  - spływ kajakowy Popradem ok. 13 km

Łomnica Zdroj  -  Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej  - 12 GOT - trekking

• niedziela:

Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej - Jaworzyna Krynicka (1114m.n.p.m.) - Krynica Zdroj  20 GOT - trekking

Garść informacji ogólnych:

• Termin: 11-13 października 2019 r.
  • Charakter trasy: trasa nie jest trudna. Prowadzi po przygotowanych szlakach i jest niewymagająca technicznie. Wymaga jedynie optymistycznego nastawienia.
  • Transport: zbiórka późnym wieczorem w piątek, dojeżdżamy i wracamy BUSEM\POCIĄGEIM  (by być jak najdłużej w górach i jeszcze zdążyć  do pracy\szkoły).
  • Koszt: ok. 250 zł - 300 zł, zawiera: transport, wyżywienie, nocleg (schronisko + pościel), ubezpieczenie, wejsciowki do muzeów, wypożyczenie kajaków i inne atrakcje. Dokładna kwota zostanie podana po zapisaniu się na rajd.
  • Dodatkowe koszty: przegryzki na trasę [będzie lista rzeczy do kupienia], wspólna pizza/obiad na koniec - szczegółowe informacje zostaną wysłane przed wyjazdem.
  • Dodatkowe informacje: szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną przesłane po zamknięciu rejestracji.
  • Liczba miejsc: 10

Intensywnie ? Ciekawie ? Zapraszam do zapisów !

Jędras Sidorowicz

Wszelkie szcegóły zostaną podane na maila po zapisaniu sie na rajd.