Drodzy Klubowicze!

Co to się dzieje na mieście!? Wielokilometrowe kolejki przed kioskami "Ruchu". Przewoźne punkty sprzedaży prasy wywrócone i zdemolowane. Zgromadzony przed EMPIK-ami tłum skanduje "Bip!, Bip!, Bip!..." Czyżby słynna gwiazda disco polo - Balbina Ilona Pyzdra rozebrała się dla "Playboya"? Może jakaś nowa afera w Biurze Intryg Publicznych? A może Bertold Ivanowić Popescu strzelił bramkę? Nie, to na rynek wszedł nowy, jubileuszowy, dziesiąty już numer Biuletynu Informacyjno-Plotkarskiego SKG (dostępny tylko u zaufanych pośredników).

A w środku? O zgrozo! Nikt nie przypina sobie medali, nie dzieli okazałych tortów, nie wypija z tej okazji tradycyjnej lampki szampana. Nie drukujemy okolicznościowych przemówień, pozdrowień od organów prasowych bratnich klubów, deklaracji ideologicznych na nowe tysiąclecie. Powód tego haniebnego zaniedbania może być tylko jeden. Niedawno zmienił się redakcja i jej obecny skład nie przeżywa głęboko tej ważnej rocznicy. Bliższe nam są wydarzenia ostatniego sylwestra, wyczyn w Bieszczadach, problemy waletów i instruktorów.

Jak widać, obracamy się wokół spraw krajowych i kursowych. Jedynie duży wywiad na stronie 8 wykracza poza te ramy i próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy z górskiej pasji można uczynić sposób na życie.

Drodzy Klubowicze! Słońce coraz wyżej, dni coraz dłuższe, na uczelniach sesja... Wszystko to nieomylnie wskazuje, że nadchodzą WAKACJE!!! Pakujcie zatem walizki, zabierajcie magnetofony, bierzcie leżaki i parasole przeciwsłoneczne i ruszajcie w góry. A po powrocie podzielcie się z nami wrażeniami na łamach waszego skromnego "Biuletynu", o co uprzejmie prosi

Redakcja