Studencki Klub Górski

Witaj na stronach
Studenckiego Klubu Górskiego!

Jesteśmy organizacją studencką przy Uniwersytecie Warszawskim. Zrzeszamy ludzi, których pasją jest turystyka i aktywne spędzanie czasu wolnego. Nie ukrywamy, że najbardziej przypodobaliśmy sobie góry, w które jeździmy o każdej porze roku, na okrągło!

więcej o tym co robimy » więcej o ludziach którzy to robią » jak do nas dołączyć »

Wszystkie nasze imprezy są otwarte i dostępne dla każdego - serdecznie zapraszamy. W najbliższym czasie:

• 25 kwietnia - Slajdowiska - "Podróż przez bułgarskie Rodopy" więcej »
  • 28 kwietnia - 5 maja - Rajd Gorce-Pieniny (Majówka) więcej »
  • do 30 kwietnia - Przekaż 1% swojego podatku na Bazę Namiotową w Podwilku więcej »
  • 9 maja - Slajdowiska - "Wędrówki po Nepalu" więcej »
  • 19-20 maja - Rajd "Wiosenne Bieszczady" więcej »
  • 9 czerwca - Rajd na orientację "Mazurskie Tropy" więcej »
  • 23 czerwca - Działkówka szczegóły wkróce

Jeśli chcesz, żeby powyższe informacje same do Ciebie przychodziły, nie zapomnij zapisać się na infolistę ». Zerknij również do kalendarza ».

Gorce Pieniny 2016 baner 1.0

1 procent dla podwilka BANER

Slajdowiska baner 4

baner PTTK

Zniżki dla SKG

Najnowsze relacje są umieszczone tylko w nowych Biuletynach

wszystkie relacje »

Drodzy Przyjaciele,

zapraszamy na Rajd Poślubny w Beskid Mały.

W programie:

- elegancki korowód górski (jak pogoda pozwoli w sukienkach i garniakach, lub z eleganckimi motywami;)

- rzut wiankiem

- przyśpiewki ślubne

- napitki z weselnego stołu

Spotykamy się w piątek 20.04 o 22:30 przy kasach na Dworcu Centralnym i jedziemy TLK do Krakowa Płaszowa, a następnie busem Pol-Regio do Andrychowa.

Trasa:

W sobotę ruszamy z Andrychowa zielonym szlakiem do Schroniska PTTK “Leskowiec”, a następnie szlakiem buków i Małopolskim Szlakiem Papieskim do Przełęczy na Przykrej i dalej żółtym szlakiem do uroczej Chatki Pod Potrójną (28 gotów). Mamy zarezerwowany nocleg. Tam zjemy obiado-kolację i oddamy się hulankom :) Mile widziane instrumenty muzyczne.

W niedzielę zdobędziemy szczyt Potrójnej i Kiczory, a następnie czerwonym, niebieskim i żółtym szlakiem zejdziemy nad Jezioro Żywieckie do miejscowości Oczków (23 goty), skąd złapiemy busa do Żywca, a dalej o 18:05 busa do Krakowa, gdzie coś zjemy, a potem wsiądziemy do pociągu, który będzie w Warszawie ok. 2:00 w nocy w poniedziałek.

Przewidywane koszty (nie chcemy zbierać pieniędzy, więc miejcie w sakiewce):

bilety na pociąg weekendowy lub studenckie max. 81 zł

nocleg (dla osób uczących się to 19 zł a dla pracujących 25 zł)

produkty na wspólną kolację, śniadanie i przegryzki (listę podamy później)

niedzielny obiad w cywilizacji

busy łącznie max. 35 zł

Zainteresowanym podamy dokładny, sugerowany transport i poprosimy o zakup biletów we własnym zakresie. Można dołączyć także później w Andrychowie lub w chatce.

Prosimy o znak chęci wyjazdu na maila magda.czarnecka (małpka) skg.uw.edu.pl

wszystkie biuletyny »

Zapraszamy do spędzenia majówki na rajdzie Gorce-Pieniny! W terminie 28 kwietnia - 5 maja odwiedzimy pasma Beskidu Wyspowego, Gorców i Pienin. Na lubiących przyrodę i górskie wędrówki czeka malownicza i pełna atrakcji trasa.

DSC5622

Czekają nas widoki na Tatry z skalistych pienińskich grzbietów i gorczańskich hal. Spróbujemy owczych serów i żętycy prosto od pasterzy. Poznamy historię rejonu i zwiedzimy ruiny zamków Czorsztyn i Pieniny. Odwiedzimy Czerwony Klasztor z którego spłyniemy na tratwach słynnym Dunajcem i będziemy eksplorować malowniczy wąwóz Homole.

Zamek Czorsztyn Michal PlutaMuchomor Michal Pluta

Dzięki obecności botanika sporo czasu spędzimy w atrakcyjnych przyrodniczo miejscach i nauczymy się rozpoznawać m. in. zioła i kwiaty - niektóre wykorzystamy do przyrządzania posiłków na ognisku. Przy odrobinie szcześcia spotkamy licznych przedstawicieli lokalnej fauny. Ostatni dzień poświęcimy na odkrywanie uroków Piwnicznej Zdrój.

Trasa

Informacje ogólne

Charakter trasy: prowadzi głównie po przygotowanych szlakach, noclegi w schroniskach, bacówkach, a nawet na wieżach. Doświadczenia górskie nie jest wymagane, ale przydadzą się zainteresowania przyrodnicze i gotowość do całodniowych wędrówek z plecakiem.

Transport: wyjazd w piątek 27 kwietnia o godz. 22:30 z dworca kolejowego Warszawa Centralna. Powrót w niedzielę (6 maja) wcześnie rano.

Koszt: 500 zł zawiera: transport, noclegi, ubezpieczenie i wszystkie atrakcje.

Dodatkowe koszty: przegryzki na trasę i produkty spożywcze z których przygotujemy niektóre posiłki (dostaniecie listę zakupów), pizza w sobotę.

Limit miejsc: 11

Zapisy: przez formularz » - ZWOLNIŁY SIĘ MIEJSCA

W razie pytań: majowka(at)skg.uw.edu.pl, lub tel. 506 600 710.

DSC21007 2

ZAPRASZAMY

SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami. Zdjęcia: Michał Pluta.