Studencki Klub Górski

Witaj na stronach
Studenckiego Klubu Górskiego!

Jesteśmy organizacją studencką przy Uniwersytecie Warszawskim. Zrzeszamy ludzi, których pasją jest turystyka i aktywne spędzanie czasu wolnego. Nie ukrywamy, że najbardziej przypodobaliśmy sobie góry, w które jeździmy o każdej porze roku, na okrągło!

więcej o tym co robimy » więcej o ludziach którzy to robią » jak do nas dołączyć »

Wszystkie nasze imprezy są otwarte i dostępne dla każdego. Serdecznie zapraszamy:

• Ostatnia szansa na dołączenie na tegoroczny Kurs Przewodników Górskich zapisy do końca listopada więcej »
  • 23 listopada Spotkanie na ściance Sekcji Wysokogórskiej odwołane więcej »
  • 25-26 listopada Rajd (późno)Listopadowy: mały rajd na Wielką Raczę więcej »
  • 27 listopada od 17:30 Wielkie Sprzątanie Siedziby
  • 29 listopada Slajdowisko - Kanada - przyjacielski dystans i zmyślone krajobrazy więcej »
  • 30 listopada Spotkanie na ściance Sekcji Wysokogórskiej więcej »
  • 9-10 grudnia Rajd Mikołajkowy więcej »
  • 13 grudnia Slajdowisko - Śladami piratów, bukanierów i korsarzy... więcej »
  • 20 grudnia Wigilia SKG
  • luty-marzec Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej więcej »
  • 21 marca Walne Zebranie Członków
  • 21-22 kwietnia Rajd Poślubny

Jeśli chcesz, żeby powyższe informacje same do Ciebie przychodziły, nie zapomnij zapisać się na infolistę ». Zerknij również do kalendarza ».

Kurs Przewodników Górskich BANER 1.1

PTTK Baner 2.0

baner znizki dla SKG

Najnowsze relacje są umieszczone tylko w nowych Biuletynach

wszystkie relacje »

Zapraszam Cię na tegoroczny Rajd Mikołajkowy :)

Tym razem wędrować będziemy po wschodniej części Gorców, która obfituje w wiele ciekawych miejsc, a także pięknych widokowych szczytów i polan :)

Rajd Mikołajkowy 2015 023

Gorce widziane z Mogielicy. Tam będziemy :)

PLANOWANA TRASA

Dzień 1:
Łopuszna - Jaworzyna Kamienicka - Przysłop - Gorczańska Chata (27GOT)

Dzień 2:
Gorczańska Chata - Przełęcz pod Przysłopem - Gorc - Rzeki (19GOT)

1GOT odpowiada w przybliżeniu wysiłkowi potrzebnemu na przejście 1 km w płaskim terenie - przejście jednego GOTa w dobrych warunkach to zwykle ok. 20 minut

My także obdarujemy się prezentami! Podczas wspólnego sobotniego wieczoru podarujemy sobie drobne upominki, bo po to właśnie ten rajd, aby nie tylko razem wędrować po górach, ale także pamiętać o tradycji Mikołajek :) Zdjęcie z Rajdu Mikołajkowego 2015, Beskid Wyspowy.

Rajd Mikołajkowy 2015 046

Prezentami niech będą rzeczy uniwersalne, tak abyśmy mogli je wymieszać i zrobić losowanie. Prezenty zakupujemy do kwoty 30zł.

A cały sobotni wieczór spędzimy w Gorczańskiej Chacie, w której także będziemy nocować. Na miejscu przygotujemy sobie również ciepły posiłek po całodziennym wędrowaniu, a rano w niedzielę śniadanie :)

INFORMACJE OGÓLNE

Termin: 09-10 grudnia 2017r.
Trasa: prowadzi po przygotowanych szlakach, wymagana sprawność fizyczna (wędrować będziemy zapewne już w śniegu)
Nocleg: Gorczańska Chata - koniecznie trzeba zabrać ze sobą śpiwór
Transport: wyjazd w piątek późnym wieczorem, powrót w niedzielę późnym wieczorem (ok. 23:00 Warszawa)
Koszt: 175zł - Cena zawiera: transport, nocleg, obiadokolację w sobotę, niedzielne śniadanie, pizzę w niedzielę, ubezpieczenie.

Dodatkowe koszty: przekąski na trasie, prezent/upominek

Zapisy przez FORMULARZ, Limit miejsc: 13

W razie pytań: paulina.kocot(at)skg.uw.edu.pl

Zapraszam :)
SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami.

wszystkie biuletyny »

Ruszamy w Bieszczady!

Źródło: www.grupabieszczady.pl

Sobota: Naszą wędrówkę rozpoczniemy w Lutowiskach, aby następnie wejść na Otryt. Usiądziemy w Chacie Socjologa napić się ciepłej herbaty- tego miejsca nie można pominąć. ;) Następnie zejdziemy w dół i przejdziemy San (spokojnie, będzie most). Zatrzymamy się w Dwerniku, gdzie zwiedzimy tamtejszą cerkiew. Później przez Holicę przejdziemy do Zatwarnicy. Będziemy mieli okazję zwiedzić mini-muzeum, mieszczące się w izbach Chaty Bojkowskiej. Wieczorem zaś wybierzemy się do kina! ;)

Źródło: www.czar-gor.pl

Niedziela: W niedzielę chcemy wejść na piękną Połoninę Wetlińską. Dotrzemy nią do Chatki Puchatka- w tym miejscu też trzeba się zatrzymać. ;)

Źródło: http://www.portalgorski.pl/

Trasa

Sobota: Lutowiska-Otryt (Chata Socjologa)-Dwernik-Holica-Zatwarnica (27 gotów)

Niedziela: Zatwarnica-Przełęcz Orłowicza-Połonina Wetlińska (Chatka Puchatka)-Przełęcz Wyżnia (24 goty)

• Termin: 4-5 listopada 2017 r.

• Charakter trasy: prowadzi po przygotowanych szlakach i drogach leśnych

• Transport: Wyjazd w piątek wieczorem, powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek.

• Koszt: 250 zł, zawiera: transport, nocleg, ciepły posiłek w sobotę wieczorem, śniadanie, bilet do kina, ubezpieczenie.

• Dodatkowe koszty: przegryzki na trasę (dostaniecie listę), ew. niedzielna pizza w Sanoku.

• Limit miejsc: 12

• Prowadząca: Ania Zielińska

• Zapisy przez formularz »

(zapisy na listę rezerwową)