Studencki Klub Górski

Witaj na stronach
Studenckiego Klubu Górskiego!

Jesteśmy organizacją studencką przy Uniwersytecie Warszawskim. Zrzeszamy ludzi, których pasją jest turystyka i aktywne spędzanie czasu wolnego. Nie ukrywamy, że najbardziej przypodobaliśmy sobie góry, w które jeździmy o każdej porze roku, na okrągło!

więcej o tym co robimy » więcej o ludziach którzy to robią » jak do nas dołączyć »

Wszystkie nasze imprezy są otwarte i dostępne dla każdego. Serdecznie zapraszamy:

• 28 września - 1 października Zerówka Last Minute więcej »
  • 28 września Luźne spotkanie na ściance Sekcji Wysokogórskiej więcej »
  • 3 października Spotkanie informacyjne więcej »
  • 10 października Spotkanie informacyjne więcej »
  • 14-15 października Rajd Jesienny więcej »
  • 21-22 października Manewry Nizinne więcej »
  • 28-29 października Manewry Nizinne więcej »

Jeśli chcesz, żeby powyższe informacje same do Ciebie przychodziły, nie zapomnij zapisać się na infolistę ». Zerknij również do kalendarza ».

Zerówka 2017 Baner 1.5

Rajd Jesienny 2017 baner 1.0

Kurs Przewodników Górskich BANER 1.1

Manewry Nizinne BANER 1.7

PTTK Baner 2.0

Najnowsze relacje są umieszczone tylko w nowych Biuletynach

wszystkie relacje »

Zachwytom nie było końca...

Trasa z kategorii ‘’zachwytom nie było końca”. ;)  Ruszamy w Karkonosze podziwiać piękną jesień! Na trasie obowiązuje absolutna dowolność zachwytów. Planowane są zachwyty centralnie sterowane, ale akty spontanicznego zachwytu są również mile widziane. ;)

Źródło: http://www.szklarskaporeba.pl

W sobotę ruszamy z Jagniątkowa.Kierując się na południe dotrzemy do Czarnej Przełęczy, po której czeka nas niezły cyrk (lodowcowy), czyli majestatyczne Śnieżne Kotły (planowany zachwyt). Później pójdziemy zobaczyć najwyższy wodospad Karkonoszy, czyli Wodospad Panczawy (planowany zachwyt). To nie koniec. Tego dnia odwiedzimy również źródła Łaby, a następnie obierzemy kurs na miejsce naszego noclegu. :)

Żródło: http://poznajsudety.blog.pl

W niedzielę wejdziemy na Szrenicę (planowany zachwyt) a następnie w urokliwych okolicznościach przyrody będziemy kierowali się do Zamku Chojnik, który chcemy zwiedzić (planowany zachwyt). Po wędrówce będziemy chcieli się posilić w Sobieszowie.

Źródło: http://miejsca.net

Trasa

Sobota: Jagniątków - Czarna Przełęcz - Śnieżne Kotły - Wodospad Panczawy - Źródła Łaby -schr. Hala Szrenicka  (31 GOT)

Niedziela: schr. Hala Szrenicka - Szrenica - Schr. pod Łabskim Szczytem- zamek Chojnik - Jelenia Góra, Sobieszów  (22 GOT)

• Termin: 14-15 października 2017 r.

• Charakter trasy: prowadzi po przygotowanych szlakach.

• Transport: wynajętym autokatem. Wyjazd w piątek wieczorem, powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek.

• Koszt: 240 zł, zawiera: transport, nocleg, ciepły posiłek i przekąski w sobotę wieczorem, śniadanie, bilety wstępu, gadżety rajdowe, ubezpieczenie i wszystkie atrakcje.

• Dodatkowe koszty: przegryzki na trasę (dostaniecie listę), ew. niedzielna pizza w Jeleniej Górze.

• Limit miejsc: 12

• Zapisy przez formularz »

• W razie pytań: anna.zielin(at)gmail.com w tytule: Rajd Jesienny 2017

ZAPRASZAM

SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami.

wszystkie biuletyny »

Termin 28 września - 1 października to ostatnia okazja na dłuższy wyjazd w góry przed rozpoczęciem roku akademickiego. Rajd dedykowany studentom, którzy chcieliby pojechać z nami po raz pierwszy, ale wszyscy chętni są mile widzani.

Zapraszam osoby, które lubią długie wędrówki na różnorodną, malowniczą trasę podczas której zdobędziemy najważniejsze szczyty Beskidu Wyspowego, Gorców i Pienin. Zobaczymy najważniejsze zabytki, poznamy historię i kulturę rejonu, spróbujemy serów i żętycy. Noce spędzimy w tradycyjnych pasterskich bacówkach.

Trasa

Czwartek:  Mszana Dolna - Ćwilin 1072 m. - Mogielica 1170 m.- bacówka pod Jasieniem  (40 GOT)

Piątek:  Kudłoń 1274 m. - Turbacz 1310 m. - polana Rąbaniska  (34 GOT)

Sobota:  prz. Knurowska 835 m. - Runek 1005 m. - Lubań 1225 m. - zamek Czorsztyn  (33 GOT)

Niedziela: prz. Trzy Kopce - Trzy Korony 982 m. - czerwony klasztor - Krościenko  (19 GOT)

Czerwony Klasztor slovakia travel pl

• Termin: 28 września - 1 października 2017 r.
      • Charakter trasy: prowadzi po przygotowanych szlakach. Niewymagająca technicznie, ale długa. Wymagane zamiłowanie do długich, całodniowych wędrówek.
      • Transport: wyjazd w środę wieczorem. Powrót w niedzielę.
      • Koszt: 310 zł, zawiera transport, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie i wszystkie atrakcje.
      • Dodatkowe koszty: przegryzki i produkty spożywcze na trasę (dostaniecie listę), niedzielna pizza/ciasto w Szczawnicy.
      • Limit miejsc: 10
      • Zapisy przez formularz »
      • W razie pytań: michal.pluta(at)skg.uw.edu.pl w tytule: Zerówka 2017, lub tel. 506 600 710

DSC21007 2