Studencki Klub Górski

Witaj na stronach
Studenckiego Klubu Górskiego!

Jesteśmy organizacją studencką przy Uniwersytecie Warszawskim. Zrzeszamy ludzi, których pasją jest turystyka i aktywne spędzanie czasu wolnego. Nie ukrywamy, że najbardziej przypodobaliśmy sobie góry, w które jeździmy o każdej porze roku, na okrągło!

więcej o tym co robimy » więcej o ludziach którzy to robią » jak do nas dołączyć »

Wszystkie nasze imprezy są otwarte i dostępne dla każdego. Serdecznie zapraszamy:

• 24 maja - Slajdowiska - Bali więcej »
  • 10-11 czerwca I Rowerowe (szosowe) Kryterium Beskidzkie więcej »
  • 15-18 czerwca (Boże Ciało) Rajd: A jednak wysokie... więcej »
  • 24-25 czerwca Działkówka szczegóły wkrótce

Jeśli chcesz, żeby powyższe informacje same do Ciebie przychodziły, nie zapomnij zapisać się na infolistę ». Zerknij również do kalendarza ».

1 procent dla podwilka BANER

PTTK Baner 2.0

Najnowsze relacje są umieszczone tylko w nowych Biuletynach

wszystkie relacje »

Mokre buty, fauny i znikająca kiełbasa
Grzesiek Kaczmarek

Brunary, godzina 5:15 Wieje jak cholera, Ciemno wszędzie, Głucho wszędzie, Staszku, co to będzie, Co to będzie? 8 luty Naszą zimową wyprawę w Beskid Niski zaczęliśmy od zwiedzenia z zewnątrz cerkwi w Brunarach. Wkrótce potem przekroczyliśmy Białą i ruszyliśmy w góry.  [ ... ]

wszystkie relacje »

ODWOŁANE

Zapraszamy na wspólne wędrowanie po Orawie :)

IMG 20160827 140550

Jak to będzie na tym Madejowym Łożu? Pojedziemy i sprawdzimy na własnych plecach nocując na bazie namiotowej Studenckiego Klubu Górskiego w Podwilku :)

A i śpimy w namiotach oczywiście, jak to na bazie zwykle się robi ;)

A gdzie ten Podwilk? Tym razem chcemy zabrać Cię na Orawę, na trasę z malowniczymi widokami na Tatry oraz Beskid Żywiecki i pokazać Ci piękno tej krainy oraz spędzić miło czas podczas wspólnego wędrowania i wieczornego gitarowania przy ognisku.

A więcej o naszej bazie możesz poczytać pod tym linkiem  http://www.skg.uw.edu.pl/baza-namiotowa

IMG 20160827 115144

TRASA

Sobota: Klikuszowa-Przełęcz Sieniawska-Bucznik-Żeleźnica-Łysa Góra-Madejowe Łoże  25GOT

Niedziela: Madejowe Łoże-Targoszówka-Sidzinka Mała-Góra Ludwiki-Jordanów  18 GOT

1 GOT to ok. 20 min marszu.

Trasa dla każdego, zapraszamy młodszych i starszych sympatyków górskich wędrówek, jednak przyda się trochę kondycji, ponieważ wszystko nosimy na plecach. Obowiązkowo wygodne buty.

Nasz ostatni rajd: Majówka 2017 - Beskid Niski

INFORMACJE O RAJDZIE

Startujemy późnym wieczorem w piątek 2 czerwca i wracamy 4 czerwca również późnym wieczorem. Podróżujemy autokarami i pociagiem.

Śpimy w namiotach, dlatego śpiwór i karimata obowiązkowo na wyposażeniu ;)

Nie martw się jeśli nie masz jeszcze namiotu - poradzimy sobie z tym.

KOSZT 175zł nie-studenci, 145zł - studenci obejmuje:: transport, ubezpieczenie, nocleg, wyżywienie, pizza przed wyjazdem.

DODATKOWE KOSZTY: przekąski na dwa dni (każdy kupuje indywidualnie)

Bardziej szczegółowe informacje prześlemy osobom zapisanym przez FORMULARZ         limit:13 osób

Zapraszamy,

Paulina i Grzesiek

W nadchodzący długi weekend listopadowy zapraszam Cię do wędrowania ze mną po jesiennych szlakach Beskidu Sądeckiego, a dokładniej mówiąc, do głębszego poznania pasma Radziejowej - w obrębie którego znajduje się najwyższy szczyt tego Beskidu, czyli właśnie Radziejowa 1266 m n.p.m. :)

IMG 20160725 110904

Pasmo Radziejowej

Trasa:

Dzień 1: Tylmanowa - Przeł. Złotne - Dzwonkówka - Przeł. Przysłop - Skałka - schr. na Przehybie
Dzień 2: Radziejowa - Wielki Rogacz - Niemcowa - Kiczora - Jaworzyna - Wdżary Wyżne - schr. na Przehybie
Dzień 3: schr. na Przehybie - Moszczenica Wyżna - Stary Sącz

Trasy nie są wymagające, więc jeśli zastanawiasz się czy dasz radę - tak, dasz radę :D
Bo nie tylko o chodzenie tu chodzi i łojenie tych gotów, ale o przyjemną, górską atmosferę, której będziemy doświadczać na szlakach, jak i w schronisku. A więc, będziemy palić ognicha i gotować zupę w garze pośrodku lasu, odwiedzimy magiczną chatę pod Niemcową, a i zdarzy nam się trochę zboczyć ze szlaku i podążyć nieprzetartymi drogami ;)

A w schronisku na Przehybie nie zabraknie wieczornego gitarowania i wspólnych rozmów przy grzanym winie :)

Informacje praktyczne:

Termin: 11-13 listopada
Noclegi: w schronisku na Przehybie (w śpiworze)
Transport tam: autobusem linii Polski Bus do Krakowa, potem busem do Tylmanowej
Transport powrotny: pociąg TLK ze Starego Sącza (w Warszawie planowo na 23:00)
Koszt: 260zł - nie-studenci, 230zł - studenci; cena zawiera: transport tam/powrót, 2 noclegi w schronisku, wyżywienie, ubezpieczenie, pamiątkę rajdową.
Dodatkowe koszty: przekąski podczas rajdu, pizza przed wyjazdem

Zapisy przez formularz

Zapisanym uczestnikom prześlę proponowany jadłospis i więcej informacji o rajdzie.

W razie pytań: paulina.kocot(at)skg.uw.edu.pl

Zapraszam :)