Studencki Klub Górski

Witaj na stronach
Studenckiego Klubu Górskiego!

Jesteśmy organizacją studencką przy Uniwersytecie Warszawskim. Zrzeszamy ludzi, których pasją jest turystyka i aktywne spędzanie czasu wolnego. Nie ukrywamy, że najbardziej przypodobaliśmy sobie góry, w które jeździmy o każdej porze roku, na okrągło!

więcej o tym co robimy » więcej o ludziach którzy to robią » jak do nas dołączyć »

Wszystkie nasze imprezy są otwarte i dostępne dla każdego - serdecznie zapraszamy. W najbliższym czasie:

• 16 stycznia - Slajdowiska - Japonia
  • 23 stycznia - Slajdowiska - Gruzja i Kaukaz
  • 30 stycznia - Slajdowiska - Birma

Jeśli chcesz, żeby powyższe informacje same do Ciebie przychodziły, nie zapomnij zapisać się na infolistę ». Zerknij również do kalendarza ».

Kurs Przewodników Górskich BANER 1.1

Zniżki dla SKG

Najnowsze relacje są umieszczone tylko w nowych Biuletynach

wszystkie relacje »

Zapraszamy na szkolenie topograficzno-metodyczne dla kadr Klubu Inteligencji Katolickiej w terminie 15-16 grudnia.

DSC6096

Podzczas szkolenia przećwiczymy w praktyce umiejętność orientacji i poruszania się w dzikim terenie górskim. Zapoznamy się z metodyką prowadzenia i zarządzania grupą, również w sytuacjach kryzysowych. Nauczymy się znajdować potencjalne miejsca biwakowe, przygotowywać posiłki na ognisku, rozpoznawać bezpieczne źródła wody itp. Duży nacisk położony zostanie na naukę przewidywania, rozpoznawania i kalkulację ryzyka potencjalnych zagrożeń.

michalpluta2

• Termin: 15-16 grudnia 2018 r.
      • Charakter trasy: szkoleniowa, prowadzi częściowo po dzikim terenie bez szlaków i ścieżek. Niewymagająca technicznie. Posiłki przygotujemy samodzielnie na ogniskach. Noclegi pod zadaszeniem, choć w przypadku dobrej pogody może się zdażyć pod gwiazdami.
      • Rejon: Beskid Wyspowy, planowana trasa »
      • Transport: wyjazd w piątek możliwie wcześnie, powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek.
      • Koszt: finansowane przez KIK, zawiera: transport, ubezpieczenie i wszystkie pozostałe atrakcje.
      • Dodatkowe koszty: zakup produktów spożywczych (dostaniecie listę), ew. niedzielny obiad.
      • Limit miejsc: 20.
      • Zapisy przez formularz » do 5 grudnia - szczegóły wyjazdu zostaną wysłane osobom, które wypełnią zgłoszenie.
      • W razie pytań: michal.pluta(at)skg.uw.edu.pl w tytule: Szkolenie KIK: 15-16 grudnia 2018, lub tel. 506 600 710.

DSC8329

Zdjęcia: Michał Pluta
SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami.

wszystkie biuletyny »

Zapraszam na mój drugi rajd organizowany w ramach tzw. Praktyki Przewodnickiej, po ukończonym Kursie Przewodników Górskich SKG.

Przejdziemy przez malowniczy Wąwóz Homole, wejdziemy na najwyższy szczyt Pienin (Wysoka 1050 m n.p.m.), przejdziemy przez fragment słowackich Pienin, przekroczymy Dunajec i zdobędziemy okryte legendami Trzy Korony oraz Sokolicę ze słynną 500 letnią reliktową sosną (może to być ostatnia szansa aby ją zobaczyć!). Przede wszystkim aktywnie spędzimy czas w górach! :)

Kiedy?

30 listopada - 2 grudnia 2018 r.

– wyjazd z Warszawy w piątek ok. 22:00, powrót w niedzielę ok. 22:30

Gdzie?

Pieniny, okolice Szczawnicy

- szczegółowe informacje w punkcie „trasa”

Charakter wyjazdu

Wyjazd ma charakter trekkingowo-krajoznawczy, będziemy szli z plecakami. Pierwszego dnia pokonamy około 29 GOT (odpowiednik 29 km), drugiego dnia 22 GOT. Spać będziemy w Sromowcach Niżnych. Na rajdzie nie spożywamy alkoholu.

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (link na końcu ogłoszenia) i wpłacenie zaliczki
w wysokości 150 zł do 23.11.2018r. Zaliczka jest bezzwrotna i wynika z konieczności wcześniejszego zakupu biletów na busa i pociąg.
Dane do przelewu podeślę mailem po otrzymaniu zgłoszenia.

Limit miejsc - 12

Trasa:

DZIEŃ 1 – Jaworki - Wąwóz Homole - Wysoka (1050 m n.p.m.) - Durbaszka (934 m n.p.m.) - Czerwony Klasztor - Sromowce Niżne

DZIEŃ 2 – Sromowce Niżne - Trzy Korony (982 m n.p.m.) - Zamek Pieniński - Sokolica (747 m n.p.m.) - Krościenko nad Dunajcem

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy w razie np. niesprzyjających warunków pogodowych.

Jaki koszt i co zawiera?

Koszt wyjazdu wynosi 240 zł dla studentów oraz 280 zł dla nie-studentów i obejmuje:

- transport w obie strony (busy i pociągi)

- nocleg

- wyżywienie

- ubezpieczenie grupowe

Dodatkowe koszty po stronie uczestników:

– przekąski na trasę (wg wskazań przewodnika po otrzymaniu zgłoszenia) i ew. kieszonkowe

Wymagania:

Nie jest wymagane posiadanie górskiego doświadczenia, a może jedynie nieco zamiłowania do pieszych wycieczek 😊

Z podstawowego ekwipunku warto mieć wygodne, trekkingowe buty za kostkę, ubiór stosowny do pogody (jesień/zima), wygodny (nie za duży) plecak i śpiwór.

Dokładną, zalecaną listę ekwipunku indywidualnego prześlę mail-em po otrzymaniu zgłoszenia.

Jak się zapisać?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy

Informacje dodatkowe:

SKG jako organizacja non-profit nie zarabia na swoich wyjazdach.

Natomiast ważną informacją jest, że z racji praktykanckiego charakteru wyjazdu będzie z nami przewodnik-obserwator, którego koszt transportu pokrywa grupa.

Masz pytania?

Śmiało pisz!