Studencki Klub Górski

Witaj na stronach
Studenckiego Klubu Górskiego!

Jesteśmy organizacją studencką przy Uniwersytecie Warszawskim. Zrzeszamy ludzi, których pasją jest turystyka i aktywne spędzanie czasu wolnego. Nie ukrywamy, że najbardziej przypodobaliśmy sobie góry, w które jeździmy o każdej porze roku, na okrągło!

więcej o tym co robimy » więcej o ludziach którzy to robią » jak do nas dołączyć »

Wszystkie nasze imprezy są otwarte i dostępne dla każdego - serdecznie zapraszamy. W najbliższym czasie:

• 23 czerwca - Działkówka więcej »
  • 28 czerwca - 1 lipca - Rozkładanie bazy Madejowe Łoże - więcej »
  • 6 lipca - 17 lipca - Przejście letnie 2018 - szczegóły wkrótce

Jeśli chcesz, żeby powyższe informacje same do Ciebie przychodziły, nie zapomnij zapisać się na infolistę ». Zerknij również do kalendarza ».

Slajdowiska baner 4

baner PTTK

Zniżki dla SKG

Najnowsze relacje są umieszczone tylko w nowych Biuletynach

wszystkie relacje »

Przełom Jarabiński

Uczestnicy 37 Kursu Przewodników Górskich SKG tym razem zapraszają na 4-dniowy rajd na przełomie maja i czerwca po szlakach słowackich gór Lubowelskich i polskich gór Leluchowskich. Wyprawa odbędzie się w danich 31 maja - 3 czerwca 2018r.

Co nas między innymi czeka:

• zobaczymy Starą Lubowlę wraz z okolicznym zamkiem, który odgrywał znaczącą rolę w historii Polski
    • wejdziemy na najwyższe szczyty obu pasm, czyli Eliaszówkę i Kraczonik
    • spanie w namiotach i przygotowywanie posiłków na świeżym powietrzu
    • zgłębimy historię i religię tych rejonów, poznamy cerkiew w Leluchowie, czy Jarabinie oraz kościół rzymskokatolicki w Starej Lubowli
    • obcowanie z naturą między innymi w rezerwacie "Przełom Jarabiński"
    • wspaniałe widoki między innymi na Orlovskiej i Kurcinskiej Magurze

Zamek w Starej Lubowli

Trasa

Dzień 1: Piwniczna-Zdrój - Eliaszówka - sanktuarium prawosławne na górze Żwir  - Medvedelica - Przełom Jarabiński - Jarabina (30 GOT)

Dzień 2: Jarabina - zwiedzanie Starej Lubowli - zamek na północ od Starej Lubowli - Podsadek - Hruba Klada (15 GOT)

Dzień 3: Hruba Klada - Chotarna - Orlovska Magura - Kurcinska Magura - Andrejovka (25 GOT)

Dzień 4: Andrejovka - Leluchów - Kraczonik - Dubne - Przechyby - Malnik - Muszyna (21 GOT)

Uwaga! Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do modyfikacji trasy ze względu na niekorzystne warunki w trakcie rajdu.

Góry Lubowelskie

Informacje ogólne

Charakter trasy: prowadzi głównie po przygotowanych szlakach, noclegi pod namiotami. Doświadczenia górskie nie jest wymagane, ale należy przygotować się na całodniowe wędrówki z plecakami.

Charakter rajdu: śpimy w namiotach - jeśli posiadasz namiot to zachęcamy gorąco, żeby go wziąć - z drugiej strony nie wszyscy muszą go brać, więc nie jest to warunek konieczny do wzięcia udziału w wyprawie. W większości przypadków sami będziemy sobie przygotować posiłki - każdy z Was dostanie zatem część jedzenia do spakowania na dworcu - szczegóły będą w mailu, który dostaniecie po zapisaniu się.

Transport: spotykamy się w środę 30 maja22.00 na głównej hali dworca Centralnego. Z powrotem w Warszawie meldujemy się wcześnie rano 4 czerwca. Planowo jesteśmy o 5.57 na dworcu Centralnym. W obie strony przemieszczamy się pociągiem.

Koszt: 284zł dla studentów, 340zł dla pozostałych; zawiera: transport, ubezpieczenie, posiłki, które sami robimy na kuchenkach gazowych lub na ognisku, kartusze gazowe, przegryzki, które jemy na krótszych postojach, atrakcje (na przykład zwiedzanie zamku w Starej Lubowli).

Dodatkowe koszty: posiłki w Starej Lubowli i w Muszynie.

Limit miejsc: 12

Zapisy: poprzez formularz

W razie pytań: kursanci.skg.37(at)gmail.com

Cerkiew św. Dymitra w Leluchowie

Źródła obrazków:

wszystkie biuletyny »

Uczestnicy 37 Kursu Przewodników Górskich SKG zapraszają na majowy rajd po szlakach Beskidu Sądeckiego, który odbędzie się w dniach 19-20 maja 2018r.

Co nas między innymi czeka:

• zwiedzimy historyczne miejsca w okolicach Rytra oraz malownicze uzdrowisko Piwniczna Zdrój
    • zdobędziemy najwyższe szczyty pasma, czyli Radziejową oraz Wielki Rogacz.
    • spędzimy nocleg w malowniczej chatce Wątorówka na Przełęczy Gromadzkiej.
    • będziemy podziwiać piękną panoramę Beskidów z wieży widokowej na szczycie Eliaszówki.
    • na zakończenie chętni mogą skorzystać z dodatkowej atrakcji w postaci spływu tratwą po rzece Poprad.

Informacje ogólne

• Termin: 19-20 maj 2018
    • Charakter trasy: Prowadzi głównie po przygotowanych szlakach, nocleg w chatce górskiej. Doświadczenia górskie nie jest wymagane. Trzeba zabrać tylko dobry humor!
    • Transport: Wyjazd w piątek, 18 maja o godz. 22:47 z dworca kolejowego Warszawa Centralna. Powrót w poniedziałek, 21 maja, wcześnie rano (5:57).
    • Koszt: 185 zł, zawiera: transport, nocleg w chatce, ubezpieczenie, wyżywienie
    • Dodatkowe koszty: przegryzki na trasę, ewentualny obiad w Piwnicznej, spływ tratwą dla chętnych (koszt 45 bilet normalny, 35 zł bilet ulgowy)
    • Zapisy do 11 maja przez formularz »
    • W razie pytań: kursanci.skg.37(at)gmail.com