Studencki Klub Górski

Witaj na stronach
Studenckiego Klubu Górskiego!

Jesteśmy organizacją studencką przy Uniwersytecie Warszawskim. Zrzeszamy ludzi, których pasją jest turystyka i aktywne spędzanie czasu wolnego. Nie ukrywamy, że najbardziej przypodobaliśmy sobie góry, w które jeździmy o każdej porze roku, na okrągło!

więcej o tym co robimy » więcej o ludziach którzy to robią » jak do nas dołączyć »

Wszystkie nasze imprezy są otwarte i dostępne dla każdego. Serdecznie zapraszamy:

• Zapraszamy na bazę namiotową "Madejowe Łoże" więcej »
  • 9-10 września Rajd Zerówkowy więcej »
  • 4 października Spotkanie informacyjne więcej »
  • 7-8 października Rajd Jesienny szczegóły wkrótce
  • 11 października Spotkanie informacyjne więcej »
  • 14-15 pażdziernika Manewry Nizinne więcej »
  • 21-22 października Manewry Nizinne więcej »

Jeśli chcesz, żeby powyższe informacje same do Ciebie przychodziły, nie zapomnij zapisać się na infolistę ». Zerknij również do kalendarza ».

Kurs Przewodników Górskich BANER 1.1

Manewry Nizinne BANER 1.7

PTTK Baner 2.0

Najnowsze relacje są umieszczone tylko w nowych Biuletynach

wszystkie relacje »

Mokre buty, fauny i znikająca kiełbasa
Grzesiek Kaczmarek

Brunary, godzina 5:15 Wieje jak cholera, Ciemno wszędzie, Głucho wszędzie, Staszku, co to będzie, Co to będzie? 8 luty Naszą zimową wyprawę w Beskid Niski zaczęliśmy od zwiedzenia z zewnątrz cerkwi w Brunarach. Wkrótce potem przekroczyliśmy Białą i ruszyliśmy w góry.  [ ... ]

wszystkie relacje »

Zapraszam na weekendowe wędrowanie po grzbietach, jarach, pipantach, dolinach Beskidu Niskiego :)

Trasa chatkowa, gotowanie na ognisku i w chatkowej kuchni. Wędrować będziemy przez mniej oblegane szlaki oraz poza nimi odwiedzając pełne tajemnic doliny, szczyty, a także obcując z dawną kulturą Łemkowską, której ślady w tej części Beskidu można jeszcze podziwiać.

Zapraszamy wszystkich miłośników górskich wędrówek, ale w szczególności osoby, które zastanawiają się nad rozpoczęciem kursu przewodników górskich w SKG. Na trasie chcę wam pokazać, że chodzenie poza szlakami nie jest wcale trudne, ba, używając kompasu i mapy wręcz proste ! :)

TRASA (może ulec zmianie)
Chyrowa (wioska) - Garb - Pustelnia św. Jana - Nowa Wieś - Cergowa - Szczob - Zawadka Rymanowska (nocleg) - Piotruś - Stasiane - Dział Tylawski - Tylawa

Dziennie pokonywać będziemy trasy do 25 GOT, gdzie 1 GOT to ok. 20 min marszu.

Trasa dla każdego, zapraszam młodszych i starszych sympatyków górskich wędrówek, jednak przyda się trochę kondycji, ponieważ wszystko nosimy na plecach. Obowiązkowo wygodne buty!

INFORMACJE O RAJDZIE
Startujemy późnym wieczorem w piątek 8 września i wracamy 10 października również późnym wieczorem. Podróżujemy autokarami.
Śpimy w chatce w Zawadce Rymanowskiej, dlatego śpiwór i karimata obowiązkowo na wyposażeniu ;)
Sami również sobie gotujemy, więc wszystkie produkty żywieniowe nosimy w plecaku.
KOSZT 200zł: transport, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, pamiątka rajdowa.
DODATKOWE KOSZTY: przekąski (każdy uczestnik dostanie listę co i w jakich ilościach kupić).

Bardziej szczegółowe informacje prześlę osobom zapisanym przez FORMULARZ limit:12 osób

Zapraszamy bardzo serdecznie do wzięcia udziału w górskiej Zerówce, która odbędzie się w dniach 9-10 września. Jest to wyjazd dedykowany m. in. osobom, które chciałyby pojechać z nami po raz pierwszy, ale zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych. Wszystkie trasy spotkają się na wspólnym ześrodkowaniu w chatce w Zawadce Rymanowskiej :)

DSC7179

Każda z tras jest niezwykle różnorodna i zawiera wiele elementów, na jakie kładziemy nacisk, chodząc po górach. Będziemy wędrowali oznakowanymi szlakami, ale zapędzimy się również w mniej uczęszczane miejsca. Przewodnicy pokażą Wam, jak przydatne są mapa i kompas i jak poruszać się poza szlakami. Dowiecie się wielu ciekawostek o rejonie - jego historii, etnografii, przyrodzie i zabytkach. Niemałą frajdę sprawi Wam gotowanie na ognisku, spanie w namiotach pod rozgwieżdżonym niebem i oczywiście wzajemne poznawanie się!

Mamy gorącą nadzieję, że Zerówka zachęci Was do uczestnictwa w innych organizowanych przez nas wydarzeniach, a może nawet do spróbowania Waszych sił na Kursie Przewodników Górskich, którego 37. edycja rusza już od października!

Trasy:

• Pojawią się bliżej terminu wyjazdu

Zapisy prowadzone są bezpośrednio na poszczególne trasy. Wystarczy wybrać trasę z listy i zgłosić się do prowadzącego ją przewodnika.