Przejście zimowe 2015

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Użytkownik1

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Użytkownik1 »

Podpowiedź co do powrotu: jeździ nocny pociąg TLK z Zagórza przez Krosno, Warszawę do Gdyni.
Marta_Sikora
Posty: 64
Rejestracja: 2014-10-30, 12:56

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Marta_Sikora »

Poprawiony jadłospis. Musiałam stworzyć nowy dokument, nie wiem czemu nie mogłam tamtego edytować.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Herbatę i przyprawy oczywiście miałyśmy w planach :)
Z warzyw strączkowych została nam soczewica czerwona, która gotuje się ok 15min.
Pierś kurczaka wzięła się ze sklepu (do którego mamy we środę zajść, jeśli będzie to w środę po obiedzie, zamienimy ten obiad na późniejszy dzień). Chcemy ją najpierw pokroić w kostkę, potem ugotować z niej wywar, lub podsmażyć (dokupimy odrobinę tłuszczu)
Biały ser został zastąpiony makiem z puszki i pestkami dyni.
Marta
Ostatnio zmieniony 2015-01-27, 00:45 przez Marta_Sikora, łącznie zmieniany 1 raz.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Paveł »

Dzięki za przesyłane propozycje,

W kwestii transportu:
- podróż powrotna - prosimy o opcję pozwalającą nam wyruszyć z Zawadki Rymanowskiej w sobotę, po 17h00
- przejazd pociągiem - czy oprócz "biletu grupowego" oraz oferty "wcześniej, taniej" istnieją jakieś inne opcje zmniejszające koszty biletów ? (istotnie, przejazd grupowy oferujący 15% zniżki to jakiś kolejny dowcip ze strony ukochanego PKP InterSyfy)
- wynajęcie busa - czy zaproponowane przez przewoźników stawki są sensowne ? Uczciwa stawka za busa do 20 osób to ok 2,5-3 zł za każdy 1 km trasy (liczony w obie strony)
- w kwestii wyjazdu z Zawadki R. - może jest jakaś opcja transportu publicznego z jakieś bardzo nieodległej miejscowości, do której moglibyśmy w sensownym czasie dojść choćby pieszo ?

w kwestii jadłospisu - będziemy w kontakcie
KasiaT
Posty: 13
Rejestracja: 2014-11-11, 17:34

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: KasiaT »

Transport - kolejne odpowiedzi na uwagi

Z informacji, które uzyskałam na infolinii, nie ma żadnej innej oferty pkp, która pozwoliłaby nam na podobną - 20% zniżkę, a tym bardziej większą. Jednak wezmę poprawkę może poprawkę na Panią w infolinii i postaram się zweryfikować jutro te informacje.

Co do cen wynajęcia busa, pamiętałam Pawle Twoje uwagi odnośnie uczciwej stawki jeszcze z przygotować kursówkowych, dzięki czemu udało mi się uzyskać dwie opcje (220zł - 3,1 zł/km i 250 zł - 3zł/km - kierowca musi jeszcze dojechać do Sanoka), które oscylują wokół górnej granicy rozsądnej kwoty. Niestety niższej ceny nie umiem już wynegocjować.
Jolaa

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Jolaa »

Powrót

1. Zawadka Rymanowska - Krosno , wyjazd o 18 14.02
Furgal Bus 250zł ( 350 pow 15os)
Miś Bus 200 zł

Krosno - W-wa, TLK 19:08 - 5:10 w W-wie
norm 48,30zł; ulg 23,67zł

2. busy z Zawadki Rymanowskiej - Krosno j.w. ale godz 15.30 (14.30)

Krosno - Kraków Bus Barbara 16.35 (15.35)
bus jedzie ok 3h
33 norm, 25 ulg

Kraków - W-wa 20.01 - 22.55
norm 42zł, ulg 20,58zł
Jolaa

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Jolaa »

cena za Miś Bus to 200 zł netto
Użytkownik1

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Użytkownik1 »

Jest jeszcze Airbus: Krosno 16:00 - Kraków 18:30, koszt biletu on-line 30 zl.
Użytkownik1

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Użytkownik1 »

Jest jeszcze ew. wariant z Neobusem: Krosno 17:00 - Warszawa 23:20 (na dziś są promocyjne bilety on-line za 20 zł, ale liczba ograniczona), wtedy z Zawadki trzeba byłoby wyjechać pewnie najpóźniej ok. 15:30-16:00.
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Grazyna »

Asia i Marta, dziękujemy za poprawki. Jadłospis wygląda fajnie, ale chcemy go przeanalizować pod kątem wartości odżywczych i dlatego mamy dla was małe zadanie na środę. Podliczcie kalorie i wartości odżywcze posiłków w ciągu jednego dnia. Na mailu powinniście znaleźć wzór, jak to ma wyglądać.

Kto, co podlicza:
Piotr - sobota 7.02.15
Marcin - niedziela 8.02.15
Maciej - poniedziałek 9.02.15
Zuzanna - wtorek 10.02.15
Martyna - środa 11.02.15
Jola - czwartek 12.02.15
Ewa - piątek 13.02.15
Ola - sobota 14.02.15
Kasia - przekąski na jeden dzień
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Paveł »

Dziękujemy za wszystkie informacje, które dotychczas spłynęły.
Porozmawiamy o nich i ustalimy ostateczną wersję w najbliższą środę.
Proszę także osoby odpowiedzialne za pozostałe zadania, aby przybyły na spotkanie przygotowane.

Widzimy się jutro (środa), o 17h50 (przed egzaminami) - prosimy o punktualne przybycie.
Gecow Piotr
Posty: 15
Rejestracja: 2014-11-24, 19:54

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Gecow Piotr »

Witam
Z uwagi na moja nieobecność w poprzednią środę jak i przyznania mi funkcji skarbnika wyjazdu prosiłbym każdego o:
- zgłoszenie się do mnie kto jedzie + numer telefonu + typ ulg
- osoby pełniące funkcje wyjazdowe (transport, ubezpieczenie, jedzenie itp) ile kasy przewidują na realizacje swojego zadania
- Jeżeli ktoś ma w planach zwiedzanie czegoś odpłatnie też proszę o informację
- Jeżeli ktoś przewiduje inną atrakcję związaną z naszym wyjazdem a będzie ona potrzebowała funduszy też proszę o informację..

Zatem:
IMIĘ NAZWISKO:
FUNKCJA: (uczestnik/przewodnik)
ULGI: np. przy kupowaniu biletów: typu: jestem studentem; normalny; ulgowy
TELEFON: nie model lecz numer:P
ZA CO ODPOWIEDZIALNY: (głównie chodzi mi o te związane z walutą i jej wydawaniem..)
INNE: (typu: lubię Cię bo.. i mam ochotę wydać trochę kasy na.. i przewiduję, że potrzebuję...)

W kwestii pierwszej zaliczki na poczet przygotowań wyjazdu prosiłbym każdego o przyniesienie 200,- PLN
Kwota ta powinna pozwolić na wystarczyć do zrealizowania zakupu biletów TAM oraz na globalne zakupy.

Czołem i do zobaczenia na egzaminie!
Maciek Troc

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Maciek Troc »

Poniżej wrzucam listę sprzętu indywidualnego:

ubrania – oprócz bielizny i oczywistych rzeczy potrzebne będą nieprzemakalne spodnie, polar, bielizna termiczna, dużo par skarpet (najlepiej wełnianych lub takich, które słabo nasiąkają wodą).
kurtka nieprzemakalna
zimowe buty trekkingowe (zaimpregnowane)
rękawiczki
czapka
szalik
stuptuty
śpiwór
karimata
folia NRC – mimo, że będziemy mieli w apteczce, to dobrze jakby każdy też wziął po jednej (mało kosztuje i mało waży, a zawsze można podłożyć sobie pod karimatę jakby było bardzo zimno)
środki higieny
ręcznik
chusteczki higieniczne
czołówka i zapasowe baterie
kompas
mapy
zapałki lub zapalniczka
świeczka
menażka
łyżka (opcjonalnie też widelec)
kubek
kilka worków na śmieci
termos (jeśli ktoś ma)
dowód osobisty lub paszport
legitymacja studencka
pieniądze na drobne wydatki
długopis


Opcjonalnie:

nóż/scyzoryk
okulary przeciwsłoneczne
kijki trekkingowe
leki osobiste


Pogoda zapowiada się w miarę ok. Raczej nie będzie mrozów w ciągu dnia (będzie ok. 1-2 stopnie), a w nocy zapowiada się między -8 a-10 stopni. W ciągu całej zimówki na pewno będzie trochę padało, więc warto mieć odpowiednią ilość ubrań.
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: jedrek_witkowski »

Witajcie,
dziękujemy za udział w dzisiejszym spotkaniu (tym, którzy dotarli). Podsumowując kwestię zadań:

>> Kasia sprawdza ponownie alternatywne oferty transportowe i informuje nas na forum, która z nich jest najkorzystniejsza (+do kiedy trzeba kupić bilety)
>> Jola sprawdza alternatywnych busiarzy by zbić cenę do 3 zł za km (liczony w obie strony); sprawdza alternatywne oferty transportowe na TLK i informuje nas na forum, która jest najkorzystniejsza (+do kiedy trzeba kupić bilety)
>> Kasia i Jola dokonują zakupu biletów z ustalonym przez siebie terminie (dla osób, które wpłacą zaliczkę) (pamiętajcie, że w pierwszą stronę nie jedzie z nami Grażyna, a nie wracają z nami Piotrek i Marcin)
>> Maciek - sprzęt indywidualny - Paweł jutro na forum zamieści uwagi dotyczące listy sprzętu, prośba o ich uwzględnienie i ponowne wklejenie na forum poprawionej listy
>> Zuza - prośba o informacje o sprzęcie wspólnym i namiotach - co zabieramy, co już jest a czego brakuje (to bardzo ważne i pilne! prosimy o tę informację najpóźniej do piątku )
>> Ewa prośba o informacje, czego udało Ci się dowiedzieć o busiarzach w okolicach i ich cenach
>> Piotrek - czekamy na informacje, jak przekazywać Ci pieniądze, do kiedy i w jakiej kwocie (podstawowe informacje: kwota, deadline i kontakt do siebie zamieść również na forum)
>> Marta i Asia - prośba o naniesienie poprawek na jadłospis po dzisiejszej dyskusji i jego ponowną publikację wraz z oznaczeniem, co kupujemy WAW a co w połowie przejścia oraz szacunkowym kosztem na osobę
>> Martyna - czekamy na info o bezpieczeństwie i służbie zdrowie w okolicach

Niestety nie może pojechać z nami Agnieszka Wrzosek.

Pozdrawiam,
Jędrek
KasiaT
Posty: 13
Rejestracja: 2014-11-11, 17:34

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: KasiaT »

DOJAZD
Niestety na naszej trasie nie ma żadnej oferty korzystniejszej niż ta, którą uwzględniłam na początku - zniżka 20% przy wcześniejszym zakupie.
Ceny biletów ze zniżką: normalny 55,20 zł, studencki: 27,50 zł, uczniowski: 34,72 zł
Jedziemy pociągiem, który rusza z Trójmiasta (->możliwe opóźnienia), na dworzec Warszawa Centralna wjeżdża on o 00:08 (noc z 6 na 7 lutego) i odjeżdża o 00:15. W Sanoku będziemy o 11:00.
Aga Wrzosek

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Aga Wrzosek »

Kochani, niestety nie mogę wziąć udziału w przejściu zimowym :(
Pozdrawiam Was wszystkich ciepło i życzę powodzenia!
ODPOWIEDZ