kursóweczka 13-14 grudnia

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
fractalface
Posty: 64
Rejestracja: 2008-11-11, 04:19
Kontakt:

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: fractalface »

UWAGA INFO O JEDZENIU - WERSJA NAJBARDZIEJ HOT!

Ustaliliśmy na spotkaniu, że demokracji nie ma więc ja jako ten zły wujek i tyran rozdzieliłem następujące rzeczy pomiędzy Was:

1. Michał Pluta - 1 puszka mielonki + sos w proszku Carbonara.
2. Litrowy - 1 puszka mielonki + dżem.
3. Szymer - 1 puszka mielonki + 4 cebule.
4. Michał Bekey - cukier, sól, 1 torebka przypraw ziołowych.
5. Paweł Szmidt - wegetariańskie fiku miku.
6. Marta Łukasiewicz - 1 puszka warzyw + sos w proszku Carbonara.
7. Sylwia Kowalska - 1 puszka warzyw + sos w proszku Carbonara.
8. Mateusz Czpak - 1 puszka warzyw + herbata.
9. Aśka Sznigir - 1 puszka warzyw + sos w proszku Carbonara.
10. Marcin Dedek - 1 puszka mielonki + dżem.
11. Ja - wegetariańskie fiku miku + cytryny.

Każdy zabiera również:
- torebkę kaszy jęczmiennej,
- bochenek krojonego chleba,
- coś do chleba na śniadanie według uznania: pasztet/ser żółty lub topiony/wędlina/paprykarz,
- 2 czekolady
- gorące kubki, chińskie zupki etc., - według uznania,
- inne przekąski w stylu batony, bakalie, żelki, suszone owoce lub inne wynalazki, które osłodzą mu godziny taplania się w błocie :)

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś zajebisty pomysł lub coś co mu się sprawdziło podczas poprzednich wyjazdów to proszę zabierać i nie kombinować, czy jest, czy nie ma na liście :) Prosiłbym również o potwierdzenie przez wszystkie osoby, że przeczytali i dotarło do świadomości, abyśmy się później nie zdziwili.

pozdrawiam,

Sebastian
Awatar użytkownika
Asia
Posty: 121
Rejestracja: 2007-05-06, 13:08
Lokalizacja: daleka prowincja
Kontakt:

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: Asia »

Wszystko jasne szefie! Mam nadzieję, ze oprócz pasztetów i serków nabierzecie dużo warzywek do kanapek- witaminki w górach ważna rzecz. Osobiście wezmę paprykę
Aha, obawiam się, że tym razem nie będziemy taplać się w błocie, tylko przedzierać się przez śniegi.
Namiot oczywiście wezmę, w końcu dostał swoją szansę na wypad za miasto ;)
ps. wolę formę Joasia lub Asia, na Aśkę mogę nie reagować :P
MartaObdarta
Posty: 56
Rejestracja: 2008-11-19, 20:58

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: MartaObdarta »

to ja jeszcze wezmę sól :-)
Litrowyy

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: Litrowyy »

Ja proponuję jeszcze jakiegoś uzdatniacza do wody. Może się przydać.
Michal Bekey
Posty: 93
Rejestracja: 2008-11-17, 14:30

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: Michal Bekey »

O ile się nie mylę Strzelec NIE jedzie z nami !!!!

fractalface pisze:UWAGA INFO O JEDZENIU - WERSJA NAJBARDZIEJ HOT!

Ustaliliśmy na spotkaniu, że demokracji nie ma więc ja jako ten zły wujek i tyran rozdzieliłem następujące rzeczy pomiędzy Was:

1. Michał Pluta - 1 puszka mielonki + sos w proszku Carbonara.
2. Litrowy - 1 puszka mielonki + dżem.
3. Strzelec - 1 puszka mielonki + 4 cebule.
...
pozdrawiam,

Sebastian
Awatar użytkownika
Sylwia
Posty: 191
Rejestracja: 2008-11-07, 10:41

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: Sylwia »

O ktorej i gdzie sie spotykamy,po ile jest bilet?

wezme warzywa i ten sos
Litrowyy

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: Litrowyy »

Zbiórka, z tego co mi Karolina przekazała, jest jutro na wschodnim o 23.30.
Jeżeli chodzi o jedzenie to rzeczywiście Strzelec nie jedzie, ale za to jedzie Szymer, nie uwzględniony na liście, więc on może wziąć te rzeczy. Pozwolę obie zaraz zmienić ten element na liście.
Pozdro
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: Litrowy »

Nadal brak mi wielu Waszych telefonów. Proszę o maile.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

TRANSPORT

Post autor: Michal Pluta »

TRANSPORT

Zbiórka o 23:30 w Warszawie WSCHONIEJ - wyjazd 00.27. Normalny: 68 PLN, ulgowy: ok. 46PLN.

Prosiłbym o przygotowanie drobnych na PKS do Korbielowa, ok. 5.50 PLN.
"Tak to się robi w Szczecinie"
Awatar użytkownika
/paweł/
Posty: 14
Rejestracja: 2008-12-02, 23:42

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: /paweł/ »

Michal Pluta pisze:TRANSPORT
Zbiórka o 23:30 w Warszawie WSCHONIEJ - wyjazd 00.27
Michał, podaj może po której stronie Wschodniego chcesz się umówić (od strony Kijowskiej, czy Skaryszewskiej), żebyśmy przymusowo nie musieli zwiedzać całego dworca - wątpliwa przyjemność biorąc pod uwagę jego architekturę i ogólny dworcowy stan :-) Osobiści proponuję stronę od Kijowskiej.

Przy okazji ostatnie dwa słowa o ubezpieczeniu. Każdy z mojej listy (czyli wszyscy co przysłali, co tam wiedzą, że przysłali), gdy znajduje się w Polsce, jest ubezpieczony na kwotę 10 000 PLN z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz z tytułu śmierci. Po przejściu na słowacką stronę, każdy jest ubezpieczony na kwotę 4000 EUR z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków oraz 500 EUR w zakresie kosztów leczenia.

Fakt, że przekraczamy granicę spowodował, iż musiałem wykupić wam dwa ubezpieczenia. Pierwsze obowiązuje w Polsce i obejmuje trwałe uszczerbki i zgony śmiertelne, drugie obowiązuje po słowackiej stronie i obejmuje koszty leczenia i nieszczęśliwe wypadki (co w praktyce oznacza trwały uszczerbek albo zgon). Każde z nich jest ważne 13.12-14.12 i są to standardowe ubezpieczenia PZU "Bezpieczny Turysta" oraz "Wojażer" (oryginalna pisownia PZU :-P )

Łączny koszt ubezpieczeń wyniósł 47 PLN

Ubezpieczenia nie obejmują ryzyka działań wojennych oraz aktów terroryzmu, więc starajcie się nie wdawać w bójki z miejscowymi :-)

Pzdr.
Paweł
Gość

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: Gość »

/paweł/ pisze:
Michal Pluta pisze:TRANSPORT
Zbiórka o 23:30 w Warszawie WSCHONIEJ - wyjazd 00.27
Michał, podaj może po której stronie Wschodniego chcesz się umówić (od strony Kijowskiej, czy Skaryszewskiej), żebyśmy przymusowo nie musieli zwiedzać całego dworca - wątpliwa przyjemność biorąc pod uwagę jego architekturę i ogólny dworcowy stan :-) Osobiści proponuję stronę od Kijowskiej.
I dojazd o tej porze lepszy. Zatrzymuje się tam każdy tramwaj zjeżdżający do zajezdni Praga.
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: Michal Pluta »

Nie mam pojęcia jak wygląda Wschodni, więc ufając Pawłowi:

Dworzec Wschodni od strony Kijowskiej.
"Tak to się robi w Szczecinie"
Awatar użytkownika
/paweł/
Posty: 14
Rejestracja: 2008-12-02, 23:42

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: /paweł/ »

Michal Pluta pisze:Nie mam pojęcia jak wygląda Wschodni, więc ufając Pawłowi:

Dworzec Wschodni od strony Kijowskiej.
Dla tych wszystkich co nie mieli jeszcze przyjemności płynącej z odwiedzenia tej części Warszawy. Dworzec wschodni w swoich założeniach urbanistycznych przypomina dworzec zachodni, który większość z was już poznała. Są to dwa baraczki mieszczące kasy - mały i wielki, rozdzielone uporządkowaną grupą torów i peronów. Ścisły porządek torowisk i towarzyszących im peronów symbolizować ma tutaj zwartość i uporządkowanie socjalistycznego społeczeństwa.
Co warte podkreślenia, posuwając się od wschodu na zachód Warszawy wprawny obserwator dostrzeże jednak różnicę między tymi dwoma dworcami. Jeden z baraczków, barak właściwie, na dworcu zachodnim zajęty jest przez dworzec PKS. Twórcom tego łamiącego symetrię rozwiązania przyświecała idea symbolicznego ujęcia postępowego charakteru socjalistycznego społeczeństwa w jego rewolucyjnym parciu na zachód, jak również supremacji nad cechującym się wstecznictwem społeczeństwem zachodu. Wszak samochód jest nowszym wynalazkiem od pociągu. Tym bardziej duży samochód - dalekobieżny autobus, symbolizuje postęp i sięganie ideą socjalizmu poza horyzont bieżącej historii. To tyle dla tych, którzy pierwszy raz będą jechali ze wschodniego :-D

Pzdr.
Paweł
Gość

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: Gość »

Wrócili?
Żyją?
Awatar użytkownika
Asia
Posty: 121
Rejestracja: 2007-05-06, 13:08
Lokalizacja: daleka prowincja
Kontakt:

Re: kursóweczka 13-14 grudnia

Post autor: Asia »

Żyją, żyją, nie dali się zdmuchnąć wiatrowi.
I nawet nie buraczyli za bardzo :)
ODPOWIEDZ