Prędko, zanim zima się skończy! Chodź ze mną, na białe zbocza Radziejowej, zanim śniegi stopnieją i wzburzą wody Dunajca i Popradu. Gdzie znad spokojnie szumiących świerków roztaczają się zapierające dech w piersi widoki.

rajd marcowy radziejowa

Transport

Wyjeżdżamy z dw. Warszawa Gdańska około godziny 22.30 w piątek 8 marca, powrót na dw. Warszawa Gdańska około godziny 23.30 w niedzielę 10 marca.

Charakter wyjazdu

Wędrówkę zaczniemy w Piwnicznej - Zdrój, skąd poruszając się szlakami przez Popradzki Park Krajobrazowy, wejdziemy na szczyt Radziejowej (1266 m), a stamtąd przy dobrej pogodzie powinno być doskonale widać panoramę między innymi Pienin, Tatr, a nawet Babią Górę. Wieczór spędzimy w schronisku na Przehybie w atmosferze miłych rozmów i integracji. W niedzielę zejdziemy do doliny Dunajca i zwiedzimy Szczawnicę - piękną miejscowość uzdrowiskową.

Na szlaku mogą pojawić się warunki zimowe (śnieg i oblodzenie), wskazane jest doświadczenie w podobnych górskich wędrówkach i dobra kondycja fizyczna ponieważ trasa jest dość długa.

Wyjazd organizowany jest dla osób pełnoletnich, picie napojów alkoholowych w schronisku i knajpie jest dozwolone, ale obowiązuje umiar.

Trasa

Sobota: Piwniczna-Zdrój 🠒 Wielki Rogacz (1182 m) 🠒 Radziejowa (1266 m) 🠒 Schronisko PTTK Przehyba. (25,5 GOT)

Niedziela: Przehyba 🠒 Szczawnica Zdrój (9 GOT)

*GOT - sposób liczenia odległości oraz przewyższeń w górskim terenie. 1 GOT odpowiada długości 1 km lub 100 m podejścia.
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany przebiegu oraz długości trasy w zależności od panujących warunków oraz ogólnej kondycji grupy.

Koszt

303 zł - dla studentów
393 zł - dla osób nie posiadających zniżek studenckich

Koszty obejmują:

  • transport w obie strony (pociągi i lokalne busy),
  • nocleg,
  • kolację i śniadanie w schronisku,
  • lunch po drodze w sobotę,
  • ubezpieczenie.

Koszty nie obejmują: pościeli w schronisku (w przypadku braku śpiwora), obiadu w Szczawnicy, jedzenia na drogę oraz przekąsek na szlaku.

Zapisy

Zapisy na listę rezerwową przez formularz: https://forms.gle/ufHTnJVfJvDw2q9P9

Limit: 9 osób.

Przewodnik

przewodnik franek kowalskiFranciszek Kowalski, praktykant przewodnik
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie pytań pisz śmiało!