Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie

i

Stowarzyszenie Studencki Klub Górski

z przykrością zawiadamiają, że z powodu zagrożenia epidemiologicznego

koronawirusem COVID 19

baza namiotowa „Madejowe Łoże” w Podwilku na Orawie

w 2020 roku jest nieczynna.

Biwakowanie oraz korzystanie z infrastruktury jest zabronione.

Zapraszamy za rok

logo_podwilkNa polskiej Orawie,
w niewysokiej trawie,
każdy odwiedzić może,
"Madejowe Łoże"

Przy potoczku stoi wiata,
w niej "ściana łaciata",
To nasz skrawek nieba,
do którego wracać warto,

a nawet trzeba!

 

Baza Namiotowska "Madejowe Łoże" powstała w lipcu 1989 roku z inicjatywy Studenckiego Klubu Górskiego i Oddziału Międzyuczelnianego PTTK. Położona jest u stóp Madejowej w dolinie Potoku Bębeńskiego niedaleko wsi Podwilk w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Jabłonka.

"Madejowe Łoże" jest jedynym tego typu obiektem między Babią Górą a Gorcami, co bardzo ułatwia życie turystom wędrującym z zachodniej części Beskidu Żywieckiego w Gorce. Jest znakomitym miejscem wypadowym na Babią i Policę, może być także świetnym przystankiem przed wyłaniającymi się zza chmur Tatrami.

Czynna jest przez dwa miesiące wakacji: rozkładana w ostatni weekend czerwca lub pierwszy weekend lipca, a składana na przełomie sierpnia i września.

Przez cały okres wakacyjny nad "Madejowym Łożem" czuwają bazowi, a nad bazowymi - Nadbazowy wraz z rodziną czyli klan Staniszewskich, którzy wiedzą o niej wszystko...

Baza udostępnia do spania mniejsze i większe namioty, wyposażone w materace, zapewnia dostęp do kuchni polowej, jadalni, prysznica polowego oraz niebanalnego WC w postaci drewnianego wychodka z elegancką deską.

Tych wszystkich, którym warunki polowe nie są obce, tych którzy chcą odpoczywać w ciszy, spokoju, ale w wyborowym towarzystwie i w pięknych okolicznościach przyrody:

 

 

ZAPRASZAMY