Szanowni Miłośnicy (aktualni i przyszli) Bazy Namiotowej „Madejowe Łoże” w Podwilku!

widok_ogolny_maly

W sezonie 2023 nasza Baza Namiotowa w Podwilku będzie działać w lipcu i sierpniu. Szczegóły są dostępne w zakładce "Bieżący sezon".

Na polskiej Orawie,
w niewysokiej trawie,
każdy odwiedzić może,
"Madejowe Łoże"
Przy potoczku stoi wiata,
w niej "ściana łaciata",
To nasz skrawek nieba,
do którego wracać warto,
a nawet trzeba!

Zapraszamy na Madejowe Łoże

Baza Namiotowska "Madejowe Łoże" powstała w lipcu 1989 roku z inicjatywy Studenckiego Klubu Górskiego i Oddziału Międzyuczelnianego PTTK. Położona jest w malowniczej dolinie Potoku Bębeńskiego, u stóp Madejowej, oddalona o 1,5 kilometra od Podwilka i szosy wiodącej z Rabki przez Chyżne na Słowację (w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Jabłonka).

Baza Namiotowa "Madejowe Łoże" jest jedynym tego typu obiektem między Babią Górą a Gorcami, co bardzo ułatwia życie turystom wędrującym z zachodniej części Beskidu Żywieckiego w Gorce. Jest znakomitym miejscem wypadowym na Babią i Policę, może być także świetnym przystankiem przed wyłaniającymi się zza chmur Tatrami.Najbliższy tranzytowy szlak turystyczny to niebieski szlak wiodący z Policy przez Przełęcz Bory (Spytkowicką), Żeleźnicę i Przełęcz Sieniawską (stacja PKP Pyzówka) na Stare Wierchy w Gorcach. Nasza baza bardzo ułatwia ona życie turystom wędrującym z zachodniej części Beskidu Żywieckiego w Gorce. 

Działamy w wakacje

Baza czynna jest przez dwa miesiące wakacji: rozkładana na przełomie czerwca i lipca, a składana na przełomie sierpnia i września. Przez cały okres wakacyjny nad "Madejowym Łożem" czuwają bazowi, a nad bazowymi - Nadbazowy wraz z rodziną czyli klan Staniszewskich, którzy wiedzą o niej wszystko...

Udostępniamy do spania mniejsze i większe namioty, wyposażone w materace, zapewnia dostęp do kuchni polowej, jadalni, prysznica polowego oraz niebanalnego WC w postaci drewnianego wychodka z elegancką deską.

Zapraszamy wszystkich, którym warunki polowe nie są obce, tych którzy chcą odpoczywać w ciszy, spokoju, ale w wyborowym towarzystwie i w pięknych okolicznościach przyrody.

Kontakt

Jeśli chcesz zarezerwować sobie miejsce lub masz inne pytania dotyczące bazy namiotowej w Podwilku, dzwoń: 603 945 126 (telefon do Nadbazowego) lub pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jak do nas trafić?

Najprościej na bazę trafić ze wsi Podwilk (przystanek autobusowy Podwilk Kościół), skręcając przed kościołem przy sklepie Grappa w polną drogę wzdłuż cmentarza. W sezonie (lipiec-sierpień) ustawiony jest tam kierunkowskaz, czas marszu do bazy to około 20 min.

Baza posiada swój własny szlak, oznaczony czerwoną kropką na białym trójkącie. Jest poprowadzony od szosy we wsi Podwilk do niebieskiego szlaku. Czas marszu od niebieskiego szlaku to około 30 min.

Można do nas również trafić, wyszukując połączenie za pośrednictwem wyszukiwarki połączeń autobusowych, kolejowych i lotniczych na stronie internetowej http://www.goeuro.pl/

podwilk_mapa

szlak_maly.png