Wydarzenie FB

W pierwsze dni listopada granica oddzielająca świat żywych i umarłych wydaje się cieńsza i jakby nieco rozszczelniona. Jesteśmy więc przekonani, że ten czas najlepiej będzie spędzić w Beskidzie Niskim, którego naznaczone krwawym piętnem wojny zbocza skrywają cmentarze wojenne, a doliny jedynie kamiennymi krzyżami nagrobnymi zdradzają położenie nieistniejących już wsi.
Tak więc chcielibyśmy zaprosić Cię na trzydniową wędrówkę przez jedne z najdzikszych fragmentów polskich gór.

jesien 2024 SKG

Choć gorąca, zaczyna się powoli jesień. Wracamy do regularnych spotkań po wakacjach - we wrześniu zapraszamy Was na dwa górskie slajdowiska, wspólne ognisko, spacer śladami kampinoskich ptaków a także paintball. Będzie się działo.

• 11 września (środa) - slajdowisko "Lofoty. Archipelag wysp za kołem podbiegunowym" (szczegóły na fb)
  • 18 września (środa) - ognisko na zakończenie wakacji
  • 19 września (czwartek) - wyjście na paintball, godz. 19.30 (szczegóły niedługo)
  • 21 września (sobota) - spacer ornitologiczny w Puszczy Kampinoskiej
  • 25 września (środa) - slajdowisko "Przejście Letnie w Górach Rodniańskich i Suhard"
  • 5-6 października - Rajd Jesienny (szczegóły)
  • 19-20 oraz 26-27 października - Manewry Nizinne

Italia czyli gastrowedrowka

Chcesz poznać kulturę i mniej znane górki Włoch, a przy okazji przekonać się na własnej skórze (i kubkach smakowych) co to turystyka kulinarna? A może
chcesz spróbować pizzy neapolitańskiej z samego Neapolu? Jeśli tak, to ten wyjazd jest dla Ciebie!

SKG banery na www

Liście się jeszcze nie złocą a sierpień wciąż nas męczy gorącymi dniami, ale już teraz chcemy Was zaprosić na Rajd Jesienny. Tradycyjnie czeka nas kilka tras przez przepiękny, październikowy Beskid Żywiecki. Kto był w w górach jesienią, ten wie, że to piękny czas - drzewa we wszystkich kolorach, zapach żołędzi, chłodne poranki i długie wieczory... W tym roku spotkamy się wszyscy w Schronisku na Wielkiej Raczy. Mamy nadzieję, że wśród kilku różnych tras każdy znajdzie coś dla siebie.

Zarezerwuj sobie weekend 5-6 października.

Wyjazd ma charakter trekkingowo-krajoznawczy, będziemy szli z plecakami. Spać będziemy w schronisku (zapewniona pościel). W sobotni wieczór, jeśli pogoda dopisze, usiądziemy przy wspólnym ognisku. Będzie czas na integrację, śpiewanie przy dźwiękach gitary, przekąszenie czegoś z ogniska, napicie się herbaty lub też czegoś mocniejszego (alkohol nie jest zakazany, ale zalecamy umiar) i po prostu pobycie razem.

Kiedy?

5-6 października 2024 r.
– wyjazd z Warszawy w piątek wieczorem, powrót w niedzielę późnym wieczorem / koło północy

Zapraszamy Was serdecznie na trasę SKG w ramach Rajdu Czerwonych Polarów. Jest to impreza łącząca Studenckie Kluby Przewodnickie i Górskie z całej Polski. Jej celem jest przede wszystkim spędzenie czasu w dobrym miejscu i z dobrymi ludźmi, którzy tak jak my mają bzika na punkcie gór:)

Wyjazd tylko dla klubowiczów SKG!

Termin: 7-8 września
Miejsce: Beskid Sądecki
Koszt: 350 zł
ZAPISY (do 9.08):https://forms.gle/xk2cRXqUgtbcmeqz5
Maksymalna liczba uczestników: 15

Wydarzenie FB 1

Wakacje w pełni, w mieście upał i zaduch, może to czas, by wybrać się tam, gdzie jest trochę więcej powietrza? Gdzie od łagodnych podmuchów wiatru falują polany, świerkowe lasy dają cień, a nocą można rozłożyć się przy ognisku? Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, dlatego jeżeli tylko masz plecak, siłę w nogach i wolne trzy dni w sierpniu, zapraszam Cię w Gorce i Beskid Wyspowy!

Termin: 10-12 sierpnia
Miejsce: Gorce i Beskid Wyspowy
Koszt: 320 zł
ZAPISY:https://forms.gle/XNqMJ9TmBmFgQ9vq5
Maksymalna liczba uczestników: 9

rajd gorce Easy Resize

Przejście letnie 2024 1

Rozpoczynamy zapisy na coroczny rajd letni - idealny dla spragnionych długiej wędrówki w górach.

Wyjazd organizowany jest przez kursantów 43. Kursu Przewodników Górskich - osoby szkolące się na przewodników, dla których jest to wyjazd egzaminacyjny, a ich umiejętności są weryfikowane przez obecnych podczas wyjazdu instruktorów.

Zapraszamy na 2-dniową wycieczkę rowerową przez polską piękną Orawę :D
Wyjazd odbywa się w ramach cyklu Sztafety Górskiej SKG :)

Termin: 13 - 14.07.2024
Miejsce i godzina startu: 13.07 (sobota) 10:00 Baza namiotowa Madejowe Łoże w Podwilku
Miejsce i godzina zakończenia: 14.07 (niedziela) 16:00 Podwilk (baza namiotowa)
ZAPISY do 12 lipca: https://forms.gle/nPuDdy3CBzJ25TQeA
Maksymalna liczba uczestników: 11

*Wyjazd dla osób o dobrej kondycji fizycznej, które regularnie jeżdżą rowerem.

Orawa

Zapraszamy na weekendowy wyjazd w Beskid Wyspowy przez Wieliczkę. Wyjazd odbywa się w ramach cyklu Sztafety Górskiej SKG.

Sztafeta górska skg

wkolomadeju2

Zastanawiacie się jeszcze jak rozpocząć sezon wakacyjny? Dla wielu odpowiedź jest oczywista – najlepiej w górach, na szlaku i z plecakiem! To nie wszystko – szlaków i gór sporo. Pytanie zatem gdzie konkretnie? W Żywieckim, bo tam królowa polskich Beskidów – Babia Góra, z pięknymi widokami i jeszcze piękniejszymi wschodami słońca! Zapraszam Was na intensywny weekend w Beskidzie i na Orawie. Łatwo nie będzie, ale zdecydowanie warto przeżyć tę przygodę!!

SZTAFETA GÓRSKA SKG

W te wakacje zapraszamy na cykl wyjazdów przez polskie Beskidy. Zaplanowaliśmy wypady w Beskid Wyspowy, Mały, Żywiecki, na Orawę, w Gorce i Beskid Sądecki, a każdy kolejny wyjazd zaczyna się w miejscu, gdzie sztafetę zostawił poprzedni. Góry będziemy przemierzać pieszo i na rowerach.