Zapraszamy na 4-dniową wędrówkę na lekko Małym Szlakiem Beskidzkim. Wyjazd odbywa się w ramach cyklu Sztafety Górskiej SKG.

Wyjazd dla każdego, niezależnie od górskiego doświadczenia :)

 Sztafeta górska skg

 
tam gdzie nikt nie chodzi

Jeśli nie macie jeszcze planów na tzw. "długi weekend czerwcowy" (który w tym roku akurat wypada w maju) i zarazem myślicie o jakimś miejscu nieoczywistym - co najmniej tak nieoczywistym, jak Góry Bukowskie...

Jeśli chcecie:

 • poczuć się o poranku niczym "Der Wanderer über dem Nebelmeer" z obrazu C. D. Friedricha
 • zanurzyć się w historii pośród vojenskych cintorinów
 • odwiedzić ukryte w górskich dolinach wysiedlone wsie, których historia sięga XVI wieku — poszukać pozostałości po dawnych ich mieszkańcach
 • wspólnie pichcić posiłki na ognisku (niczym partyzanci na frontach I Wojny Światowej)
 • przekonać się, że chodzenie poza szlakiem wcale nie jest straszne (a może być nawet przyjemne ;) )
 • spędzić noce pośrodku niczego w towarzystwie podobnych sobie zapaleńców
 • przeżyć długi weekend w krainie odwiedzanej jedynie przez Górskich Koneserów, tam, gdzie naprawdę NIKT NIE CHODZI...
 • zmęczyć się... I odpocząć...

To jedźcie razem z nami :)

Zapraszamy Was na wspólne celebrowanie 35-lecia naszej bazy namiotowej "Madejowe Łoże" 😀

Impreza odbędzie się oczywiście na bazie i już teraz zachęcamy Cię do zarezerwowania sobie tego czasu na przyjechanie do Podwilka.

Zaplanowane atrakcje na sobotę:

- spacer po okolicy
- turniej badmintona
- tort urodzinowy
- biesiada przy ognisku ze śpiewankami
- pamiątkowe koszulki

 A poza tym leniuchowanie na trwace, rozmowy, śpiewanie... i odpoczynek w pięknym miejscu :) 

Serdecznie zapraszamy na bazę!

baza grafika

W czwartek 4 kwietnia zapraszamy na wycieczkę po Starym Mieście, gdzie zanurzymy się w atmosferze średniowiecza i odkryjemy tajemnice dawnych czasów. Podczas trasy, która potrwa 2,5 godziny, będziemy skupiać się głównie na realiach dawnego życia, architekturze, budowlach obronnych i funkcjonowaniu średniowiecznego miasta. Wejdziemy też do najpiękniejszej latarnii - punktu widokowego - w Warszawie.

bieszczady2024

Wyobraź sobie, że leżysz wśród miękkich traw Połonin, pod Twoją głową plecak, a w nim wszystko co jest Ci naprawdę potrzebne. W nim i przed Tobą w starych bukowych lasach, które jak zielony płaszcz obejmują góry i w dolinach meandrujących rzek, gdzie nikt już nie mieszka. Słońce zachodzi, a Ty nie musisz odrywać się od tej bajecznej krainy, rozstawiasz namiot, rozpalasz ogień i w jego cieple patrzysz na morze gwiazd. A gdy wstanie słońce, nic tylko iść jeszcze dalej. Więc rzuć wszystko inne i jedź z nami w Bieszczady!

429464728 344248371290622 836603172975442938 n

20 marca nastąpi początek "astronomicznej wiosny" - w związku z tym serdecznie zapraszamy Was w pierwszy wiosenny weekend tego roku na rajd w Beskidzie jak żaden inny z wiosną się kojarzącym — Beskidzie Niskim.
T.O.P.L.E.Z., czyli Tradycyjny Obrzęd Palenia Lalki Emulującej Zimę (niegdyś pławienia). TOPLEZ był cyklicznym rajdem organizowanym przez Klub Turystyczny Matematyków im. Kubusia Puchatka. Później został przejęty przez Klub Turystyczny Kwadrat. Od kilku lat jest organizowany przez SKG.

Twoim marzeniem jest podróż za koło podbiegunowe? Lubisz wielodniowe trekkingi z plecakiem i oglądanie widoków z namiotu podczas dnia polarnego? Super, jedź z nami na Lofoty!

 • Termin: 30.05 - 8/11/13.06 (zależnie od wybranego wariantu)
 • Miejsce: Archipelag Lofotów (Norwegia)
 • Zapisy: zamknięte
 • Maksymalna liczba uczestników: 8

MAdera 1

 

Zapraszamy na klubowy wyjazd wszystkich członków SKG oraz kursantów.

Kiedy i gdzie?

13-14 kwietnia 2024

Chałupa Elektryków, Polany Surowiczne, Beskid Niski 

Do naszej dyspozycji mamy całą chatę.

fb wydarzenie szablon

SKG banery na www ino

Serdecznie zapraszamy na SKGInO!

Charakter imprezy

SKGInO to impreza na orientację w formie marszu z mapą. Zespoły mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoja obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. Na danej trasie zwycięża zespół, który za pokonanie trasy uzyskał najmniejszą liczbę punktów karnych. 

Kiedy?

Impreza odbywa się w niedzielę 21 kwietnia, w czasie dnia na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Teren imprezy to obszar leśny, podleśny i łąkowy, o zmiennej przebieżności.

Prędko, zanim zima się skończy! Chodź ze mną, na białe zbocza Radziejowej, zanim śniegi stopnieją i wzburzą wody Dunajca i Popradu. Gdzie znad spokojnie szumiących świerków roztaczają się zapierające dech w piersi widoki.

rajd marcowy radziejowa

Zapraszamy na dwudniową trasę pieszą w jeden z najdzikszych fragmentów okalających granicę polsko-słowacką. To już drugi wyjazd SKG z cyklu "Z namiotem na pograniczu". Jeśli więc chcesz poznać miejsca, w których Cię jeszcze nie było (lub wrócić tam, gdzie wracać lubisz), zabiwakować w spowitym zimowym odrętwieniem beskidzkim lesie i przekonać się, jak cudowne śnią się wówczas sny… To jedź z nami :)

na pograniczu gory leluchowskiewidok z  Minčola, źródło: Wikipedia, autor: Milan Bališin