1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Juli
Posty: 12
Rejestracja: 2016-10-27, 21:55

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Juli »

Dla mnie 15 :)
Kasia_R
Posty: 14
Rejestracja: 2016-10-27, 22:50

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Kasia_R »

biorę temat nr 17
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marcin »

Nie ujawniajcie swoich danych osobowych w dokumentach dostępnych publicznie. Imię, nazwisko, data urodzenia to już jest dużo dla tych, którzy mogą wykorzystywać te dane...
Joanna Walewska

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Joanna Walewska »

Cześć,

chciałabym wziąć udział w najbliższej kursówce - 5-6 listopada. Nie miałam możliwości się wczoraj na spotkaniu pojawić i zapisać. Jest jeszcze opcja? :)
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Olasz, odnośnie:
Czy w takim wypadku mam wyłączyć te osoby, które posiadają Swoje ubezpieczenie?

Tak, pamiętajcie, że za ubezpieczenie nie płacicie (koszty pokrywa klub). Gdy jako przewodnicy organizujecie rajd, powinniście ubezpieczyć wszystkich jego członków (tak jest bezpieczniej i lepiej także dla Was). Lepiej być ubezpieczonym w dwóch miejscach niż w żadnym.

Czy instruktorów też brać pod uwagę przy ubezpieczeniu?

Niektórzy instruktorzy proszą, żeby ich ubezpieczyć, inni nie. Ja dobrowolnie rezygnuję z ubezpieczenia.
Najmocniej przepraszam, nie zrozumieliśmy się. Przeczytałem "włączyć" zamiast "wyłączyć". Odpowiedź jest następująca: WSZYSCY KURSANCI MUSZĄ BYĆ UBEZPIECZENI. Także musisz wykupić ubezpieczenie dla wszystkich kursantów.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Joanna Walewska pisze:Cześć,

chciałabym wziąć udział w najbliższej kursówce - 5-6 listopada. Nie miałam możliwości się wczoraj na spotkaniu pojawić i zapisać. Jest jeszcze opcja? :)
Czy masz dopełnione wszystkie formalności z kierownictwem kursu? Lista zapisów na kursówkę jest otwarta do piątku do 23:59, więc jeszcze można się zapisywać. Prześlij mi mailem (mój mail w drugim poście) numer telefonu do siebie. Do końca tygodnia postaramy się przesłać Ci niezbędne informacje.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Peter_HS pisze:Cześć

Nazywam się Peter Stephenson i zostałem skarbnikiem tej podróży. Skoro za ubezpieczenie płaci SKG to w takim razie moim zadaniem jest tylko zebrać pieniądze na transport ? I jeśli już, to zebrać te pieniądze na własne konto i wpłacić wszystko na raz jak wszystko się zbierze, czy prosić ludzi o wpłatę na jakieś konkretne konto, na którym będzie możliwość weryfikacji, że ta wpłata przyszła ? O to mi chodzi, że potrzeba potwierdzić, że dana osoba zapłaciła.
Hej Peter! Wyobraź sobie, że jesteś przewodnikiem i organizujesz rajd. Będziesz musiał od wszystkich uczestników zebrać fundusze potrzebne na zakup biletów (i czasem na jedzenie). Na szczęście Twoi koledzy powiedzą Ci: "Hej Peter, potrzebujemy 100 zł na bilety i 40 zł na jedzenie za każdego uczestnika." Wtedy Ty zbierzesz pieniądze, po 140 zł od uczestnika (najlepiej na swoje konto) i przekażesz je osobom odpowiedzialnym za zakup biletów/jedzenia. Potem rozliczysz cały rajd i dokonasz zwrotów. Wszyscy uczestnicy rajdu ufają, że ich przewodnik nie chce ich oszukać i uciec z ich pieniędzmi ;)
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

stynak pisze:Hej, zajmuje sie namiotami i mam dwa pytania do naszych opiekunow:
1) Czy mam Was uwzgledniac w planach namiotowych?
2) Jak wyglada mozliwosc pozyczenia namiotow z zasobow Klubu?
ad.1:
Nie, ale dzięki że pytasz. Mamy swój dwuosobowy namiot.

ad.2:
Niestety klub obecnie nie dysponuje namiotami do wypożyczenia. Szukaj przede wszystkim wśród kursantów (listę maili masz) lub ewentualnie wśród znajomych i znajomych kursantów :)
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Widzę, że referaty szybko się rozchodzą :) Zostały jeszcze następujące tematy:

3. Dukla – oprowadzanie po miejscowości, historia, zabytki
5. Ikony i ikonostas - cechy ikon, co przedstawiają, symbolika, budowa ikonostasu
7. Operacja dukielsko-preszowska – kiedy, uwarunkowania, przyczyny, przebieg, dowódcy, znaczenie polityczne i militarne, „pamiątki” po operacji, które przetrwały do dziś (Uwaga! Warto nawiązać kontakt z osobą opowiadającą o Słowackim Powstaniu Narodowym!)
8. Słowackie Powstanie Narodowe – uwarunkowania, przebieg i konsekwencje (Uwaga! Warto nawiązać kontakt z osobą opowiadającą o operacji dukielsko-preszowskiej!)
9. Działania konfederacji barskiej w Beskidzie Niskim – przyczyny, przebieg, dowódcy, miejsca walk, pozostałości
10. Zmierzch Łemkowszczyzny – UPA, Akcja Wisła - przebieg, przyczyny, skutki
11. Wyznania Łemkowszczyzny – od prawosławia do grekokatolicyzmu. Unia Brzeska - przyczyny zawarcia, przygotowania, znaczenie unii. Konwersje - schizma tylawska, struktura wyznaniowa Łemkowszczyzny
16. Wielka Wojna w Beskidzie - przebieg I wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem Operacji Gorlickiej - przyczyny i uwarunkowania, dowódcy, przebieg akcji, znaczenie militarne i polityczne (szczególne zwrócenie uwagi na okolice Cergowej)
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Jeszcze jedna sprawa organizacyjna. Jeżeli macie do nas pytania i wysyłacie je mailem, piszcie proszę zarówno do mnie jak i do Grażyny. Wtedy jest większa szansa na to, że ktoś z nas szybciej zauważy Waszego maila i szybciej Wam odpowie. Maila do Grażyny i do mnie możecie znaleźć w dokumencie googlowym.
Joanna Walewska

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Joanna Walewska »

Wszystkie formalności będą dopelnione - jestem w kontakcie z kierownictwem kursu :) napisze dzis maila równie do Was.

Chetnie wezmę temat nr 3.
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: ZosiaS »

Cześć,

Mam prośbę do instruktorów o zamieszczenie listy zadań z podziałem na osoby

Z góry dziękuje

Pozdrawiam
stynak
Posty: 9
Rejestracja: 2016-10-27, 10:25

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: stynak »

Witajcie,
na ten moment sprawa namiotów wygląda następująco:
2 jedynki
3 dwójki
3 trójki
2 czwórki
co daje 25 miejsc na 21 zapisanych osób (22 jeśli wliczamy Joannę, która się wczoraj odezwała), przy czym czekam jeszcze na potwierdzenie jednej czwórki (z tych dwóch wymienionych) od Zuzy.

1)Czy będziemy rozdzielać części danego namiotu na 2-3 plecaki? Jeśli tak, branie jedynek wydaje mi się mało praktyczne, wziąwszy pod uwagę pewien margines miejsc, który powstał.
2)Czy przed wyjazdem będziemy wspólnie sprawdzali stan i kompletność sprzętu? Czy może mam to zrobić ja :roll: ? Czy każdy indywidualnie swój sprzęt?
Juli
Posty: 12
Rejestracja: 2016-10-27, 21:55

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Juli »

Cześć,
zajmuję się drogą powrotną i opcji jest kilka ale opiszę dwie najbardziej sensowne:
Z Rymanowa Zdrój PKSem do Katowic i z Katowic pociągiem - ponieważ do wyjazdu zostało mniej niż 2 tygodnie, nie mamy możliwości na bilet grupowy, koszt biletu studenckiego (na chwilę obecną) 23,52 TLK + 48 za bilet PKS (tutaj jeszcze można próbować złapać bilet grupowy ale trzeba się śpieszyć) - problem z tą opcją jest taki, że mamy pociąg o 17.32 albo o 4.19 - w pierwszym przypadku musielibyśmy wyjechać dosyć wcześnie z Rymanowa albo później ale wtedy mamy 5 godzin czekania na stacji w Katowicach

Opcja druga:
Przewoźnikiem Neobus z Rymanowa Zdrój do Warszawy w bilecie grupowym 50 zł od osoby

Z tym samym przewoźnikiem moglibyśmy przyjechać z Warszawy do Iwonicza Zdrój, koszt w dwie strony wychodziłby wtedy 100zł. Jedyny problem jest taki, że dzisiaj najdalej jutro musiałabym zrobić rezerwację i dokonać wpłaty w poniedziałek. Dlatego bardzo proszę o szybką decyzję.
Kamila Zochniak
Posty: 2
Rejestracja: 2016-10-27, 20:36

Re: 1 kursówka, 5-6 listopada, 36 KPG

Post autor: Kamila Zochniak »

Nie jestem pewna czy doszedł mail dlatego spytam w bezpieczniejszym miejscu: czy istnieje jeszcze możliwość zapisania się na pierwszą kursówkę? :)
ODPOWIEDZ