Korzenie Biuletyn SKG sięgają przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W tym okresie Klub wydawał dwa razy do roku Informator, którego głównym celem była prezentacja bieżącej działalności. Jednakże nie zabrakło w nim artykułów krajoznawczych i biograficzno-historycznych obok, których bardzo szybko pojawił się kącik poetycki gdzie ukazywały się wiersze autorów, którzy w znaczącej części pozostali anonimowi.

W roku 1993 zaczął ukazywać się półrocznik kolejno pod tytułami Biuletyn Informacyjno - Plotkarski SKG i Biuletyn Informacyjno - Turystyczny SKG. W środku można było znaleźć informacje o Klubie, organizowanych imprezach, krajowych i zagranicznych wyjazdach klubowiczów oraz naszych przyjaciół. Odrodził się kącik literacki. Zaczeto zamieszczać relacje z wyjazdów kajakowych i rowerowych.

Dziś archiwalne numery naszego organu prasowego są kopalnią wiedzy na temat czasów, dla obecnych klubowiczów, prehistorycznych. Są one dostępne w formie cyfrowej w zakładkach Biuletyn SKG oraz Archiwum. Zachęcamy również do lektury najświeższych numerów, które będą się na tej stronie systematycznie pojawiać.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników od roku 2014 Biuletyn przybiera formę internetową i można pobrać go w formacie PDF. Biuletyn SKG ukazuje się dwa razy do roku, w czerwcu i grudniu. Czerpiemy z dorobku naszych poprzedników w sposób twórczy tak, by każdy z Was znalazł w nim coś dla siebie.

Najnowszy numer

biuletyn skg 35

Za nami kolejne lato i kolejna jesień w SKG. A trzeba przyznać, że działo się. Wiele rajdów, wycieczek, inicjatyw, manewry nizinne. . . No i tegoroczna perełka - po kilkuletniej przerwie rajd jesienny odbył się w końcu w tradycyjnej formie – wiele tras, jedno schronisko, wspólny wieczór przy dźwiękach gitary. W numerze przeczytacie krótką relację z tego wydarzenia. Poza tym niniejszy numer obfituje w relacje kursantów – poczytacie o zimówce 41. KPG, przejściu letnim 41. KPG, a także trzech pierwszych kursówkach 42. KPG. Miłej lektury! I oczywiście przypominamy, że teksty do kolejnego, czerwcowego numeru biuletynu można słać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. A gdyby tak ktoś miał ochotę włączyć się w działalność redakcyjną, to oczywiście zapraszamy serdecznie.

Spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzy Redakcja!
Grudzień 2022

Pobierz grudniowy biuletyn (plik pdf)

Biuletyny do pobrania:

Jeśli pragniecie, aby Wasza twórczość literacka pojawiła się na łamach Biuletynu SKG, możecie przesłać nam swoje teksty. Jesteśmy ciekawi Waszych górskich i podróżniczych przeżyć. Może chcielibyście zrecenzować jakąś książkę lub film o tematyce górskiej i podróżniczej albo macie jakieś nowe pomysły odnośnie Biuletynu lub po prostu chcielibyście dołączyć do ekipy redaktorskiej, piszcie do nas śmiało! Biuletyn jest dla Was!

Co więcej, jeśli chcielibyście skorzystać z artykułów lub zdjęć, dajcie nam o tym znać, gdyż chcielibyśmy, by działo się to za zgodą ich autorów, którzy chętnie podzielą się swym dorobkiem, jeśli tylko otrzymają prośbę o jego udostępnienie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.