Korzenie Biuletyn SKG sięgają przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W tym okresie Klub wydawał dwa razy do roku Informator, którego głównym celem była prezentacja bieżącej działalności. Jednakże nie zabrakło w nim artykułów krajoznawczych i biograficzno-historycznych obok, których bardzo szybko pojawił się kącik poetycki gdzie ukazywały się wiersze autorów, którzy w znaczącej części pozostali anonimowi.                                    

W roku 1993 zaczął ukazywać się półrocznik kolejno pod tytułami Biuletyn Informacyjno - Plotkarski SKG i Biuletyn Informacyjno - Turystyczny SKG. W środku można było znaleźć informacje o Klubie, organizowanych imprezach, krajowych i zagranicznych wyjazdach klubowiczów oraz naszych przyjaciół. Odrodził się kącik literacki. Zaczeto zamieszczać relacje z wyjazdów kajakowych i rowerowych.

Dziś archiwalne numery naszego organu prasowego są kopalnią wiedzy na temat czasów, dla obecnych klubowiczów, prehistorycznych. Są one dostępne w formie cyfrowej w zakładkach Biuletyn SKG oraz Archiwum. Zachęcamy również do lektury najświeższych numerów, które będą się na tej stronie systematycznie pojawiać.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników od roku 2014 Biuletyn przybierze formę internetową i będzie go można pobrać w formacie PDF. Będzie też dostępna wersja papierowa. Biuletyn SKG będzie ukazywać się dwa razy do roku, w czerwcu i grudniu. Zamierzamy czerpać z dorobku naszych poprzedników w sposób twórczy tak, by każdy z Was znalazł w nim coś dla siebie.

 

Kopia_biuletyn_26_okadka_na_stron.nr_24-25_okadka

Biuletyny do pobrania:

Uwaga !

Jeśli pragniecie, aby Wasza twórczość literacka pojawiła się na łamach Biuletynu SKG, możecie przesłać nam swoje teksty. Jesteśmy ciekawi Waszych górskich i podróżniczych przeżyć. Może chcielibyście zrecenzować jakąś książkę lub film o tematyce górskiej i podróżniczej albo macie jakieś nowe pomysły odnośnie Biuletynu lub po prostu chcielibyście dołączyć do ekipy redaktorskiej, piszcie do nas śmiało! Biuletyn jest dla Was :-) Felietony, relacje, opowiadania, wywiady, wiersze - jesteśmy otwarci na każdą formę literacką. 

Co więcej, jeśli chcielibyście skorzystać z artykułów lub zdjęć, dajcie nam o tym znać, gdyż chcielibyśmy, by działo się to za zgodą ich autorów, którzy chętnie podzielą się swym dorobkiem, jeśli tylko otrzymają prośbę o jego udostępnienie.

biuletyn(at)skg.uw.edu.pl