Żeby dołączyć do Studenckiego Klubu Górskiego (SKG) nie musisz być studentem, przewodnikiem, nie musisz mieć za sobą tysięcy GOT-ów w górach. Większość naszych klubowiczów ma za sobą (albo jest w trakcie) przygodę z kursem przewodników, ale nie jest to wymagane. O większości wyjazdów informujemy na stronie oraz przez infolistę (każdy może się na nią zapisać). Jendak co jakiś czas organizujemy wydarzenia tylko dla klubowiczów, klubowicze mają też często pierwszeństwo z zapisach na wyjazdy. Zanim do nas dołaczysz, chcielibyśmy Cię lepiej poznać, dlatego są pewne warunki:

 • udział w 3 wyjazdach, które łącznie obejmą co najmniej 10 dni górskich
 • jeden z tych wyjazdów musi być co najmniej 4-dniowy (pozostałe mogą być weekendowe)

Później wystarczy złożyć podanie podpisane przez 2 członków SKG. Nie musi być do bólu formalne - mieliśmy już wnioski na biletach tramwajowych z Lwowa, liściach, piernikach... 

Roczna składka członkowska wynosi:

 • dla studentów - 20 zł
 • dla pozostałych osób - 40 zł

Nowi członkowie płacą dodatkowo jednorazowe wpisowe w wysokości 10 zł.

Roczna składka powinna zostać wpłacona najpóźniej ostatniego dnia lutego danego roku na wskazane konto.

W przypadku osób dołączających do SKG składka oraz wpisowe powinno zostać wpłacone maksymalnie 14 dni od dnia poinformowania zainteresowanej osoby przez Zarząd o dołączeniu do Klubu.

W uzasadnionych przypadkach Zarząd może zwolnić członka Klubu z obowiązku opłacenia składki członkowskiej lub zmienić mu wysokość składki.

Dane do przelewu

Nr konta: 84 1600 1462 1740 5639 1000 0001
tytuł: imię i nazwisko - składka członkowska rok
Studencki Klub Górski 
ul. Krakowskie Przedmieście 24, 00-927 Warszawa

Składki członkowskie są praktycznie jedynym źródłem przychodów Klubu i muszą pokryć koszty całorocznej działalności. Bardzo prosimy o regularne ich opłacanie, najlepiej na początku roku.

Przypominamy, że liczy się ciągłość i nie można mieć przerw w opłatach. Np. jeśli ostatnią zapłaconą składkę mamy za 2021 r. to nie możemy zapłacić za 2023 r. bez uregulowania należności za 2022 r. Wszelkie wpłaty w pierwszej kolejności zostaną przekazane na pokrycie zaległości.

Chcę działać!

Zachęcamy wszystkich chętnych do zaangażowania w działalność Studenckiego Klubu Górskiego. Jedynym wymaganiem jest chęć działania - wystarczy odezwać się na adres zarzad(at)skg.uw.edu.pl. W miarę możliwości z przyjemnością pomożemy w realizacji ciekawych pomysłów.

Poniżej znajduje się lista działań do których poszukujemy zainteresowanych. Nawet osoby dysponujące paroma godzinami w miesiącu mogą zadeklarować chęć pomocy w wybranym temacie.

Rajdy i wydarzenia

Zawsze mile widzianei są przewodnicy oraz osoby, które chcą się podjąć koordynacji całości lub poszczególnych zadań. W ciągu roku organizujemy Rajd Jesienny i Wiosenny (Pieniny-Gorce), rajdy w różne części Beskidów (przez cały rok), rajd wewnątrzklubowy, spotkania wigilijne i wielkanocne, ogniska, slajdowiska... A jeśli masz na coś pomysł na coś, czego jeszcze nie robimy - nie ma sprawy, zaczniemy to robić :)

Public relations

Masz ochotę podział w mediach społeczbościowych? Mamy konto na Google, Youtube, Facebooku i Instagramie... Może interesuje Cię działaie strony www? Masz smykałkę do kręcenia lub montażu filmików? Może chciałbyś się sprawdzić w kontakcie z patronami medialnymi albo poszukiwaniem partnerów/sponsorów?

Biblioteka

 • pomoc w ewidencjonowaniu książek
 • katalogowanie nowych pozycji
 • pozyskiwanie nowych egzemplarzy
 • wypożyczanie i odbieranie książek

Artykuły, relacje

Pozostałe

 • pomoc w prowadzeniu księgowości
 • tworzenie banerów, grafik itp.
 • stworzenie ewidencji majątku, w tym bazy sprzętowej
 • opieka nad bazą sprzętową
 • regularne odbieranie korespondencji z kancelarii UW
 • zaniesienie raz na jakiś czas pisma na UW, do urzędu itp.
 • i wiele, wiele innych