PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
hanuszka
Posty: 49
Rejestracja: 2010-11-17, 23:10

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: hanuszka »

Mam pytanie. Otóż część nazwisk na liście uczestników zaznaczona jest VIP-owskim fioletem (moje nie jest) - czy to coś oznacza? ;]
"Najlepsze miejsce na namiot jest zawsze trochę dalej” (Zofia Czerwińska)
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: Grazyna »

Ja się trochę już pogubiłam z tym transportem.
Kiedy i gdzie przyjeżdżamy na miejsce? 6.08 wieczorem?
Kiedy i skąd odjeżdżamy? Kiedy jesteśmy w Polsce?
To wszystko, co chcę wiedzieć (chodzi mi o szczegóły jadłospisu w tych dniach).
Awatar użytkownika
Jędrzej Ochremiak
Posty: 206
Rejestracja: 2007-04-02, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: Jędrzej Ochremiak »

Hej

W naszym arkuszu umieściłem 8 tematów teoretycznych, proszę wpiszcie się przy tym, który preferujecie. Sporo tam historii, ale zachęcam do poszerzania wiedzy w różnych kierunkach - podczas prowadzenia będzie wiele okazji do przewodnickiej gawędy, która w żadnym razie nie powinna się ograniczać do wybranego tematu.

Podaję też zarys trasy (tylko główne punkty):
start: Repedja
na północ szczyt 1618 m. n.p.m.
Pop Ivan 1936 m. n.p.m.
Farkaul 1942 m. n.p.m.
Stoh 1600 z groszami;)
granicą na wschód i południe
Pecal 1723 m. n.p.m.
na południe szczyt 1699 m. n.p.m.
na południe przejście przez rzekę
na południe i wschód szczyt 1387 m. n.p.m.
na południe szczyt 1929m. n.p.m.
dalej zależnie od tego, jak nam czas pozwoli... do Borszy albo jeszcze na wschód i południe;)
meta: Borsza

tyle na dziś

pozdrawiam
Jędrek
DRUNIA
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: KrzysM »

Trzy ogłoszenia parafialne.
Jedziemy autobusem do Stanisławowa (Iwanofrankowska) w piątek o godz 17:50 z Warszawy Zachodniej peron 13 lub o 18 20 (zgodnie z rozkładem) z dworca Warszawa Stadion.
Proszę o zadeklarowanie się z którego dworca kto będzie jechał, w dokumencie dodałem właściwą rubrykę. Bilety kupiłem, więc jeśli ktoś chce jeszcze zrezygnować, to szybko. Może da się zwrócić. Kompletny plan podróży tam i z powrotem Tomek zamieści w dokumencie niebawem.
Obowiązkowe spotkanie przedwyjazdowe odbędzie się w środę 3 sierpnia o godz 20. Miejsce podam w ciągu dwóch dni. Najlepiej, żeby była to Ochota niezobowiązująca czasowo.
Koszt wyjazdu szacujemy na 500 zł, i taką kwotę będziemy zbierać. najpóźniej na spotkaniu.
Proszę śledzić uważnie forum i skrzynki pocztowe, gdyż czasu coraz mniej i mogą się pojawiać na nich jakieś ciekawostki nawet kilka razy dziennie.
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: KrzysM »

Na spotkanie będą przygotowane paczki z jedzeniem do zabrania.
Sylwia i Adam przypilnujcie, żeby do spotkania sprzęt wylądował u osób mających go zabrać ze sobą (oczywiście można go dać na spotkaniu, nie chciałbym tylko przepakowywania na dworcu).
Spotykamy się o godz 17:30 w hali głównej przy kasach.
Awatar użytkownika
Asia Zakrzewska
Posty: 37
Rejestracja: 2007-04-02, 12:29

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: Asia Zakrzewska »

Kilka uwag do uwzględnienia przed spotkaniem:
- być może ze względów bezpieczeństwa nie warto zbierać od razu całej kwoty pieniędzy,
- jadłospis super :) poza paczkami z jedzeniem oczekujemy informacji, jakie są plany żywieniowe na sobotę 6.08,
- chcielibyśmy przed wyjazdem poznać zarys planu powrotu z założeniem, że schodzimy z gór w niedzielę rano,
- słownik bardzo fajny :) prosimy o wydrukowanie tylu egzemplarzy, żeby było po jednym na namiot.

Uwagi do sprzętu:
- kostium kąpielowy/kąpielówki radzimy wziąć - mamy nadzieję, że wyjazd będzie miał charakter wakacyjny :)
- z uwagi na dalsze plany bierzemy na pewno palnik, przepraszamy za późną informację,
- trzy kartusze gazu 230 g. to trochę mało... (btw jakie kartusze planujecie wziąć?).

Do zobaczenia we środę!
Asia i Jędrek
MK

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: MK »

KrzysM pisze: Obowiązkowe spotkanie przedwyjazdowe odbędzie się w środę 3 sierpnia o godz 20. Miejsce podam w ciągu dwóch dni. Najlepiej, żeby była to Ochota niezobowiązująca czasowo.
Tu już jest wewnętrzna sprzeczność. Albo jest umowa na godz. 20 albo na inną, bliżej niezobowiązującą czasowo, godzinę.
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: KrzysM »

Spotykamy się w środę 3 sierpnia o 20 u Adama i Sylwii,
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: KrzysM »

A przystanek to oczywiście Malczewskiego nie Madalińskiego.
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: Grazyna »

Przypominam, że trzeba mieć jedzenie na drogę, dopiero w sobotę wieczorem dostaniecie obiad. Pamiętajcie też, że na drogę powrotną kupujecie sobie sami jedzenie i musicie mieć leje (ceny troszeczkę niższe niż w Polsce).

Po za tym sami kupujecie sobie jumki i ewentualne batoniki, cukierki, itp. (czekolady są). Są one nieobowiązkowe, ale jumki zalecane (jako deser, dopełnienie obiadu lub lunchu). Przykładowo ja biorę jednego jumka na dzień (2 duże, jak vifonki, reszta małe zupki lub kisiele).

Jutro napiszę też, na co musicie jeszcze zrobić miejsca w plecaku. Poza chlebami (które dostaniecie w Rumuni), będą to raczej nieduże paczki.
Maja Stelmach
Posty: 214
Rejestracja: 2010-09-30, 02:14

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: Maja Stelmach »

Przypominam o wpłatach do mnie: 50 zł.

Poza tym, każdy na wyjazd bierze ze sobą 25 Euro + 10 Euro jeśli wraca z całą grupą do Lwowa.
To są pieniądze wspólne za wszystko do czasu dotarcia do Lwowa. Kasę na powrót ze Lwowa i na cukierki, pocztówki, ceramiczne miniaturki etc. każdy zabiera sobie wg potrzeb. Pieniądze na wymianę na leje najwygodniej wziąć w Euro, bo w Polsce leje są rzadkie i drogie.
Awatar użytkownika
Sylwia
Posty: 191
Rejestracja: 2008-11-07, 10:41

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: Sylwia »

Zbiórka przed wyjazdem na
Hali PKS na Dworcu Zachodnim, 5.08.11 o godz. 17.10, autobus rusza o 17.50 ze stanowiska 13-ego
Nie zapomnijcie o:
biletach
paszportach
kanapkach na drogę i na śniadanie
wodzie (bierzemy dwie butelki z czego jedna pełna)/termosach z jakąś smaczną herbatą
sprzęcie wspólnym i indywidualnym
i o dobrym humorze :-D
Mój numer 601244837

Sylwia
Michal Bekey
Posty: 93
Rejestracja: 2008-11-17, 14:30

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: Michal Bekey »

wieści z frontu:
Do piątku wszyscy poprowadzili raz, pogoda wybitnie deszczowa...
Trzymamy kciuki!!
Awatar użytkownika
Karusia
Posty: 455
Rejestracja: 2007-03-29, 13:37
Lokalizacja: W-wa

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: Karusia »

Szanowni Państwo!

Niniejszym informuję, że letnie zaliczyły 3 osoby:
Grażyna, Tomek i Krzysztof

Przyszłym Przewodnikom gratulujemy
i życzymy owocnej praktyki przewodnickiej...
hanuszka
Posty: 49
Rejestracja: 2010-11-17, 23:10

Re: PRZEJŚCIE LETNIE 2011

Post autor: hanuszka »

Jeszcze raz gratuluję i dziękuję za wyjazd!

Melduję, że jestem w posiadaniu: prawie zużytego kartusza, patelni, 2 zestawów zup, herbaty oraz Panthenolu (Kasiu B., to jest Twój prywatny?).

Czekam niecierpliwie na fotorelację Michała. Bardzo, bardzo!
Na pozostałe zdjęcia również czekam:)

Pozdrawiam,
Hania
"Najlepsze miejsce na namiot jest zawsze trochę dalej” (Zofia Czerwińska)
ODPOWIEDZ