3. Kursówka 19-20 listopada

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: KrzysM »

30 zł to faktycznie drogo, ale ostatnio spotkałem się już z takimi cenami gleby. Konkretnie w schronisku a raczej w hotelu na Markowych Szczawinach.

http://www.markoweszczawiny.pttk.pl/oferta.html

A za nocleg płaci się z góry po przyjeździe.
Awatar użytkownika
pgorecki
Posty: 113
Rejestracja: 2008-01-21, 17:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: pgorecki »

Wydaje mi się, że w tej stadninie chodzi o łóżka. Maciek sprecyzuj to, o jakie warunki chodzi.
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-02-19, 01:02

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Użytkownik »

Ale też rzadko można korzystać z gleby, jeśli są dostępne łóżka. Posiadając śpiwory, można negocjować zmniejszenie ceny o koszty pościeli.
Maciej Hammer
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-04, 18:20

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Maciej Hammer »

Warunki są łóżkowe, to nie jest tak że załatwiłem boksy z podścieloną słomą. Cena już jest nieco zbita, bo na początku chcieli po 35.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Grzesiek »

Lista sprzętu indywidualnego

1) Ubrania:
kurtka z funkcjami przeciwdeszczową i przeciwwiatrową
długie spodnie
polar
koszulka termoaktywna – jedna lub dwie
czapka, rękawiczki - po dwie pary + szalik
grube skarpetki (2 pary) + 1 para cienkich na powrót
bielizna
uznaniowy koszulka zwykła na dojazd / powrót
buty górskie, jak ktoś chce może tez zabrać dodatkowo sandały/ inne lżejsze buty
stuptuty

2) Sprzęt górski:
Kijki
plecak + pokrowiec
karimata + jej zabezpieczenie np. pokrowiec
ciepły śpiwór, bądź dwa cieńsze
dodatkowo folia NRC
Czołówka + zapasowe baterie
Kompas
mapa foliowana, oklejona bądź w mapniku
zegarek
długopis
dokumenty (np. legitymacja studencka) i kasa
telefon komórkowy + opakowanie ochronne
menażka + łyżka/widelec
nóż lub scyzoryk
kubek
świeczka + zapałki
termos – osoby wyznaczone na środowym spotkaniu
butelka wody
kosmetyki - szczoteczka, pasta, mydło, mały ręcznik
opcjonalnie tłusty krem
osobiste leki i coś od na przeziębienie, ból gardła itp.
papier toaletowy
2 woreczki na śmieci
aparat fotograficzny - jak kto ma ochotę
Natalia

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Natalia »

JADŁOSPIS:
Wszyscy biorą:
-bochenek chleba
-1,5 l wody
-2 x czekolada 100g
-przekąski osobiste - wg upodobań (słodycze, orzechy,...)
-vifony, gorące kubki, kisiele, ... wg upodobań
-wyznaczeni - termos z herbatą

PANOWIE:
1. Przemek, Grzegorz, Jędrek, Hubert: makaron 500g (np rurki, ale może być też inny kształt; ważne żeby był biały), sos serowy (np taki: http://www.winiary.pl/produkt.aspx/322/ ... lia-4-sery), kabanosy 300g
2. Maciek: kabanosy 300g, puszka kukurydzy (250g netto BEZ ZALEWY), sos j.w.
3. Janusz: cukier 0,5 kg (tak jest pakowany np w kostkach, chyba 1 kg to za dużo), kabanosy 300g, pasztet 150g, sos j.w.
4. Krzysiek: ketchup 200g (proponuję łagodny, a dla zwolenników ostrego będą dodatkowo przyprawy: ostra papryka, pieprz), dżem ok. 300g netto, bakalie/orzechy 150g, pasztet 150g
5. Tomek W.: jakaś szynka/polędwica 300g (najlepiej krojona na wagę ze sklepu), puszka fasoli (j.w. - ok. 250g netto), bakalie 150g
KADRA: wszyscy również po 150g bakalii oraz:
6. Tomek: szynka 300g (krojona, j.w.), puszka kukurydzy (masa j.w.)
7. Paweł: ser żółty 300g (krojony, j.w.), puszka groszku (masa j.w.)
8. Michał: ser żółty 300g (j.w.), puszka czerw. fasoli (j.w.)

PANIE: wszystkie dziewczyny biorą po 300 g kiełbasy, PLUSSZ lub inną multiwitaminę do wody (to ostatnie - wszystkie dziewczyny oprócz Ewy) + dodatkowo:
1. Asia, Magda: krem czekoladowy 250g (najlepiej nie Nutella tylko taki w lżejszym plastikowym opakowaniu, coś takiego np.produkowała Terravita), oliwki (Asia z tego co pamiętam mówiła przed 1 kursówką o lekko pakowanych i tanich oliwkach z Lidla), papryka
2. Ola L, Ola K: pęczek rzodkiewek, ogórek, ser topiony 200g
3. Natalia: tuńczyk 150g, sól + przyprawy, papryka, ogórek, herbata
4. Jeśli jedzie Ewa: tuńczyk 150 g, papryka, ogórek, bakalie 150g

Podsumowując mamy (na 16/17 osób):
na obiad: 2 kg makaronu, 4 puszki z warzywami, 6 paczek sosu serowego (wg producenta paczka =3 porcje), 1,5 kg kiełbasy (ok. 90g/os)
na kanapki: 600 g ż. sera, 600g szynki, 300g pasztetu, 150/300g tuńczyka, 400g serka topionego, 500g kremu czek, 300g dżemu, ketchup, 3/4 ogórki, 3/4 papryki, 2x oliwki, 2x rzodkiewki
na przekąski: kabanosy 1800g, 750/900g bakalii, dużo czekolady :)
+ herbata, sól, cukier, ketchup, przyprawy.

Mam nadzieję że nikogo nie pominęłam, ale wydaje mi się że lista na stronie wciąż nie jest aktualna (np. Adam chyba jednak nie jedzie?). Czy taki podział jest akceptowalny?
Natalia

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Natalia »

Mam jeszcze pytanie, kto nosi garnek? Może przydałoby się trochę tę osobę odciążyć, przepraszam że tego nie uwzględniłam ale dopiero do mnie dotarło że jest i wiadro i garnek.. nie chcę żeby ktoś czuł się pokrzywdzony.. a teraz widzę że mimo moich usilnych starań podział chyba jednak nie jest do końca równy :(
Awatar użytkownika
pgorecki
Posty: 113
Rejestracja: 2008-01-21, 17:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: pgorecki »

Ewa nie jedzie. Ostatecznie liczba osób to 17 (z Ewą byłoby 18, coś źle policzyłem). Adam jedzie, powinien być uwzględniony.

Jeszcze: Adam i Janusz - czekamy na tematy. Jadłospis obejrzę jutro.

Pozdrawiam, Paweł
Awatar użytkownika
AdaM
Posty: 113
Rejestracja: 2010-10-29, 21:12
Lokalizacja: Pruszków

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: AdaM »

Adam jak najbardziej jedzie, zwlaszcza ze dostal wiadro na spotkaniu.
Moj temat to Jasien
Meandor
Natalia

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Natalia »

Przepraszam Adamie, coś widać pokręciłam :/ Już Cię uwzględniam. Już wprowadziłam pewne zmiany w podziale produktów – sprawdźcie, na ile zmienił się Wasz przydział!  - przy każdej osobie jest szacunkowa waga tego, co nosi, mam nadz że dobrze oszacowałam – chciałam podzielić w miarę równo wagowo, przy czym Maćkowi i Adamowi pozwoliłam sobie przydzielić minimalnie mniejszy balast jako że niosą wiadro i garnek – jeśli nie jest to sprawiedliwe (bo i tak w zamyśle jest że każdy chłopak ma nosić te rzeczy po kolei albo coś) – krzyczcie 
1. Przemek, Grzegorz, Jędrek, Hubert: makaron 500g (np rurki, ale może być też inny kształt; ważne żeby był biały), sos serowy (np taki: http://www.winiary.pl/produkt.aspx/322/ ... lia-4-sery), kabanosy 300g/800g
2. Maciek: kabanosy 300g, puszka kukurydzy (250g netto BEZ ZALEWY), sos j.w., herbata ekspresowa (50/60 torebek, np. Saga)/700g
3. Janusz: cukier 0,5 kg (tak jest pakowany np w kostkach, chyba 1 kg to za dużo), kabanosy 300g, sos j.w./850g
4. Krzysiek: dżem ok. 300g netto, bakalie/orzechy 150g, pasztet 150g, tuńczyk 150g/850g
5. Tomek W.: jakaś szynka/polędwica 300g (najlepiej krojona na wagę ze sklepu), puszka fasoli (j.w. - ok. 250g netto), bakalie 150g/850g
KADRA: wszyscy również po 150g bakalii oraz:
6. Tomek: szynka 300g (krojona, j.w.), puszka kukurydzy (masa j.w.)/850g
7. Paweł: ser żółty 250g (krojony, j.w.), puszka groszku (masa j.w.)
8. Michał: ser żółty 250g (j.w.), puszka czerw. fasoli (j.w.)/800g
9. Adam: papryka, bakalie 150g, ser żółty 200g (krojony – j.w.), ketchup 200g (proponuję łagodny, a dla zwolenników ostrego będą dodatkowo przyprawy: ostra papryka, pieprz)/700g
PANIE: wszystkie dziewczyny biorą po 300 g kiełbasy, PLUSSZ lub inną multiwitaminę do wody (taka większa paczka - ok. 100g) + dodatkowo:
1. Asia, Magda: krem czekoladowy 250g (najlepiej nie Nutella tylko taki w lżejszym plastikowym opakowaniu, coś takiego np.produkowała Terravita), oliwki 150g (Asia z tego co pamiętam mówiła przed 1 kursówką o lekko pakowanych i tanich oliwkach z Lidla)/800g
2. Ola L, Ola K: pęczek rzodkiewek, ogórek, ser topiony 200g/750g?
3. Natalia: tuńczyk 150g, pasztet 150g, sól + przyprawy, papryka, ogórek, /750g?
Maciej Hammer
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-04, 18:20

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Maciej Hammer »

Dojazd ostatecznie:
17:30 zbiórka pod kasami od strony ul. Kijowskiej. Pociąg odjeżdża o 18:20, ale żeby złapać miejsca trzeba będzie wejść wcześniej. (Bilet każdy kupuje sam)
W Krakowie odjeżdżamy busem z dworca PKS (zaraz przy głównym PKP) o godzinie 22:10, ze stanowiska 2 lub 3, koszt 24 zł/os.

Przy okazji, to ja mam garnek.
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: KrzysM »

Natalio wyjaśnij mi proszę zapis "150g/850g".
Ostatnio zmieniony 2011-11-17, 15:21 przez KrzysM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pgorecki
Posty: 113
Rejestracja: 2008-01-21, 17:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: pgorecki »

Uwaga do jadłospisu.
- ile to jest 1 bochenek chleba (dkg)?; warto by był już pokrojony
- lepiej jest zamieszczać cały jadłospis w jednym poscie niż tylko zmiany; ktoś może nie zauważyć, że np. czekolady są do wzięcia
- jakie posiłki przewidujesz? ile obiadów, czy są to obiadokolacje itp.
hubert
Posty: 9
Rejestracja: 2011-10-18, 16:03

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: hubert »

Czesć,
chciałbym poinformować was że jednak nie pojawię się na tej kursówce. Przepraszam za zamieszanie, mam jednak nadzieję że moja decyzja nie wywoła niepotrzebnych komplikacji. Oczywiście pokryję koszty swojego ubezpieczenia (dymyślam się że informuję o swojej rezygnacji zbyt późno by móc odzyskać te pieniądze).

=======================

Oczywiście pamiętam że zobowiązałem się poszukać tańszego noclegu. Niestety, dzwoniłem do wszystkich szkół, na plebanię (a nawet do urzędu miasta) i okazało się że nigdzie nie chcą nas wpuścić. Janusz natomiast zajmował się różnymi ofertami gospodarstw agroturystycznych. Niestety z podobnym rezultatem.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Grzesiek »

A co to znaczy "kabanosy 300g/800g" ?
ODPOWIEDZ