3. Kursówka 19-20 listopada

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
pgorecki
Posty: 113
Rejestracja: 2008-01-21, 17:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: pgorecki »

Zapewne, /800g oznacza wagę całości dla danej osoby.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Grzesiek »

Dobra, poczułem się oświecony :-)
Natalia

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Natalia »

Podaję kolejną ZAKTUALIZOWANĄ wersję jadłospisu – z uwzględnieniem tego, że nie jedzie z nami Hubert.. bardzo proszę o sprawdzenie, bo trochę musiałam pozmieniać :/
Wszyscy biorą:
-bochenek chleba
-1,5 l wody
-2 x czekolada 100g
-przekąski osobiste - wg upodobań (słodycze, orzechy,...)
-vifony, gorące kubki, kisiele, ... wg upodobań
-wyznaczeni - termos z herbatą
DODATKOWO:
1. PANOWIE:
Przemek, Grzegorz, Jędrek, Adam: makaron 500g (np rurki, ale może być też inny kształt; ważne żeby był biały), sos serowy (np taki: http://www.winiary.pl/produkt.aspx/322/ ... lia-4-sery), kabanosy 300g; dodatkowo
Adam: papryka, Przemek: pasztet 150g
2. Maciek: kabanosy 300g, puszka kukurydzy (250g netto BEZ ZALEWY), sos j.w., herbata ekspresowa (50/60 torebek, np. Saga)
3. Janusz: cukier 0,5 kg (tak jest pakowany np w kostkach, chyba 1 kg to za dużo), kabanosy 300g, sos j.w.
4. Krzysiek: dżem ok. 300g netto, bakalie/orzechy 150g, pasztet 150g, tuńczyk 150g
5. Tomek W.: jakaś szynka/polędwica 300g (najlepiej krojona na wagę ze sklepu), puszka fasoli (j.w. - ok. 250g netto), bakalie 150g
KADRA: wszyscy również po 150g bakalii oraz:
6. Tomek: szynka 300g (krojona, j.w.), puszka kukurydzy (masa j.w.)
7. Paweł: ser żółty 300g (krojony, j.w.), puszka groszku (masa j.w.)
8. Michał: ser żółty 300g (j.w.), puszka czerw. fasoli (j.w.)

PANIE: wszystkie dziewczyny biorą po 300 g kiełbasy, PLUSSZ lub inną multiwitaminę do wody (taka większa paczka - ok. 100g) + dodatkowo:
1. Asia, Magda: krem czekoladowy 250g (najlepiej nie Nutella tylko taki w lżejszym plastikowym opakowaniu, coś takiego np.produkowała Terravita), oliwki 150g (Asia z tego co pamiętam mówiła przed 1 kursówką o lekko pakowanych i tanich oliwkach z Lidla)/800g
2. Ola L, Ola K: pęczek rzodkiewek, ogórek, ser topiony 200g
3. Natalia: tuńczyk 150g, sól + przyprawy, papryka, ogórek, ketchup 200g
Śniadanie jemy z kanapek przywiezionych z Warszawy. Chleb i dodatki są na kolację 1 dnia, śniadanie 2 dnia, no i na drogę 2 dnia (możemy zrobić kanapki „na szybko” na którymś z postojów albo wychodząc rano). Makaron z sosem i kiełbasą jemy na obiad 1 dnia (myślałam, że to od prowadzących zależy, czy zjemy go wcześniej, czy później.. przewidywałam godziny popołudniowe ale tak naprawdę nie wiem, czy chcecie zrobić dłuższy postój bliżej 16, czy 18, choć podejrzewam raczej to drugie; czy to ja powinnam o tym zdecydować?). Na drugi dzień gotowania obiadu nie przewidywałam.
Awatar użytkownika
AdaM
Posty: 113
Rejestracja: 2010-10-29, 21:12
Lokalizacja: Pruszków

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: AdaM »

Bardzo mi przykro, ale 10 min temu zrobiłem już zakupy wedlug poprzedniej listy i czasu na kolejne nie mam.
Meandor
hubert
Posty: 9
Rejestracja: 2011-10-18, 16:03

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: hubert »

Witam ponownie,
jeszcze raz przepraszam za to zamieszanie - widzę że jednak nie udało się uniknąć komplikacji. Co to Twojego postu, Adamie - z tego co wiem Natalia nie odczyta dzisiaj Twojej wiadomości w żadnym rozsądnym czasie. Myślę że najrozsądniej będzie jeśli jednak znajdziesz choć chwilę na kupienie tych paru rzeczy albo ew. dogadasz się z kimś kto ma wg nowego planu kupić to w co już się zaopatrzyłeś (kierując się starym planem). Mimo wszystko kolejne modyfikacje plany nie odprowadziłyby do niczego dobrego (znalazłyby się wtedy kolejne osoby które kupiły nie te produkt). Jeszcze raz przepraszam i żegnam się z nadzieją że jednak wszystko ułoży się zgodnie z (aktualnym!) planem ;).
Ola La
Posty: 11
Rejestracja: 2011-10-26, 07:51

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Ola La »

Powrót:
o godzinie 16.47 jedziemy z Lubomierza Przysłop PKS-em do Krakowa (bilet ulgowy: 10,13zł, normalny: 13,50zł).
Wyjazd z Krakowa pociągiem TLK o 20.04 (bilet ulgowy: 21,07zł, normalny: 43zł; 'bilet rewelacyjny'). W Warszawie będziemy ok 23.30.

Co do promocji 3 biletów w cenie 2, o której rozmawialiśmy wczoraj, to nie znalazłam takiej. Jeśli ktoś wie coś na ten temat dokładnie, proszę napisać.
Osoby nie uczące się, do 26 lat, mają 26% zniżki.
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: KrzysM »

http://www.przewozyregionalne.pl/aktual ... ,2997.html

najbardziej optymalnie jest podzielić się na grupy: 1 student i 3 osoby "inne". Wtedy bilet studencki (1 osoba ) wychodzi za ok. 23 zł a dla 2, 3, i 4 osoby normalny ok. 33 zł studencki ok. 17zł.Trzeba się podzielić na 4 czwórki.
Ostatnio zmieniony 2011-11-17, 22:25 przez KrzysM, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: KrzysM »

gdybyśmy załapali się na IR z Krakowa, to można zrobić taki sam numer. Co prawda planowo odjeżdża o 18:55, ale zawsze już w Krakowie jest spóźniony więc jest szansa
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: jedrek_witkowski »

Czy ktoś, kto na pewno zdąży na 17.30 na dworzec może podać do siebie telefon?
Będę jechał z pracy ze Śródmieście i nie wiem, w którym miejscu drogi na Wschodni utknę w korkach i na ile. Na wszelki wypadek! (Jędrek 601 661 991)
Do jutra!
Natalia

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: Natalia »

Może Hubert przesadził nieco z tym rozsądnym czasem, ale faktycznie przez kilka ostatnich godzin nie miałam dostępu do sieci :( strasznie mi przykro że zmiany które zaszły sprawiły komuś kłopot, ja też nie spodziewałam się że będę dziś musiała wprowadzić aż tak drastyczne zmiany..:/
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: KrzysM »

Jędrek jedź pociągiem z dworca Warszawa Śródmieście (działają bilety ZTM) zajmie Ci to 10 min.
Ostatnio zmieniony 2011-11-17, 23:49 przez KrzysM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdaM
Posty: 113
Rejestracja: 2010-10-29, 21:12
Lokalizacja: Pruszków

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: AdaM »

no ja praktycznie dopiero teraz mam czas, a to chyba troche pozno na zakupy, takze albo moge zabrac to co kupilem, albo nie wiem, ktos kupi cos innego i sie wymieni hmm...ide sie pakowac
Meandor
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: jedrek_witkowski »

Rozumiem, że Adam zgodnie z nowym planem miał kupić makaron, ale go nie kupił. Ja zakupy zrobię jutro rano i kupię swoje rzeczy (z nowego planu) i makaron ("Adama"). Z resztą jakoś damy radę i przeżyjemy!

@KrzysM dzieki za pomysł ze Środmieściem
hubert
Posty: 9
Rejestracja: 2011-10-18, 16:03

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: hubert »

Nie przesadzamy znowu z tymi "niespodziewanymi zmianami", Natalio :). Akurat Ty o mojej decyzji wiedziałaś już o 10. Naprawdę starałem się nie wprowadzać zbyt dużego zamieszania i poinformowałem Ciebie tak szybko jak tylko się dało (chciałem żebyś miała odpowiednio dużo czasu na stworzenie nowej listy).
AsiaK

Re: 3. Kursówka 19-20 listopada

Post autor: AsiaK »

jedrek_witkowski pisze:Czy ktoś, kto na pewno zdąży na 17.30 na dworzec może podać do siebie telefon?
Będę jechał z pracy ze Śródmieście i nie wiem, w którym miejscu drogi na Wschodni utknę w korkach i na ile. Na wszelki wypadek! (Jędrek 601 661 991)
Do jutra!
Hej,
Kadra podała do siebie nr telefonów na stronie kursówki. Ja tak w ogóle mam podobny problem, będę jechać z pracy i nie wiem czy zdążę, więc jakaś trójka kupująca bilety wcześniej może o mnie pomyśleć i mnie do swojego zestawu promocyjnego dołączyć...
Pozdrawiam,
Asia
ODPOWIEDZ