Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Wolu »

emk@ pisze:A na co należy zwrócić uwagę wybierając karabinek HMS i kubek? Rozumiem, że mogę się zasugerować modelami wpisanymi na liście zamówień ;)
Ceną. I kolorem ;) Karabinek musi mieć w nazwie HMS i mieć zakręcany zamek. Kubki - pełna dowolność.
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Maćko Wećko »

Wolu pisze:Ceną. I kolorem ;) Karabinek musi mieć w nazwie HMS i mieć zakręcany zamek. Kubki - pełna dowolność.
Z kubków polecam taki, który potem umożliwia asekurację z górnego stanowiska -- przydaje się, gdy robi się wielowyciągowe drogi w skałach, a charakteryzują się tym, że mają takie dodatkowe ucho z tyłu. Z oferty skalnika są to:
- Reverso 3 firmy Petzl
- Reverso 4 firmy Petzl
- AT Guide firmy Black Diamond
- Ghost firmy Kong
- Shuttle firmy Singing Rock

Polecam Shuttle od Singing Rocka, bo pracuje na dużym zakresie lin (7.5-10.5), jest lekki i stosunkowo tani :).
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Wolu »

Dla mnie kubek to coś prostrzego i tańszego niż Reverso i AT Guide, chociaż te przyrządy są zbliżone budową i działają na tej samej zasadzie. Akurat Reverso 3 i Reverso 4 nie są polecane na początek. Początkowo wspinaczki odbywają się na linach pojedynczych, często mocno zużytych. W opinii wielu osób te modele Reverso kiepsko sobie radzą na linach o przekroju większym niż 10,2 mm. Owszem, pierwsze Reverso dobrze działały na 11 mm, ale już nie są produkowane. AT Guide jest okej. O reszcie przyrządów się nie wypowiem, bo nie miałem styczności. Jak kubek ma V-kształtne rowki, to na sztucznych ściankach często używam go w pozycji odwróconej - lepiej się wybiera, lepiej się wydaje. Moim zdaniem na początek nie warto wydawać pieniędzy na coś bardziej skomplikowanego. Potem można dokupić coś lepszego.
emk@
Posty: 27
Rejestracja: 2012-01-13, 01:05

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: emk@ »

Dzięki za uwagi:) Akurat kolor w tym przypadku odkrywa najmniejszą rolę:) Przekonuję się tylko, że poza ogromnym pragnieniem, aby rozpocząć wspinaczkę nie mam pojęcia o sprzęcie;)
Dziś się jeszcze przekonałam, że uprzęż Buoux nie jest dla mnie dobrym wyborem, fajne jak dla ma jedynie szybkie klamry...
Paulina

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Paulina »

Przymierzałam uprząż Buoux i kompletnie mi nie pasuje, mercy też tak średnio leży, więc będę szukać uprzęży na własną rękę, już bez ulg coś sobie kupię:)
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Michal Pluta »

Jutro wieczorem robię zamówienie w tanim czeskim sklepie ze sprzętem turystycznym i wspinaczkowym popina.pl >>
Koszt przesyłki to 29 zł dzielone na liczbę osób. Mamy 4% zniżki na nieprzecenione towary.

Jeśli ktoś chciałby się dołączyć proszę o kontakt na forum lub mailowo: michal.pluta(at)skg.uw.edu.pl
"Tak to się robi w Szczecinie"
ODPOWIEDZ