wyjazd w Alpy

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: Michal Pluta »

A może wtorek, po piłce? 21.00 W Merlinie na polach mokotowskich?
"Tak to się robi w Szczecinie"
Awatar użytkownika
duh
Posty: 166
Rejestracja: 2008-10-09, 09:51

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: duh »

Świetnie! We wtorek nawet lepiej.

Rozmawiałem przed chwilą z Pawłem, potwierdził że wtorek 21 w Merlinie, mu też pasuje, tak więc wszystkich chętnych na wyjazd zapraszamy na spotkanie :arrow: przybywajcie tłumnie :-)
Paul

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: Paul »

Witam Dla tych co nie beda dzis w Merlinie, ostateczny termin spotkania to poniedzialek 6 lipca godz 21 w Harendzie. Zamowilem troche sprzetu w Alpy . w zwiazku z tym zrzucamy sie po 100 zl. w cenie tej jest tez zakup mapy i czesciowy zwrot moich kosztow przejazdu , za opieke nad wami :). jesli cos zostanie z reszty oplacimy platne odcinki drog. Tak wiec prosze o przyniesienie na dzis 100 zl ew. w pon. do Haredy. KAZDY MUSI MIEC ! : Kask, uprzaz,raki ,czekan,latarke,2 petle prusika,1 srube lodowa,1-2 tasmy,2-3 karabinki Hms. Bedziemy poruszac sie dwoma zespolami po 4 osoby. w zwiazku z tym kazdy zespol musi miec! ; 1 mape, 2 kompasy, 2 przyrzady asekuracyjno zjazdowe np kubek, line 50 m. Gotujemy po 2 osoby na gar, i w zwiazku z tym kazdy bierze naczynie 1 l , kubek,sztucce i po pol litrowym kartuszu gazu (kto bierze palnik ustalicie w zespolach). podzial na namioty i pary na spotkaniach. Prosze o przyslanie mi na meila winiaryy@poczta.onet.pl zgloszenia kazdej osoby w tym Imie , nazwisko, nr tel oraz info. czego ze sprzetu brak. Kaski i uprzeze ma Tomek , wiec tego nie zamawialem. Tyle teszta na spotkaniach. CO Z DRUGIM SAMOCHODEM ?! Jesli nie bedzie, to 3 albo cztery osoby pojada pociagiem - troche drozej i wiecej zachodu , ale sie da. pozdr Paweł
tunia
Posty: 45
Rejestracja: 2007-10-30, 17:13
Lokalizacja: Nowa Iwiczna/Centrum

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: tunia »

Paweł,
interesujaca koncepcja finansowa... :shock:
Coz myslalam ze wyjazd bedzie mial charakter partnerski jak w zeszlym roku, a nie kursowy z przewodnikiem... A w takim ukladzie to nie jade, w koncu ten kurs juz udalo mi sie zakonczyc! ;-)
Milego wyjazdu!
Pozdr!
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: Michal Pluta »

Wszyscy mieliśmy jechać na równych zasadach - również finansowych, a za wypożyczany sprzęt każdy miał zapłacić indywidualnie.
"Tak to się robi w Szczecinie"
Awatar użytkownika
małaMI
Posty: 28
Rejestracja: 2009-02-12, 10:48

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: małaMI »

Tez jestem troche zdziwiona bo mam juz przeznaczona pule pieniedzy na wyjazd i wiem ze spokojnie bym sie zmiesciła gdyby nie nagłe oczekiwania finasowe...nie mam osobiscie tyle kasy :-? jeżeli po drodze maja wychodzic nowe dodatkowe niespodzianki finansowe to ja chyba zrezygnuję :-?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
duh
Posty: 166
Rejestracja: 2008-10-09, 09:51

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: duh »

Muszę się zgodzić, nie takie były wstępne informacje. Skoro już w zimie z rozmów jasno wynikało że każdy płaci za siebie i za swoje braki w sprzęcie, poczyniłem w tym kierunku odpowiednie wydatki i tak się składa, że budżet jest napięty... .

Trzeba to przedyskutować, bo inaczej jak widać cały plan się sypie :-/
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 20
Rejestracja: 2008-12-02, 13:44

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: Emilia »

Hej,
też jestem zdziwiona tym, co tu widzę. Właściwie mam już zakupiony sprzęt i nie rozumiem na co dokładnie ma być przeznaczona dodatkowa kwota, zwłaszcza, że nadmiarem gotówki nie dysponuję.

Ja zrozumiałam, że każdy we własnym zakresie organizuje sprzęt i to robię już od zimy ...
Pozdrawiam
Paul

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: Paul »

Coz , w takim razie ja rowniez nie jade. Powod , nie dam rady finansowo. Tym , co jada sluze oczywiscie wszelkimi radami na temat wyjazdu. I blagam nie rubcie samodzielnie drog trudniejszych niz F. w Haredzie dzis bede. Pozdr Pawel
Paul

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: Paul »

A tak wogole to planuje sie wycofac z organizacji wyjazdow letnich, i skupic sie tylko na kursach zimowych w Betlejemce. Lato zostawiam wam. Jest juz kilka osob, jak Piotrek , ktore moga to pociagnac. Czego dowodem tegoroczny wyjazd w Kaukaz. Mam w tym czasie na ogol duzo roboty i te wyjazdy koliduja mi czesto z praca. A w tym roku doszly jeszcze problemy finansowe. Udanego wyjazdu Paweł
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: Wojtek Grochowski »

Dziwny ten Wasz wyjazd...

Z jednej strony Paweł Was nie doinformował, z drugiej podobno frekwencja na spotkaniu organizacyjnym nie była zbyt wysoka.

Pawel mówi, że nie wie, kto z Was jedzie, a czy Wy podzieliliście się już na zespoły?

Kolejne nieporozumienie, to że Wy zapewne mówicie o swoim sprzęcie osobistym, a Paweł chce Wam organizować sprzęt... zespołowy. Ale czy zapytaliście dokładnie o jaki sprzęt chodzi? Z poprzednich postów wnioskuję, że nie wiecie.

Nie nakłaniam Was do uczestnictwa na zasadach określonych przez Pawła, bo sam mam do tego stosunek ambiwalentny , ale skoro nie zgadzacie się na przewodnika, to przejmijcie sami ciężar organizacji.

Jechać na zasadzie: część autem, część pociągiem, to nie jest zbyt zespołowe, zwłaszcza jeśli ten drugi będzie 2 razy droższy. Sprawdźcie, może sumarycznie bardziej opłaca Wam się wynająć busa? (nie mój to pomysł, ten, kto to wymyślił, wie sam, że jest autorem ;-) )

A może jednak na tej "opiece" skorzystacie? Może za wcześnie zastrajkowaliście, a Paweł też za wcześnie się obraził? Na pewno miał zbyt mało cierpliwości. Ale nie wiem sam: otwieram Wam furtkę do dalszych rozmów, ale nie radzę, czy macie z niej korzystać.

W każdym razie - jeśli chcieliście razem jechać - to jedźcie. Gdziekolwiek, choćby na ścianę Lackowej :-> Stwórzcie grupę. Działajcie :!:

Pozdrawiam
Wojtek
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Dawidos
Posty: 64
Rejestracja: 2008-10-04, 13:05

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: Dawidos »

Witam Was serdecznie,

podpinam sie pod Wojtka (z ktorym ten temat wlasnie poruszylem) i pomysl na busa byl moj.. gdyz podroz w obie strony pociagiem wraz z przemieszczaniem sie na miejscu wyniesie ok 1000zl od osoby, a bus na 8 osob w zyciu nie wyniesie 8tys... zeby nie wiem jak sie starac, znalazlem busy juz od 1,7 zl za kilometr co przy 3 tys km daje 5tys zl plus benzyna na to biorac z wielka gorka 1,2 tys to nadal 6,200zl a komfort gigantyczny.. jesli chcecie to plus przyczepka na ten okres to 300zl na plecaki.. i juz macie transport! sa oczywiscie busy i 16 osobowe mniej wiecej za ta sama cene wiec im wiecej tym lepiej)

po drugie jak widac pawel jednak byl osoba ktora Wam przewodzila bo po tym jak Pawel sie wycofal watek wyjazdu calkowicie padl i towarzystwo sie rozbieglo, wiec jak by nie patrzec Pawel jednak byl organizatorem i przewodnikiem ktory popelnil jeden taktyczny blad ze poinformowal Was o swoich roszczeniach z delikatnym opoznienien a warunki powinny byc od poczatku jasne.

Podrozowanie w grupach roznymi srodkami transportu uwazam ze calkowicie sie mija z celem.
Zycze wiekszego zaparcia i do boju!

Dawid
O to chodzi jedynie, by naprzód wciaż iść śmiało, bo zawsze się dochodzi, gdzie indziej niż się chciało.
Gość

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: Gość »

Hej.osobiscie czuje sie cakowicie zdezorientowana.Już w listopadzie była mowa o wyjezdzie zarowno na kurs jak i na jakis wyjazd letni czyli Alpy.Tak Paweł był naszym przewodnikiem, przynajmniej ja to tak odbierałam.Czuje sie troszke rozczarowana bo Alpy to był dla mnie wyjazd kluczowy tych wakacji.Uwazam ze to ze wszystko to co sie stało jest kwestia zwykłego nie dogadania się.A szkoda.Nie znam tych gor.Troche obawiam sie jechac bez osoby obytej w tych gorach.Wolałabym aby jednak ktos czuwał i wprowadził w cos nowego.Ja mam na to taki poglad.Pewnie sa odwazniejsi ode mnie.Niech jada:)Ja jakos sceptycznie jestem do tego nastawiona...Mam nadzieje ze w przyszłym roku cos z tego wyjazdu wypali.W tym roku rezygnuje.Wole zaplanowac cos pewnego.Wiec tym co sie zdecyduja i pojada zycze udanego wyjazdu i pięknych wspomnien:)Pozdrawiam:)

Mi
Awatar użytkownika
małaMI
Posty: 28
Rejestracja: 2009-02-12, 10:48

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: małaMI »

A i jeszcze jedno:)
Cytujac kolege u góry:)Zawsze mozemy gdzies razem jechac:)Byłoby fantastycznie:)Gdziekolwiek.Tatry, Bieszczady...
Pozdrawiam:)

Mi
Awatar użytkownika
duh
Posty: 166
Rejestracja: 2008-10-09, 09:51

Re: wyjazd w Alpy

Post autor: duh »

Troche nieporozumień wynikło to fakt...
Jednak ciężko zebrać się na spotkaniach jeśli jedno jest w trakcie sesji, a drugie w lipcu kiedy większość z nas już się rozjechała (a przeciez nie jesteśmy wszyscy z wawy). To jednak nie jest moim zdaniem problem, bo można się skontaktować indywidualnie, co uczyniłem podczas meczu ;-) . Swoją drogą to też dziwne, bo Paweł powiedział mi już wtedy że jedzie 8 osób, z czego teraz zostało max 5, a nawet bardziej 4...
Co do sprzętu o którym Paweł mówił i pisał na forum, także zespołowego (wyżej), to mówiąc za siebie, można go zorganizowac bez dodatkowych kosztów. A jeśli juz mam wydać pieniądze to wole kupić np. śrubę i poprostu ją mieć.
Wydaje mi się, że chodzi głównie o to (znów mówię w swoim imieniu), że początkowo nieco inaczej umawialiśmy śię jeśli chodzi o koszty... Wolałbym, żeby Paweł z nami jechał, bo tak naprawde stawiamy pierwsze kroki i lepiej żeby ktoś doświadczony z nami pojechał...

To, że na forum nie widać ruchu to nie oznacza, że nic sie nie dzieje, przeciwnie duch w narodzie nie ginie mio licznych przeciwności.

Póki co, Tomek "zawiesił" możliwość wyjazdu więc zostajemy bez środka transportu i naszym głównym problemem jest znalezienie samochodu. Jeśli ktokolwiek z chcących z nami jechać lub tylko posiadających tak bezcenne informacje wiedizłby coś o zbłąkanym samochodzie to jesteśmy otwarci na propozycje.

Tak łatwo się nie poddamy :!:
ODPOWIEDZ