Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
Jędrzej Ochremiak
Posty: 206
Rejestracja: 2007-04-02, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Jędrzej Ochremiak »

Hej,

stan przygotowań nie jest zadowalający...

Dziś spotkamy się o 18.00 i robimy spotkanie dotyczące autokarówki oraz dotyczące wiosennego - jakoś to z Przemkiem pogodzimy.

J.
DRUNIA
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: jedrek_witkowski »

DROGIE, DRODZY,

naniosłem nasze dzisiejsze ustalenia na nasz plan! Mam poczucie, że to będzie bardzo fajny wyjazd! Bardzo fajny!

Obecna trasa wycieczki wygląda tak:
http://g.co/maps/hbd3r

Wrzuciłem nową wersję wspólnego pliku:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... lpzSHV6LWc

Poniżej zadania dla nas wszystkich, pytania do poszczególnych osób!
UWAGA: część pytań i zadań jest poniżej, ale część również w pliku z programem (tam umieszczałem pytania dotyczące poszczególnych zabytków, które należy doprecyzować).

Używajmy FORUM i DOKUMENTU NA GOOGLE’u. Nie mailujmy niepotrzebnie bo to ginie w sieci i się nie dogadamy.

WSZYSCY, sprawdzamy, czy koszty wszystkich waszych zabytków są uwzględnione w zakładce kosztorys we wspólnym pliku.

WSZYSCY, uzupełniamy swoje dane adresowe na liście uczestników, ten sam plik – zakładka uczestnicy

WSZYSCY, czytamy zaktualizowany plan i: dodajemy brakujące informacje o naszych elementach trasy lub zadaniach, sprawdzamy, czy czegoś nie pokręciłem wpisując notatki z dzisiaj!

WSZYSCY, pomyślmy nad atrakcjami wieczornymi w Iwoniczu, co możemy wspólnie robić w schronisku przez kilka godzin, kiedy jeszcze część z nas nie pójdzie spać. Pomysły wrzucajmy na forum!

WSZYSCY, sprawdzamy, czy w naszych miejscach są toalety (a jeśli mamy kilka miejsc to piszemy gdzie one są). Info wklejamy do naszego planu na goglach.

WSZYSCY, ZADANIE SPECJALNE. Musimy koniecznie znaleźć jakieś alternatywy dla naszych niekończących się spacerów w sobotni poranek (np. jeśli będzie padać). Umówmy się, że każdy i każda z nas znajdzie przynajmniej 1 miejsce/obiekt na północny zachód od Krosna, który możemy obejrzeć. Swoje pomysły wszyscy wrzucajmy na forum! Zróbmy to do piątku wieczorem!

Janusz, sprawdź proszę, czy wejście do kościoła w Haczowie i Brzozowie na pewno jest bezpłatne i daj znać na forum!

Janusz, przypominam, że kupujesz mapę dla nas! Nie dopisujemy jej do kosztów wyjazdu bo po autokarówce zabierasz ją dla siebie. Daj znać jak już będziesz miał mapę, powinniśmy mieć ją na spotkanie w najbliższą środę.

Asia, sprawdź proszę, czy można zaparkować autobus w Bóbrce bezpłatnie. Czasem jest z tym problem. Daj znać na forum!

Asia, do czwartku do 18.00 daj nam znać przez forum, ile będzie kosztował nas wynajem busa (na razie jest na 12 osób, ale liczba może się zwiększyć).

Ola i Olga, sprawdźcie proszę, czy na pewno wszystkie zabytki, do których chcemy wbijać w Krośnie są bezpłatne. Dajcie znać na forum!

Ola i Olga, sprawdźcie, czy w miejscu, które znajdzie Olga można samemu przyrządzić kolację.

Ola, do czwartku do godziny 18.00 wrzucasz na forum posta z informacją, ile będzie nas kosztowało jedzenie na osobę (w tym koszty jedzenia w knajpach)

Ola, na googlu stworzyłem osobny arkusz w naszym pliku o nazwie „jedzenie”. Wrzuć tam proszę jadłospis. Dasz radę do końca dnia w piątek?

Ola, fajnie gdybyś do wtorku do 18.00 mogła podać nam nazwy i adresy knajp, w których będziemy mogli jeść – to info też możesz wrzucić na forum i do wspólnego dokumentu na google’u (do zakładki o jedzeniu)

Olga, do czwartku do 16.00 wrzuć proszę na forum i do googledoca info gdzie możemy spać i ile nas to kosztuje (stworzyłem osobny arkusz).

Piotrek, Michał proponował żebyś jeszcze rozejrzał się za jakąś ofertą busa prosto z Warszawy, który mógłby jeździć z nami przez cały czas a na koniec przywieźć do Warszawy. Daj znać na forum, jeśli coś znajdziesz

Piotrek, do jutra do 16.00 wrzucasz na forum posta z informacjami: o której i jakim busem wyjeżdżamy z Warszawy i o której jesteśmy w Krośnie, ile kosztują bilety (czy są zniżki dla studentów, jeśli tak to jaka różnica w biletach), takie same informacje dla drogi powrotnej. Te same informacje wpisz proszę od razu do naszego googledoc’a (stworzyłem zakładkę dojazd)

Grzesiek, do czwartku do 16.00 prześlij nam na forum cenę ubezpieczenia na osobę, info wrzuć też do zakładki z kosztorysem na goglach

Sebastian, jutro wieczorem powinieneś już mieć wszystkie informacje potrzebne do przygotowania informacji i plakatu. Czy możesz do piątku do wieczora przesłać nam info do rozsyłania znajomym i wrzucić przez Michała info na stronę SKG i forum.

Tyle z mojej strony na teraz! Pozdrawiam i raz jeszcze Dobrych Świąt!
Jędrek
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Michal Pluta »

Informacje są już na stronie.
Można zamieścić informację na klubowym facebooku, zamiast prywatnego.
Baner jest trochę za duży, moglibyście go trochę zmniejszyć i usunąć adresy stron - chyba nie są potrzebne.
"Tak to się robi w Szczecinie"
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Michal Pluta »

PS: każdy może wejść do Waszego googledocs'a, więc uważajcie jakie dane osobowe w nim umieszczacie, albo rozważcie zawężenie dostępu.
"Tak to się robi w Szczecinie"
PiotrHist
Posty: 47
Rejestracja: 2011-11-01, 21:02

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: PiotrHist »

Kwestia dojazdu. Sa dwie opcje ktorych nie podejmuje sie rozstzygac: Miś wyjazd: 22.50 dojazd 4.10. powrot niedziela 15.10. Koszta 55zł ulgowy 60zl normalny 10% znizki przy rejestracji przez internet. Neobus wyjazd 00.30 dojazd 6.10. powrót niedziela 17.00 dojazd 22.40. koszt 65zl, przy czym przy rejestracji i przelewie przez internet jest 10% znizki. Dla tego neobus wydaje mi sie rozsadniejsza opcja. Od razu rada dla Asi, dzwonilem do Misia maja na miejscu busy do 20 os, i sa chetni je wynajac.
PiotrHist
Posty: 47
Rejestracja: 2011-11-01, 21:02

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: PiotrHist »

Dobra widzialem ze juz ogloszenie poszlo, ale w kazdym razie, to nie bedzie duza zmiana. Jedziemy w ta i spowrotem Neobusem koszt od osoby za przejazd w dwie strony 117zl. Mam nadzieje ze jak najszybciej dowiem sie o liczbie osob bo trza zamowic miejsca.
Gość

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Gość »

Ze schroniskami jest nieciekawie. Bo w Iwoniczu i najbliższej okolicy są zamknięte poza sezonem. Jest możliwość ewentualnie w Bóbrce, Dukli, Krośnie, ale w tym przypadku trzeba nadkładać te ok. 10 km w jedną stronę. Wstępnie zarezerwowałam nam pokoje gościnne w ośrodku o wdzięcznej nazwie Telimena w Iwiniczu-Zdroju. Myślę, że będziemy mogli się tam poczuć jak prawdziwi pensjonariusze:D Koszt 20zł od osoby wynegocjowałam. Jest kuchnia, napisane jest, że z pełnym wyposażeniem. Pan z którym rozmawiałam nie mówił o kuchni w formie och i ach, powiedziałabym, że dosyć niepewnie, ale mówił że coś tam można sobie zagrzać. Przyjmijmy, że był po prostu skromny:)
Więc 2 opcje: albo możemy potwierdzić tę rezerwację albo zdecydować się na schronisko nieco dalej. Kosztowo myślę, że wyjdzie podobnie (schronisko ok. 10zł)
Co do transportu to taka ogólna już myśl, że powinniśmy uważać na koszty, w przypadku studentów to rożnica 20zł w 2 strony, niby niewiele, ale tu trochę tam trochę i się zbiera. Autokarówka to drogi wyjazd, składając do tego wiosenne i ostatnią kursówkę, w której część uczestniczyła, finansowo jest to spore obciążenie. Ja nie decyduję o transporcie, więc przepraszam że się wtrącam, ale chciałam jednak wyrazić swoje zdanie. Po prostu chcę pojechać, więc chciałam zwrócić uwagę na tę kwestię przy ewentualnych innych zmianach.
Czyli rozumiem, że z naszego gwoździa programu w postaci śniadania przy świecach:) rezygnujemy?
Gość

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Gość »

Powyżej Olga, nie wiem dlaczego nie wysłało mi z mojego skg-konta.
Asiuk
Posty: 77
Rejestracja: 2011-11-13, 22:28

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Asiuk »

Hej wszystkim,
Piotrek - ja właśnie też dzwoniłam do Misia :) I Pani się dziwiła, że takie podobne zapytanie ;)

Miś: 350zł/dzień dla 15-20 osób. Po warunkiem, że w ciągu dnia nie przekroczymy 100km. Wg. obliczeń mamy do zrobienia do 120km na dwa dni, więc nie powinniśmy przekroczyć.

Wychodzi: 46,6zł/os jak pojedzie 15 osób i 35zł/os dla 20 osób.

Kubuś: 400zł za dzień i Pani była mało kontaktowa i rozmawiała jak z wrogiem (niemiło bardzo). Chyba z miejsca przegrywa z Misiem.

Dzwoniłam jeszcze do:
Airbus i Jacek Bus ( proszą zadzwonić jutro rano - ja jestem wtedy w pracy:/)
Barbara, Beskid - nie można się dodzwonić.

więc zwycięzcą na dziś jest Miś. Jutro może jeszcze się znajdą jakieś alternatywy...

Pozdrawiam,
Asia
Asiuk
Posty: 77
Rejestracja: 2011-11-13, 22:28

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Asiuk »

P.S. Ceny za osobę policzone już za 2 dni!
Ola La
Posty: 11
Rejestracja: 2011-10-26, 07:51

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Ola La »

Wrzuciłam info odnośnie jadłospisu – na razie jest to wersja robocza, czekam aż Jędrek Ochremiak ją zatwierdzi (Dostałeś maila? Wysłałam rano). Przyjęłam, że jedzie nas 20 osób i pod tym kątem liczyłam koszta. Wyszło ok. 10zł/osobę. Myślę, że niezależnie od ilości osób, tę cenę można przyjąć – całe zakupy zrobię ja, a później ewentualną resztę rozdzielę na równo, między wszystkich.
Jeśli chodzi o obiad w Krośnie, na Rynku są dwie pizzerie (brak stron internetowych) i restauracja-pizzeria, w której moim zdaniem powinniśmy zjeść. Jest przy samym rynku, ma bogatą ofertę i ceny są bardzo przystępne (8-15 zł za obiad). Do wglądu: http://www.sherion.pl/menu-restauracji-figaro/blog
Napiszcie, co o tym myślicie, w razie co poszukam czegoś jeszcze.
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-02-19, 01:02

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Użytkownik »

Większy wybór knajp w Krośnie jest tu: http://www.krosno.pl/pl/dla-mieszkancow ... estauracje
Ale zasięgnijcie też języka, na ile sprawnie dana knajpa jest w stanie obsłużyć grupę 15-20 osób, bo czasem może to trwać długo (nieraz lepiej jest się wcześniej umówić),
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: jedrek_witkowski »

Hej,

dzięki wszystkim, którzy ogarnęli swoje rzeczy!

jakoś tak wyszło, że jedziemy NEOBUSEM o 3,5 zł droższym dla studentów, ale za to przyjeżdża do Krosna o 6 rano (zamiast 4 i będzie łatwiej się ogarnąć). trzeba poprawić plan tak by znowu zaczynał się od 6 rano, postaram się to dzisiaj zrobić, chyba że uda mi się dodzwonić do kogoś z Was i o to poprosić.

skleiłem w całość kosztorys, na razie jest niestety drogo, dwa pomysły mam na obniżkę kosztów:

- tańszy nocleg - zamiast Iwonicza Dukla lub Krosno, moim zdaniem opłaca się tam pojechać jeśli różnica w cenie będzie wynosiła ok. 10 zł (dodanie 20 km nas nie obciąża bo ceny jak się okazuje dotyczą wynajmu na dzień do 100 km a my robimy 120 km w dwa dni). Olga sprawdzisz jakieś tanie noclegi w okolicznych miejscowościach?

- tańszy transport lokalny - Asia, może jakaś mniejsza firma byłaby w stanie przewieźć nas taniej niż za 700 zł (tzn. wzielaby pod uwagę ze jezdzimy naprawde malo - 120 lub maks 140 km w dwa dni)?

- i pomysł oczywisty... większa liczba uczestników!

Pozdrawiam,
Jędrek
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: jedrek_witkowski »

Hej,
program poprawiony - zaczynamy o godzinie 6.00 w Krośnie. Proponuję od razu wyjechać poza miasto i zjeść śniadanie gdzieś w rezerwacie Prządki lub w drodze do niego. Warto byśmy znaleźli dobre miejsce. Piotrek, znajdziesz coś w rezerwacie, czy potrzebujesz pomocy?

Wygląda na to że plan jest "dopracowany" na tę chwilę, podobnie z kosztorysem (ceny mogą pójść tylko w dół jeśli uda się zejść na noclegu lub transporcie lokalnym).

W ramach przygotowań od strony merytorycznej warto też byśmy rozejrzeli się po okolicy, którą mamy zwiedzać w poszukiwaniu obiektów zapasowych oraz atrakcyjnych rzeczy, które możemy mijać po drodze. Proponuję na to następujący sposób: Nasza trasa jest posiekana obiektami - każdy z nas ma jeden obiekt lub jedno miasteczko, niech więc każdy poszuka dodatkowych fajnych rzeczy na trasie od swojego obiektu do kolejnego.

Przykład: ja mam Wróblik Szlachecki, po nim jedziemy do Rymanowa. szukam więc przydrożnych kapliczek, cmentarzy, pomników przyrody lub innych ... kościołów... na trasie Wróblik - Rymanów.

Do tego celu super nadaje się strona polecana przez Grześka - http://zabytki-podkarpacie.pl/index.php ... &rp=0&rf=7 Grzesiek, dzięki za jej podesłanie, dla mnie była bardzo pomocna!

pozdrawiam,
Jędrek
LidkA
Posty: 40
Rejestracja: 2009-05-17, 23:18

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: LidkA »

Jeśli mamy zapas kilometrowy to co do noclegu najlepszą opcją jest Dukla, gdzie już byliśmy na zimówce, z tego co pamiętam nocleg dla studentów 10zł, dla pozostałych 14. Przedzwonię tam jutro. Bóbrka jednak też zamknięta, a Krosno droższe.
ODPOWIEDZ