Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: wex »

:arrow: 34. Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA 2009
Yapa to prawdopodobnie jedyna taka impreza w Polsce, a Ci, którzy zwiedzili świat twierdzą nawet, że na całym świecie. To przegląd zespołów, o których nie słyszy się w Esce, piosenek, które jednocześnie są płytkie i głębokie, to spotkanie ludzi, którzy zjeżdżają się na te trzy dni do Łodzi, żeby ze sobą pograć, pogadać i pobawić się, a łączy ich zamiłowanie do wałęsania się po górach, jeziorach, oceanach i całym świecie.
Obrazek
Yapa to przede wszystkim publiczność – wyjątkowa, bo ciężko nawet mówić o publiczności – to spotkanie przyjaciół, otwartych na nowych ludzi i nowe pomysły; przyjaciół, którzy na Yapie są po raz pierwsi, a także takich którzy są na niej po raz 35. Razem tańczą tradycyjnego kankana, śpiewają z wykonawcami, i przeganiają budzikami i syrenami nudzących konferansjerów.
Innymi słowy, 3 dni wrażeń, dobrej muzyki i spania na podłodze w łódzkich akademikach ;)

:arrow: Kiedy?
13-15. marca (pt-niedz)

:arrow: Gdzie?
Łódź, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Łódzkiej

:arrow: Za ile?
Karnet kosztuje 25 zł i daje możliwość wejścia na wszystkie koncerty odbywające się przez 3 dni:
  • Koncert konkursowy - piątek, 13 marca, 19.00
  • Koncert konkursowy - sobota, 14 marca, 12.00
  • Koncert nocny - sobota, 14 marca, 19.00
  • Koncert laureatów - niedziela, 15 marca, 13.00
:arrow: Dojazd, nocleg?
Na nocleg organizatorzy, jak zwykle, udostępniają kawałeczek podłogi w akademiku - karimata i śpiwór niezbędne. Póki co mamy zarezerwowany taki 10-osobowy kawałek ;). Koszt jest zerowy.
Dojazd PKP, wyjeżdżać będziemy w piątek w okolicach wczesnego popołudnia. Powrót albo ostatnim pociągiem w niedzielę, albo jednym z pierwszych porannych poniedziałkowych - w zależności od chęci pozostania na nieformalnym afterparty ;)

:arrow: Jeśli chcesz dołączyć do SKG-owej ekipy...
Wyślij maila (namiary poniżej), wpłać nam 25 zł lub zdobądź karnet na własną rękę. Koniecznie do 28. lutego - później oczywiście również można dołączyć, ale niestety już bez gwarancji, że będziemy nocować w jednym miejscu :(

:arrow: Więcej info?
http://www.yapa.art.pl/

:arrow: Zapraszamy!
Karolina Kuszlewicz, kaszelekk małpa wp.pl, 693 528 793
Tomek Weksej, tomek.weksej małpa gmail.com, 607 80 81 84
Awatar użytkownika
Aga Stasiak
Posty: 50
Rejestracja: 2007-10-24, 21:01

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: Aga Stasiak »

uprzejmie informuję, że na yapie się pojawię, tylko z inną ekipą (mam nadzieje, że nic mi nie grozi za chwilową zdradę skg na rzecz e-beskidów ;-) ) ale miło będzie zobaczyć tam znajome twarze :-)
pozdrawiam!
MartaObdarta
Posty: 56
Rejestracja: 2008-11-19, 20:58

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: MartaObdarta »

Aga Stasiak pisze:uprzejmie informuję, że na yapie się pojawię, tylko z inną ekipą (mam nadzieje, że nic mi nie grozi za chwilową zdradę skg na rzecz e-beskidów ;-) ) ale miło będzie zobaczyć tam znajome twarze :-)
pozdrawiam!

Agnieszko, niezmiernie mi przykro, ale za w.w. zdradę zostaniesz najprawdopodobniej skreślona z listy kursantów... ;-)
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: wex »

Oj Marta, chyba trzeba Cię powołać przewodniczącą klubowego sądu koleżeńskiego :mrgreen:
Zwłaszcza, że to nie pierwsza zdrada Agnieszki S., aczkolwiek rzeczywiście każda była chwilowa :P
Awatar użytkownika
Aga Stasiak
Posty: 50
Rejestracja: 2007-10-24, 21:01

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: Aga Stasiak »

nie wiedziałam, że aż taka kara za to grozi... inaczej bym się nie przyznała, a na Yapę przygotowała jakieś maskujące przebranie :-P (glon jest inspirujący :mrgreen: )
ale teraz już przepadło... ehh smutno mi się zrobiło, gdy pomyślę, że w będę czysta i pachnąca w czasie waszego wiosennego, :-( to takie... hmm.. nieklimatyczne :-P
a innych zdrad sobie jakoś nie przypominam :evil: :-P
Kasiek :)

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: Kasiek :) »

[quote][/quote]Ja się chętnie wybiorę jako reprezentacja kursu wysokogórskiego ;P, tylko przemyślę wszystkie "za" i "przeciw", ale zapowiada się fajnie :) może uda mi się jeszcze kogoś namówić....
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: KrzysM »

kilka szczegółów zacytowanych za stroną wgórową:
"YAPA 2009 - zdradzamy szczegóły! Mamy już pewne przecieki odnośnie wykonawców na tegorocznej edycji łódzkiego festiwalu. Przez trzy dni (13-15.03) będzie się jak zawsze sporo działo. Dla osób o mocnych nerwach jazdę bez trzymaki poprowadzi zespół Kuśka. Hmmm. Spokojnie nie zabraknie też innych poszukiwanych klimatów - na dobry początek publiczność rozgrzeją Nijaki (piątek). Sobota zaś to występy m. in. takich zespołów jak Cisza jak Ta, Na Bani, Seta czy Dom o Zielonych Progach oraz ubiegłorocznego laureata (Ela Duda z zespołem). W niedzielne popołudnie zaś po długiej przerwie posłuchamy Małżeństwa z Rozsądku. Ponadto na finał zagra Bez Jacka. To zapewne znając yapową atmosferę nie wszyscy jeszcze wykonawcy - część z nich będziemy mogli poznać dopiero tuż przed samym Festiwalem, do którego zostały już tylko trzy tygodnie."
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: wex »

@Kasia: rewelacja, a "za" i "przeciw" są akurat w tym przypadku bardzo proste. A wszystko wskazuje na to, że SW będzie miała mocną reprezentację.
@Aga: no dobra, też sobie nie przypominam, choć glon rzeczywiście zapowiada się nieźle;p
@Krzysiek: dzięki za info, brzmi ciekawie.
olala
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-22, 22:44

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: olala »

o to ja się dołączę do reprezentacji kursu wysokogórskiego. Wszak okazało się, że koleżanka pomaga w organizacji Yapy i jedną wejściówkę może komuś dać. I wybrała mnie:)
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: KrzysM »

Ja oczywiście na Yapę jadę, ale w 6-cio osobowym gronie, więc nie z SKG. Wyczerpałbym 60% rezerwacji. Chyba, że da się podnieść ilość.
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 33
Rejestracja: 2007-11-13, 02:11
Lokalizacja: Radom

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: Janek »

Hej! A na YApie to pojawiaja sie zywsze ekipy mocniejszego uderzenia czy to jest cos w stylu gitarka i jak pieknie slonko swieci, wiatr wieje, woda leci, trawa sie zieleni,.... Hmm?
Spożyciem PAPRYKARZA zajmowali się głównie studenci, menele i reprezentanci sztuk, na które nikt nie łożył. Te grupy podwyższonego spożycia nie zmieniły się do czasów obecnych.
Dawidos
Posty: 64
Rejestracja: 2008-10-04, 13:05

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: Dawidos »

Ja też, ja też, ja też! tylko niestety na piątkowy wieczór bo w sobotę od 10 szkolenie jest pracowe! ble! i może ktoś chce się wybrać od soboty dopiero i mi piękny karnecik użyczyć na wstęp piątkowy? Całe tłumy chętnych proszę o zgłaszanie się na dawid.danielczuk(at)gmail.com

I proszę bez przepychanek.
Aha i oczywiście wexiu dla mnie wielki kawał podłogi... a jednak Ci jeszcze maila napiszę, bo pod latarnią wyląduje i tyle tego będzie.
O to chodzi jedynie, by naprzód wciaż iść śmiało, bo zawsze się dochodzi, gdzie indziej niż się chciało.
Kasia z Ł.
Posty: 27
Rejestracja: 2007-04-02, 00:37

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: Kasia z Ł. »

Do Janka.
Yapa to raczej "mocne uderzenia" na jakie może sobie pozwolić kraina łagodności, poezja śpiewana, szeeeeeeeeeeroko rozumiana piosenka studencka o chmurkach, kwiatkach i Maryni też;) Raczej piosenka turystyczna, żeglarska i wszelka TFU-rczość studencka;) Nie przypominam sobie mocniejszych aranżacji niż przebłyski rockowe;))) Metalu raczej się nie spodziewaj. A jeśli pytasz o uderzenie w znaczeniu - decybele - to zazwyczaj jest głośno, także od śpiewów publiczności, przeszkadzajek, trąbek, syren strażackich, budzików, w trakcie występów konkursowych, gdy wykonawca np. przynudza:) Na Yapie to uchodzi:))) to jedna z tradycji yapowych. Nie warto jednak używać tego sprzętu przy zespołach - gościach, jak Bez Jacka, bo to faux pas :) Inną tradycją jest kankan podczas przerw, tańce, fale itd.
To chyba tyle:) Na pewno w necie znajdziesz co nieco o yapowym zjawisku:)
Dobrej zabawy.
:)
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: wex »

W końcu z powrotem w internecie;) więc nadrabiam:
@Krzysiek, jasne, że mogę zwiększyć, napisz mi proszę szybciutko czy 6 to aktualna liczba, bo muszę rychło przekazać tą informację organizatorom.
@Kasia, dzięki za fachowe wytłumaczenie;) ale Janek już kilka dni temu zgłosił się na wyjazd, więc sam brak odpowiedzi go przekonał;)
@Dawid, spoko, miejsce pod latarnią czeka. A w sprawie karnetu dogadaj się z Agą vel Azymucikiem.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Eskagowy wypad na YAPĘ 2009

Post autor: wex »

Aha, i (póki co bez Krzyśkowego teamu) jest nas już 12 osób:)
ODPOWIEDZ