PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
gałka muszkatołowa
Posty: 59
Rejestracja: 2009-10-28, 15:39

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: gałka muszkatołowa »

Jadłospis

W każdej podgrupie w ciągu pierwszych 4 dni będziemy jeść:

Pierwszy obiad:8- 9 torebek ryżu, ok. 1 kg kurczaka, 3 sosy pięć smaków, 1 puszka kukurydzy, 1 puszka fasoli czerwonej
Drugi obiad: 8 - 9 torebek kaszy gryczanej, ok. 1 kg kiełbasy ,3 sosy pomidorowe, 100 g warzyw suszonych
Trzeci obiad : pure ziemniaczane, ok. 1 kg mielonki, 3 sosy myśliwskie, 100 g suszonych warzyw
Czwarty obiad: makaron (3 paczki), Tuńczyk 6 puszek, 3 sosy serowe, 2 puszki kukurydzy, suszona pietruszka, czosnek

1 x śniadanie : kaszka 4 , bakalie ok. 900 g
1 x Śniadanie: parówki ok. 1 kg, 2 chleby, 1 keczup, 1 musztarda
1 x Śniadanie, 2 x kolacja: 2- 3 chleby, 2 pasztety, 3 serki, 1 ogórek, 1 papryka, 1 cebula, rzodkiewka,
kolacja Pomidorowa: 1 kg ryżu sypkiego, 400 g przecieru pomidorowego, 100 g suszonych warzyw
kolacja Krupnik: 1 kg kaszy mazurskiej, 10 kostek rosołowych, 100 g suszonych warzyw

Co zabieramy :

Każdy:

Torebka ryżu
Torebka kaszy gryczanej
Torebka pure ziemniaczanego
Chleb krojony 500g
2 serki
2 pasztety
1,5 l wody
2 kaszki mleczno-ryżowe
Bakalie 400 g (w tym po 100g do dwóch śniadań oraz 200g na przegryzkę)
4 czekolady
Kabanosy – paczka
50 torebek herbaty
cukier w butelce o,5 l



Basia: 1 puszka kukurydzy, 2 puszki tuńczyka, kiełbasa 0,3 kg, warzywa suszone 100g, 3 sosy pomidorowe, 3 sosy serowe, kostki rosołowe 10 szt, mielonka 200g
Ola: makaron rurki paczka 400-500g, ryż sypki 1 kg, 3 sosy 5 smaków, 3 sosy myśliwskie
Gosia: 2 puszki tuńczyka, kiełbasa 0,4 kg, mielonka 300g, 3 sosy myśliwskie, warzywa suszone 200g, dżem
Beata: kurczak 700g, 3 sosy 5 smaków, puszka fasoli czerwonej przyprawy bazylia, oregano, pieprz, papryka ostra, carry, gyros, czosnek, warzywa suszone 100g, sól w butelce 0,5 l, rzodkiewka, puszka rybna
Krzysiek: 1 puszka tuńczyka, 3 sosy serowe, makaron rurki paczka 400-500g, kasza mazurska 1 kg
Wojtek Z.: 2 puszki tuńczyka, makaron rurki paczka 400-500g, mielonka 200g, warzywa suszone 100g, ogórek, papryka, 3 sosy pomidorowe, puszka makreli

Adam: 1 puszka tuńczyka, 3 sosy serowe, makaron rurki paczka 400-500g, kasza mazurska 1 kg
Monika: 2 puszki tuńczyka, kiełbasa 0,5 kg, mielonka 300g, 3 sosy myśliwskie, warzywa suszone 100g, dżem
Grażyna: 1 puszka kukurydzy, kiełbasa 0,5 kg, warzywa suszone 100g, 3 sosy pomidorowe, 3 sosy serowe, kostki rosołowe 10 szt,
Michał: makaron rurki paczka 400-500g, ryż sypki 1 kg, 3 sosy 5 smaków, 3 sosy myśliwskie
Marcin: mielonka 400 g, warzywa suszone 100g, 2 puszki kukurydzy, ogórek, 1 puszka tuńczyka
Karol: 2 puszki tuńczyka, makaron rurki paczka 400-500g, mielonka 200g, warzywa suszone 100g, ogórek, papryka, 3 sosy pomidorowe
Mikołaj: kurczak 1 kg, 3 sosy 5 smaków, puszka fasoli czerwonej przyprawy bazylia, oregano, pieprz, papryka ostra, carry, gyros, czosnek, warzywa suszone 100g, sól w butelce 0,5 l, rzodkiewka, chleb

Tomek: parówki 0,5 kg, keczup, przecier pomidorowy 200g, ogórek,2 papryki, 2 cebule,
Jędrek: parówki 0,5 kg, musztarda, przecier pomidorowy 200g, ogórek, cebula, puszka kukurydzy
Ewa: parówki 0,5 kg, keczup, przecier pomidorowy 200g, ogórek, 2 papryki, 2 cebule
Wojtek Sz.: parówki 0,5 kg, musztarda, przecier pomidorowy 200g, ogórek, cebula, puszka kukurydzy

Po pierwszych 4 dniach planujemy zrobić zakupy, proszę więc mieć przygotowane pieniądze.
Będziemy mieć jednak zapasu sosów na wszystkie obiady oraz zapychacz do jednego obiadu dla każdego (pure).

Oczywiście dodatkowo każdy wedle uznania może dokupić sobie batoniki, jumki, zupki chińskie itp.
To chyba tyle.

Do jutra!!!
beata
Awatar użytkownika
gałka muszkatołowa
Posty: 59
Rejestracja: 2009-10-28, 15:39

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: gałka muszkatołowa »

I oczywiście bierzemy kanapki na drogę w takiej ilości, aby stanowiły dla nas również sobotnie śniadanie !
b.
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: Wojtek »

No. Dziękuję.
Warto by wziąć coś do mycia garów - druciaki, myjki, co tam lubicie. Pamiętacie?

W.
Awatar użytkownika
Basia Skompska
Posty: 138
Rejestracja: 2009-10-02, 23:10

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: Basia Skompska »

Pamiętajcie też aby wziąć ze sobą pieniądze na bilet powrotny do domu. Musimy założyć, że będzie to koszt ok 75 zł ( bilet z Sanoka do Warszawy 65 zł + ok 10 zł na busa do Sanoka). Oczywiście każdy ma jeszcze na druhnowej lokacie swoje 5 zł :) - zwroty będą na koniec.

Przypominam że jutro spotykamy się o godzinie 23:30 na Dworcu Warszawa Zachodnia, po prawej stronie od wejścia.

Moniko i Grażyno: przynieście na jutro zaległe 65 zł.
Gosiu: Ty druhnie wisisz 10 zł :)
Adamie: Nie myśl, że zapomniałam o tych 2 zł!! nu nu nu !! ;-)

Trzymajcie się i do jutra!!!:)
dh
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: Litrowy »

Druhna z dużej literki się pisze, dziewczynko.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: Maćko Wećko »

Litrowy pisze:Druhna z dużej literki się pisze, dziewczynko.
Dużą literką jak już, chłopczyku :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: Wojtek »

Worki na śmieci. Krzysiek je bierze? To niech się potem (najdalej w Rymanowie) nimi podzieli.

W.
Awatar użytkownika
Wojciechu
Posty: 129
Rejestracja: 2009-11-02, 23:54

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: Wojciechu »

Hej, mam małą prośbę o pomoc przy zakupach - rozumiem, że przez "warzywa suszone" wymienione w jadłospisie rozumiemy jakieś liofilizowane, duże kawałki pokrojonych warzyw, tak? Czy wiecie może, gdzie - poza jakimś sklepem turystycznym typu "Podróżnik" - mógłbym dostać coś takiego? Przyznam bowiem, że jest to jedyna rzecz przydzielona mi w jadłospisie, której nie udało mi się zakupić. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam i do zobaczyska jutro

Wojciech
"W takim razie proszę mi oddać moją należność."
Mikołaj Brzezińsk

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: Mikołaj Brzezińsk »

Warzywa suszone leżą w kerfurach i większości większych spożywczych. Tutaj mała reklama, wraz z listą sieci sklepów w wawie:

http://www.sysiak.pl/gdzie-kupic?
Awatar użytkownika
Wojciechu
Posty: 129
Rejestracja: 2009-11-02, 23:54

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: Wojciechu »

Aaaaa, to Wy coś takiego mieliście na myśli :]. To faktycznie, widziałem coś takiego dziś w Carrefourze, ale nie kupiłem, bo myślałem, że troszkę o co innego chodzi :-(
Dzięki za info Mikołaj! :)

I jeszcze jedna sprawa - mam pytanie do członków Bayan-Cziłała Team (tj., Basi, Oli, Gosi, Beaty i Krzyśka) - czy którekolwiek z Was odczuwa potrzebę, by mieć ciepłą herbatę na trasie? Warto by bowiem ustalić, czy opłaca się nam brać jakiś termos. Ja na przykład herbaty w termosie nie potrzebuję, ale jeśli którekolwiek z Was miałoby taką potrzebę, to mogę zabrać swój termos.
"W takim razie proszę mi oddać moją należność."
Awatar użytkownika
gałka muszkatołowa
Posty: 59
Rejestracja: 2009-10-28, 15:39

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: gałka muszkatołowa »

No tak, zapomniałam jeszcze dodać, że trzeba wziąć opakowanie plusza !
Awatar użytkownika
Wojciechu
Posty: 129
Rejestracja: 2009-11-02, 23:54

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: Wojciechu »

Wziąłem jedno.
"W takim razie proszę mi oddać moją należność."
czarna

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: czarna »

Achh tak czytam te wasze ustalenia i załuję, że w przyszłym tygodniu muszę się pojawić na uczelni.. :-/ :cry:

Życzę wszystkim dobrej pogody, wytrwałości oraz kolorowych snów :arrow: kiedy już będziecie mieli na nie czas ;-) No i żeby wszelkie jary i buraki trzymały się od was z daleka :!: :-D

Do zobaczenia na piwie w środę po wiosennym! :bom:

Zośka
Awatar użytkownika
Karusia
Posty: 455
Rejestracja: 2007-03-29, 13:37
Lokalizacja: W-wa

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: Karusia »

POWODZENIA MIŚKI!
Z daleka od jarów, chyba że po wodę i grzbietem maszerować, grzbietem!
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: PRZEJŚCIE WIOSENNE - wątek informacyjno-organizacyjny

Post autor: Grazyna »

A ile to jest torebka pure ziemniaczanego? I czy to łatwo kupić w tej odpowiedniej ilości?
I co to są 2 serki?
ODPOWIEDZ