Kursówka 12-13 grudnia

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
martamm

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: martamm »

Teraz najważniejsze, czyli JEDZENIE!

Zaplanowaliśmy zestaw, który każdy musi wziąć, oraz wg listy imiennej każdemu przydzieliliśmy rzeczy, których nie da się podzielić na jednoosobowe porcje (np. warzywa w puszce ;)

Zestaw dla Każdego:


1 chleb (duży, najlepiej krojony baltonowski)
1 pasztecik lub 1 pasztecik sojowy
100 g sera żółtego w plasterkach
120 g kabanosów lub ser żółty w słupkach (na przegryzki w trakcie)
200g bakalii (orzechy, rodzynki, suszone owoce)
100 g ryżu/kaszy (15-20 minut czas gotowania; biały ryż lub kasza gryczana)
1 tabliczka czekolady
1 butelka wody 1,5 l
1 termos z herbatą
3-4 kanapki na śniadanie rano w sobotę
2-3 gorące kubki/zupki szybkie (wg uznania)

Dodatkowo wg listy imiennej:

Wojtek Zając
kukurydza w puszce (1 puszka)

Ola Krawczyk
kotlety sojowe/kostka sojowa/granulat sojowy (ok 100g)
przyprawy (majeranek, zioła prowansalskie, czosnek (może być w kostce), papryka słodka....)

Marcin Miejerzewski
suszone warzywa
herbata

Marta Mierzejewska
suszone warzywa
cukier, sól

Adam Cieślik
groszek w puszce (1 puszka)

Ewelina Pękała
fasola czerwona w puszce (1 puszka)

Piotr Sz.
Groszek (1 puszka)

Łukasz Sarnacki
fasola biała w puszce (1 puszka)

Karol Bijoś
mielonka (1 puszka)

Marcin Bruzda
mielonka (1 puszka)

Marysia Wojtaszewska
mielonka (1 puszka)

Zosia Szymańska
4 sosy pomidorowe
kostki rosołowe (grzybowe, warzywne)

Michał Kryński
mielonka (1 puszka)

Krzysiek Matysiak
mielonka (1 puszka)

Paweł Błasiak
cebula (4 minimum średnie)
3-4 ogórki

Sebastian Durbacz
2 papryki

Michał Pluta
mielonka (1 puszka)

Ewa Janczarek
2 x topserki (w okrągłym opakowaniu;)

Marcin Szymczak
3 sosy pomidorowe
2 x dżem

Grażyna Chlebicka
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: Michal Pluta »

Mógłbym prosić o kontakt do osoby odpowiedzialnej za ubezpieczenie?
"Tak to się robi w Szczecinie"
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: Michal Pluta »

Mam jeszcze pytanie do Eweliny, moglibyśmy się zamienić, tzn. zabrałabyś mielonkę, a ja fasolę? Zostało mi trochę po ostatniej kursówce. Dopóki nie potwierdzisz zamiany na forum biorę według jadłospisu.
"Tak to się robi w Szczecinie"
Instruktor

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: Instruktor »

Ponieważ drogą kupna nabyłem 2 mielonki chetnie zamięnię się z kims na sosy pomidorowe...
witalis
Posty: 3
Rejestracja: 2009-12-03, 20:01

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: witalis »

Do Michała:
Możemy się zamienić. Wezmę mielonkę.
Poza tym przepraszam, że mnie nie było na spotkaniu i bardzo się cieszę, że nie wszyscy zrezygnowali :)
Ja tam i tak wolę mniejsze grupy :)
Ewelina
Awatar użytkownika
Wojciechu
Posty: 129
Rejestracja: 2009-11-02, 23:54

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: Wojciechu »

UWAGA, UWAGA, INFORMACJE JESZCZE WAŻNIEJSZE NIŻ "NAJWAŻNIEJSZE", czyli

T R A N S P O R T - UPDATED

ZBIÓRKA:Piątek, godzina 0:00, Dworzec Wschodni (przed kasami biletowymi). Uprzejmie proszę o punktualność. Proszę również, by Wszyscy zjawili się na Dworcu Wschodnim - dosiadanie się na Centralnym bądź Zachodnim nie będzie mile widziane.

ODJAZD: godzina 0:38

KUPOWANIE BILETÓW: Kupujemy bilety na relację: "Warszawa Wschodnia - Rajcza" z przesiadką w Katowicach. Bilety kupujemy indywidualnie w trakcie zbiórki, ale jeśli możecie kupić bilety wcześniej, to najlepiej tak zróbcie.

KOSZT BILETÓW: 67,50 zł (ze zniżką studencką: ok. 42,52 zł)

PRZEBIEG PODRÓŻY: Z Warszawy jedziemy do Katowic, gdzie powinniśmy dojechać o godzinie 4:35. Stamtąd przesiadamy się w pociąg osobowy do Zwardonia który odjeżdża o godz. 5:14. Ok. 7:45 wysiadamy w Rajczy. Tam wsiadamy w busa, który wiezie nas do Złatnej, gdzie zaczynamy właściwą kursówkę :)

KOSZT BUSA DO ZŁATNEJ: 4 zł od osoby

P O W R Ó T

W tej sprawie nie ma jeszcze ściśle ustalonych danych, ponieważ Nasi Instruktorzy jeszcze to dogadują. Kwestia jest taka, czy wracamy wcześniej czy później. W każdym razie, będziemy odbierani przez busika ze Słowacji, który wiezie nas do Żywca. Stamtąd pojedziemy pociągiem do Katowic, a z Katowic do Warszawy. Podaję również koszty, które mogą różnić się w zależności od tego, czy ktoś chce wracać z Katowic wariantem wcześniejszym i droższym, czy późniejszym, ale o połowę tańszym:

KOSZTY POWROTU:
Bus do Żywca: 10 zł od osoby

Pociąg Żywiec-Katowice: 13 zł (ze zniżką studencką 8,19 zł)

Pociąg Katowice-Warszawa (warianty):

1) wariant Eurocity godz. 19:00; w Wawie o 21:24: 113 zł(ze zniżką studencką 71,19 zł)

2) wariant EIC godz. 20:09; w Wawie o 22:38: 107 zł (ze zniżką studencką 67,41 zł)

3) wariant TLK o godz. 0:23; w Wawie o 4:40: 54 zł (ze zniżką studencką 34,02 zł)

ŁĄCZNY KOSZT TRANSPORTU NA CAŁEJ KURSÓWCE:

Dla studentów: 64,71 zł + koszt biletu z Katowic do Wawy

Dla niestudentów: 94,5 zł + koszt biletu z Katowic do Wawy


Ufff, to tyle. Przepraszam, że tak późno, ale szczegóły transportu były ukuwane dopiero dzisiaj, dobrze wiecie czemu. W razie pytań piszcie na forum lub dzwońcie do mnie: numer telefonu w pierwszym poście.

Pozdrowionka

Wojtek
"W takim razie proszę mi oddać moją należność."
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: Marcin »

To ja jeszcze coś podpowiem:

Przy wczwśniejszym wariancie powrotnym rozważcie dojazd do Suchej Beskidzkiej (to jest 35 km z Żywca), skąd o 18:12 macie pociąg Przewozów Regionalnych InterRegio ("Gubałówka" z Zakopanego) do Warszawy (przyjazd 23:07). Bilet normalny kosztuje 42 zł, studencki ok. 27 zł(strona PKP podaje, ze to jest pociąg osobowy i cenę biletu normalnego 30 zł, ale to jest najprawdopodobniej pomyłka). Prawdopodobnie, mając wynajętego busa, opłaciłoby się Wam jechać ze Słowacji od razu do Suchej, ale z Żywca do Suchej jest też na przykład bus kursowy o 16:35 (w Suchej 17:30) - http://www.bus.rabka.com.pl/BIELSKO-ZYWIEC-MAKOW.pdf.

Oczywiście, nie chcę się wtrącac do Waszych planów, niemniej myślę, że warto podpowiedzieć ten wariant z pociągiem IR, bo to jest nowy pociąg, który pierwszy raz pojedzie 13 grudnia w nowym rozkładzie.
Awatar użytkownika
Wojciechu
Posty: 129
Rejestracja: 2009-11-02, 23:54

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: Wojciechu »

Dzięki za cynk z tą Suchą :) Zaślepiony tymi Katowicami w ogóle nie pomyślałem, by poszukać pociągu gdzieś indziej. Robię sobie taki kajet z opcjami powrotu na kursówkę, i myślę, że zanotuję sobie te uwagi.
Przy tej okazji, jako świeżo upieczony kursant pragnę powiedzieć, że naprawdę strasznie pozytywnie mnie zaskakuje społeczność forumowiczów. Strasznie mi się to tutaj podoba, że często zupełnie sobie nieznani ludzie wzajemnie sobie pomagają, tak jak mój "przedpościarz" Marcin, który w żaden sposób nie jest (chyba...) zaangażowany w tę kursówkę, a mimo to bezinteresownie dzieli się z Nami swą cenną wiedzą. Dziękuję, że jesteście. Mam nadzieję, że też kiedyś będę mógł tu służyć jaką radą.
"W takim razie proszę mi oddać moją należność."
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: Marcin »

Wojciechu pisze:Marcin, który w żaden sposób nie jest (chyba...) zaangażowany w tę kursówkę
Na pewno :)
Podaję jeszcze link do tabeli nowego rozkładu jazdy, w którym znajdziecie pociąg IR, wskazywany wyżej: http://tiny.pl/hx29h (tabela jest w PDF; pociąg IR zaznaczono na niebiesko). W ferie i wakacje ma kursować codziennie, poza tym w weekendy.
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: Grazyna »

Hej, czy ja nie powinnam wziąć czegoś dodatkowego do jedzenia? Bo jadę :).
Napiszcie w miarę możliwości przed 14 co.
martamm

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: martamm »

Grażyna,

ponieważ nie wiedziałam, czy jedziesz, nie przydzielałam Ci nic "wrażliwego". Możesz wziąć dodatkową mielonkę no i oczywiście zestaw "dla każdego".
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: Marcin »

Wg najnowszych informacji na stronie PR, pociąg InterRegio, o którym pisałem wyżej, pojedzie, niestety, po raz pierwszy dopiero w święta. Przepraszam za zamieszanie, ale przed wprowadzeniem nowego rozkładu sytuacja zmienia się z godziny na godzinę.

Update: potwierdzenie z grupy pl.misc.kolej - powyższy pociąg na pewno jest na razie odwołany z powodu prac na Centralnej Magistrali Kolejowej.
Awatar użytkownika
Wojciechu
Posty: 129
Rejestracja: 2009-11-02, 23:54

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: Wojciechu »

Ok,przyjąłem, że opcja z Inter Regio odpada.
"W takim razie proszę mi oddać moją należność."
Awatar użytkownika
YETI
Posty: 215
Rejestracja: 2007-04-02, 08:27
Lokalizacja: Kielce-Warszawa-Lublin
Kontakt:

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: YETI »

Heya!

My "już" w Warszawie, więc mogę śmiało powiedzieć, że grupa TLK'owa szczęśliwie dotarła do swoich domów.

Dziękuję Wam wszystkim za niezapomniany weekend, zwłaszcza Marcie,Marcinowi i Wojtkowi za nasze "zabawy z ogniem" zarówno te wieczorne jak i śniadaniowe.
Do następnego wyjazdu!

PS.
Uwaga spam :-P

Zapraszam na ostatni już dzień Przeglądu filmów Górskich. Z tego co wiem, mają być puszczane filmy, które cieszyły się największym powodzeniem. Mile widziani wolontariusze.
fractalface
Posty: 64
Rejestracja: 2008-11-11, 04:19
Kontakt:

Re: Kursówka 12-13 grudnia

Post autor: fractalface »

To nie jest sprawiedliwe, że na Powiśle bliżej z Centralnego niż na Bielany - chciałem być pierwszy!!! :p Również dziękuję za wspólny wyjazd i już nie mogę doczekać się 9 dni przejścia zimowego w górach non stop :D Zdjęcia soon - teraz idę spać.

Ciekawe jak skończyła wyjazd silna grupa autostopowa? :)

paaaaa,

Sebastian
ODPOWIEDZ